top of page

ברוכים הבאים

התמכרות וגמילה מקוקאין

להרגיש. לכאוב. לִלמוֹד. לצמוח.

התמכרות וגמילה מקוקאין-קורס 12 הצעדים טאותרפיה

התמכרות וגמילה מקוקאין

גמילה מקוקאין - סם המלכים

הסטרס, הלחץ, היעדים, המטרות, הקצב, השפע, סוף שבוע בא לי לדפוק את הראש ואני יוצא לסיבוב, אומר לעצמי אכנס לבר, או שתיים, אשתה כוסית שתיים, לא אגע היום בקוק, כן כי כבר הבנתי שברגע שאני נוגע אני נוסע.

מתעורר בבוקר לאחר יום יומיים שלושה, לאחר שעברתי מסע שמעט אני זוכר ממנו. ​

פעם אחר פעם אני מבטיח לעצמי שזו הפעם האחרונה ושוב ושוב אני נופל לאותו בור.​

אני זונה של קוק, ככה קוראים לזה היום, אני לא משתמשת נרקומנית אבל עבור הקוק אני עושה הרבה דברים שבחיים לא הייתי עושה סאחית.

גמילה מקוקאין-קורס 12 הצעדים טאותרפיה

תני 
לעצמך
הזדמנות

נגעת נסעת

אלו רק שתי דוגמאות מאינספור מקרים, כולל אלו שמגיעים לגמילה ואומרים שהם זקוקים לשורה אחת בערב, או בבוקר לתפקד, או שהם מסניפים פעם בשבוע ומה הבעיה בזה ועוד אלפי סיפורים ששמענו במהלך 30 שנות טיפול בהתמכרויות מבית טאותרפיה.

מה שראינו וגם מניסיון אישי שלנו שמכורים לקוקאין הם מומחים בעיוות המציאות ומציאת סיבות הגיוניות להמשיך ולצרוך את הקוקאין. הסיבות הן מגוונות ורבות, אשתי עצבנה אותי, שעמום, ריקנות, מסיבת השנה, מסיבת טבע נדירה, חברים טובים שאני לא יכול לאכזב, בריחה מאחריות, בריחה מכאב, בריחה מהלחץ ואין ספור סיבות הגיוניות למה אני חייב קוק, למה אני חייב ומגיע לי פיצוי על העבודה הקשה שעשיתי השבוע.

התמכרות וגמילה מקוקאין - 12 הצעדים טאותרפיה

נגעת

נסעת

מהו סם הקוקאין

פעם הקוקאין שימש למטרות רפואיות

קוקאין (המכונה גם קריסטל) הוא מעין אבקה המופרש מעלי צמח הקוקה. בעבר, היו משתמשים בחומר זה למטרות רפואיות כחומר מרדים, משכך כאבים והקלה במחלות פיזיות שונות. כיום, ובמשך שנים רבות, נמכר הקוקאין כסם בלתי חוקי בצורה אבקתית המשמשת להסנפה או הזרקה, או בצורתו המסונתזת (מבושלת) המכונה "קראק" ומיועדת לעישון.

קוקאין הוא אחד מהסמים הנפוצים ביותר בעולם כיום ובעל השפעה חזקה, מסוכנת וקטלנית יותר מסמים אחרים. סם זה נחשב כ"סם העשירים" ומחירו גבוה מאד ביחס לסמים אחרים. בכדי לממן את הסם היקר, נשים וגברים רבים נאלצים לעסוק בזנות, להסתובב בחברת עבריינים, וכתוצאה מכך רבים מהם מעורבים גם בפלילים. הקוקאין שייך לקטגוריה של סמים ממריצים, מעוררים, הפועלים ישירות על מערכת העצבים המרכזית, בדגש על הגברת קצב שחרור חומר הנקרא דופמין היוצרת תחושה מיידית של מרץ לא רגיל ושל עוררות גבוהה. השפעותיו המיידיות של השימוש בקוקאין הן תחושה של אופוריה, דופק מואץ, אי שקט, עודף אנרגיה, חוסר מנוחה, דיבור יתר, הופעתם של אישונים מורחבים ועליה בלחץ הדם.

