Red Wall & Stairs

התמכרות וגמילה מקוקאין

גמילה מקוקאין - סם המלכים

הסטרס, הלחץ, היעדים, המטרות, הקצב, השפע, סוף שבוע בא לי לדפוק את הראש ואני יוצא לסיבוב, אומר לעצמי אכנס לבר, או שתיים, אשתה כוסית שתיים, לא אגע היום בקוק, כן כי כבר הבנתי שברגע שאני נוגע אני נוסע.

מתעורר בבוקר לאחר יום יומיים שלושה, לאחר שעברתי מסע שמעט אני זוכר ממנו. 

פעם אחר פעם אני מבטיח לעצמי שזו הפעם האחרונה ושוב ושוב אני נופל לאותו בור.

אני זונה של קוק, ככה קוראים לזה היום, אני לא משתמשת נרקומנית אבל עבור הקוק אני עושה הרבה דברים שבחיים לא הייתי עושה סאחית.

נגעת נסעת

אלו רק שתי דוגמאות מאינספור מקרים, כולל אלו שמגיעים לגמילה ואומרים שהם זקוקים לשורה אחת בערב, או בבוקר לתפקד, או שהם מסניפים פעם בשבוע ומה הבעיה בזה ועוד אלפי סיפורים ששמענו במהלך 30 שנות טיפול בהתמכרויות מבית טאותרפיה.

קוקאין (המכונה גם קריסטל) הוא מעין אבקה המופרש מעלי צמח הקוקה. בעבר, היו משתמשים בחומר זה למטרות רפואיות כחומר מרדים, משכך כאבים והקלה במחלות פיזיות שונות. כיום, ובמשך שנים רבות, נמכר הקוקאין כסם בלתי חוקי בצורה אבקתית המשמשת להסנפה או הזרקה, או בצורתו המסונתזת (מבושלת) המכונה "קראק" ומיועדת לעישון.

טיפול בהתמכרות לקוקאין

קוקאין הוא אחד מהסמים הנפוצים ביותר בעולם כיום ובעל השפעה חזקה, מסוכנת וקטלנית יותר מסמים אחרים. סם זה נחשב כ"סם העשירים" ומחירו גבוה מאד ביחס לסמים אחרים. בכדי לממן את הסם היקר, נשים וגברים רבים נאלצים לעסוק בזנות, להסתובב בחברת עבריינים, וכתוצאה מכך רבים מהם מעורבים גם בפלילים. הקוקאין שייך לקטגוריה של סמים ממריצים, מעוררים, הפועלים ישירות על מערכת העצבים המרכזית, בדגש על הגברת קצב שחרור חומר הנקרא דופמין היוצרת תחושה מיידית של מרץ לא רגיל ושל עוררות גבוהה. השפעותיו המיידיות של השימוש בקוקאין הן תחושה של אופוריה, דופק מואץ, אי שקט, עודף אנרגיה, חוסר מנוחה, דיבור יתר, הופעתם של אישונים מורחבים ועליה בלחץ הדם.

כמו כן, לשימוש ממושך בקוקאין השפעות פיזיות של אובדן משקל, חוסר יכולת להירדם, פגיעה במערכות העיכול בעקבות בליעה של החומר, פגיעה במערכות הקשורות בבליעה ובמערות האף בעקבות הסנפה, זיהומים בעקבות הזרקות ועוד. שימוש יתר מהווה סכנת חיים ממשית העלולה להגרם לרוב מהתקף לב או שבץ מוחי. באופן לא מיידי ובטווח הארוך שימוש בקוקאין גורם לתלות מוחלטת בשימוש, כאמור, לעיתים כבר לאחר מספר שימושים מועט.

 

התמכרות לקוקאין ובעיקר ההתמודדות עם הזמנים ללא השימוש באים לידי ביטוי בתחושות של דיכאון וחרדה עד כדי פרנויה, מחשבה לא בהירה, אי שקט, עצבנות יתר ותוקפנות, ביטחון עצמי מופרז, לעיתים הזיות, חוסר יכולת לנהל מערכות יחסים תקינות ולשמר מערכות יחסים קיימות. המכור מתקשה עם הזמן לנהל תקשורת נאותה עם אחרים, חווה קושי בריכוז ועוד.

לכך נוסף הצורך המתמיד להתמודד עם הכמיהה העזה ("דודא") לשימוש נוסף.

מניסיון טאותרפיה אנו יודעים שלוקח זמן למשתמש להגדיר את עצמו כמכור או כסובל בעקבות השימוש בקוקאין.

בדרך כלל זה מגיע בסופי שבוע, עם צורך לפרוק את המתח הרב שנוצר בחיי המשתמש בקוק.

פגשנו את כל הסוגים של המשתמש הנפוץ בקוקאין =, מהעבריין שמנסה להיות בשליטה ועד האוליגרכים ואנשי ההון של המדינה.

הסם נפוץ אצל עורכי דין, רופאים, אנשי היי-טק, צעירים אשר מבלים בשרותים יותר מאשר ברחבת הריקודים ועוד כל מיני גוונים של קוק.

בגדול התלהליך של לפגוש בתחתית הכרחי כדי לבקש עזרה ולרוב ללא התחתית, הכאב, הסבל, אובדן השליטה האדם לא יבקש עזרה ולא ירצה עזרה.

כל עוד המשתמש חווה שהוא מנהל ושולט בסם הרווח המשני יגבר על הצורך להגיע לטיפול ולבקש לשנות את הגישה לחיים.

מאת : ד"ר מזרחי אברהם

המכון הישראלי לטאותרפיה

התמחות בטיפול בכל

סוגי ההתמכרויות

היינו שם ואנחנו כאן כדי להציל חיים

צור קשר

איתנו

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

טל: 037788766

פקס : 037788767

mail : tao@taotherapy.co.il

טיפול בהתמכרויות 
מרכז יומי -בית הספר לכישורי חיים

כל יום מהשעה 09:00 בבוקר

למעט ימי שישי 

המכללה והמכון פתוחים

רחוב קהילת ונציה 8

קומה ג

תל-אביב 

חניה בשפע

 

מרגישים את זה

השאירו פרטים

תודה נחזור אליך בהקדם