גמילה מקוקאין - שיטת 12 הצעדים טאותרפיה
דברים קודמים
קודם
שימוש ממושך בקוקאין

כמו כן, לשימוש ממושך בקוקאין השפעות פיזיות של אובדן משקל, חוסר יכולת להירדם, פגיעה במערכות העיכול בעקבות בליעה של החומר, פגיעה במערכות הקשורות בבליעה ובמערות האף בעקבות הסנפה, זיהומים בעקבות הזרקות ועוד. שימוש יתר מהווה סכנת חיים ממשית העלולה להגרם לרוב מהתקף לב או שבץ מוחי. באופן לא מיידי ובטווח הארוך שימוש בקוקאין גורם לתלות מוחלטת בשימוש, כאמור, לעיתים כבר לאחר מספר שימושים מועט.

 

התמכרות לקוקאין ובעיקר ההתמודדות עם הזמנים ללא השימוש באים לידי ביטוי בתחושות של דיכאון וחרדה עד כדי פרנויה, מחשבה לא בהירה, אי שקט, עצבנות יתר ותוקפנות, ביטחון עצמי מופרז, לעיתים הזיות, חוסר יכולת לנהל מערכות יחסים תקינות ולשמר מערכות יחסים קיימות. המכור מתקשה עם הזמן לנהל תקשורת נאותה עם אחרים, חווה קושי בריכוז ועוד.

לכך נוסף הצורך המתמיד להתמודד עם הכמיהה העזה ("דודא") לשימוש נוסף.

מניסיון טאותרפיה אנו יודעים שלוקח זמן למשתמש להגדיר את עצמו כמכור או כסובל בעקבות השימוש בקוקאין.

בדרך כלל זה מגיע בסופי שבוע, עם צורך לפרוק את המתח הרב שנוצר בחיי המשתמש בקוק.

פגשנו את כל הסוגים של המשתמש הנפוץ בקוקאין =, מהעבריין שמנסה להיות בשליטה ועד האוליגרכים ואנשי ההון של המדינה.

הסם נפוץ אצל עורכי דין, רופאים, אנשי היי-טק, צעירים אשר מבלים בשרותים יותר מאשר ברחבת הריקודים ועוד כל מיני גוונים של קוק.

בגדול התלהליך של לפגוש בתחתית הכרחי כדי לבקש עזרה ולרוב ללא התחתית, הכאב, הסבל, אובדן השליטה האדם לא יבקש עזרה ולא ירצה עזרה.

כל עוד המשתמש חווה שהוא מנהל ושולט בסם הרווח המשני יגבר על הצורך להגיע לטיפול ולבקש לשנות את הגישה לחיים.

מאת : ד"ר מזרחי אברהם

המכון הישראלי לטאותרפיה

התמחות בטיפול בכל

סוגי ההתמכרויות

היינו שם ואנחנו כאן כדי להציל חיים

גמילה מקוקאין - שיטת 12 הצעדים טאותרפיה

תהליכי הטיפול בטאותרפיה

למכון הישראלי לטיפול בטראומה , התמכרויות, חוסר איזון נפשי, דיכאון, חרדה וחוסר תפקוד יש לנו מספר רב של דרכים לעזור לכם לחזור אל מסלול חייכם היצרני והיעיל.

אינדקס מטפלים טאותרפיה

לכל מי שזקוק לאנונימיות ואינו יכול להיחשף וזקוק למרחב אינטימי יש לנו מאגר מטפלים בכל רחבי הארץ. רבים מהצרכנים והמכורים הם אנשים מהמעמד הגבוה ומפחדים להיחשף. הפחד מוביל אותם לפסיכיאטרים שאין להם מושג איך לטפל בהתמכרויות חוץ מלתת עוד כדורים וסמים חוקיים, שזו קטסטרופה בפני עצמה.

קורס 12 הצעדים

גמילה אינה מחייבת ייסורים קשים, לכן ישנם רבים שמעדיפים להיות סטודנטים של ההחלמה ולא מטופלים, קורס 12 הצעדים מספק מסגרת התחלתית, יחד עם טיפול אישי יכול להתאים ל"מכורים" החדשים כאלה שהם מתפקדים, כאלה שמחפשים משענת לחיים ולייצר תהליך החלמה במקביל.

מרכז יום לטיפול בהתמכרויות

מרכז יום מתעוררים זו מסגרת יומית עד 5 ימים בשבוע, מסגרת אשר מתאימה למי שרוצה להיגמל במסגרת פתוחה ולעבור תהליך משנה חיים. שיטת טאותרפיה היא המובילה בישראל עם יכולת לייצר מוטיבציה לחיים, שינוי תפיסות וגישות הרסניות לחיים מלאים ומשמעותיים.

bottom of page