מרכז יום לטיפול בהתמכרויות

סובלים מהתמכרות לסמים, אלכוהול, הימורים, כדורי מרשם, סמים, טאותרפיה המובילה את תחום הטיפול בהתמכרויות בישראל

כי אפשר להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי

מרכז יום לטיפול

בחוסר תפקוד

אתם או בן המשפחה שלכם, או הילד/ה שלכם איבדו את היכולת לתפקד?

תנו לעצמכם הזדמנות להיות במרכז ייחודי שיכשיר אתכם לחיים ויחד נהפוך את הניסיון שלכם לכוח מניע ומסר לחייםץ

קורס בשיטת 12 הצעדים

הכשרה בשיטת 12 הצעדים, טאותרפיה מובילה את תחות לימודי ההתמכרויות בישראל עם קורסים פורצי דרך ומעוררי השראה לכל אדם.

משפחה בפוסט טראומה

אם אתם סובלים מטראומה סביב מחלה נפשית או התמכרות של בן או בת משפחה, או אב או אם במשפחה, זה הזמן להתקשר ולקבל סיוע וכלים להתמודד.

לימודי פסיכותרפיה

לימודי פסיכותרפיה ממוקדת טראומה והתמכרויות

פסיכותרפיה הדדית בהחלמה נלמדת אך ורק בטאותרפיה במסע אישי ואקדמי שמחולל שינוי משמעותי והופך את ניסיון חייכם למקצוע מבוקש.

טיפול אישי וזוגי

מוצאים שאתם לא מצליחים לשנות, להיטיב עם עצמכם עם הזוגיות שלכם, זה הזמן לקבל כלים ועזרה, הכוונה אישית וזוגית בכל תחומי ומשברי החיים.

לימודי הנחיית קבוצות

לימודי הנחיית קבוצות בשיטת טראותרפיה משלבות ידע ייחודי מעולמות הטיפול בהתמכרויות, תחלואה כפולה, גמילות, ותהליכים ארוכים של קבוצות מעורבות הייחודיים כל כך בטאותרפיה.

טיפול אישי וזוגי

מוצאים שאתם לא מצליחים לשנות, להיטיב עם עצמכם עם הזוגיות שלכם, זה הזמן לקבל כלים ועזרה, הכוונה אישית וזוגית בכל תחומי ומשברי החיים.

טיפול אישי וזוגי

מוצאים שאתם לא מצליחים לשנות, להיטיב עם עצמכם עם הזוגיות שלכם, זה הזמן לקבל כלים ועזרה, הכוונה אישית וזוגית בכל תחומי ומשברי החיים.

טיפול אישי וזוגי

מוצאים שאתם לא מצליחים לשנות, להיטיב עם עצמכם עם הזוגיות שלכם, זה הזמן לקבל כלים ועזרה, הכוונה אישית וזוגית בכל תחומי ומשברי החיים.

מאת : ד"ר מזרחי אברהם

הכותב מכור נקי מכדורים  משנת 1992 מכל סם שהוא וכדור ולו הקטן ביותר.

האם הקוקאין ממכר ?

המכון הישראלי לטאותרפיה - התמחות בטיפול בכל סוגי ההתמכרויות

עבור מי שאינו מכיר את העובדות המונח "התמכרות" הוא מונח אשר מורכב ממספר היבטים שונים אשר בסופה של הבדיקה אפשר להבין האם לאדם קיימת התמכרות או לא.

לטאותרפיה ישנה הבנה שההתעסקות בסם מסיחה את הדעת האם  הקוקאין ממכר או לא,  זו אינה השאלה הנכונה.

השאלה הנכונה לשאול את האדם, האם את/ה  בעלת אישיות התמכרותית או לא ?.

 מהי התמכרות לקוקאין?

 

בדרך כלל התמכרות  מתאפיינת בהתנהגות כפייתית אובססיבית אשר נועדה להשיג את הגירוי או ריגוש, אשר ממשיכה גם כאשר היא מובילה להשלכות שליליות והרסניות ובאה על חשבונם של צרכים חשובים אחרים שיש לאדם בחייו הבוגרים.

השאלה האם קוקאין ממכר, האם יש לו תופעות לוואי של הירואין או כדורי מרשם, או אלכוהול, אינה הסוגייה המרכזית.

 

התקשרו לייעוץ ומידע: 03-7788766

נכון שבתוך משפחת הסמים, הקוקאין, נתפס בתוך חיינו כסם שאינו מזיק, סם המלכים הוא מכונה, הקוקאין נחשב טהור מכיוון שאין לו התמכרות פיזית, הגוף אינו מפתח תלות כימית אורגנית בקוקאין.

 

לכן הוא נחשב סם המלכים, פרויד, יונג, מלכים, קיסרים, ראשי מדינות, אמנים, שחקני כדורגל, שחקני כדורסל צורכים את הסם, המחיר הגבוה של הקוקאין משפיע על אוכלוסיית המשתמשים בקוקאין בעולם ובישראל.

 

 
פרויד גילה את הסם בשנת 1886 וחשב שהוא מופלא לטיפול בדיכאון, הוא צרך את הקוקאין בקביעות שנים רבות, נתן לאשתו קוקאין, נתן לחבריו קוקאין, וראה בו תרופת פלא מבחינה פסיכולוגית חיובית על האדם.

עד שחבר יקר מאוד שלו מת ממנת יתר, גם דוקטור גרוס חברו האהוב שפרויד חשב שהוא מטפל דגול התמכר לקוקאין והזניח את הקריירה שלו את משפחתו וחי בעוני עם הקוקאין עד מותו.

השפעות הקוקאין כוללות המרצה של מערכת העצבים המרכזית, דיכוי התיאבון ותחושת אופוריה ומרץ. בנוסף, הקוקאין מחולל אפקט של הרדמה מקומית, והיה בשימוש לצרכים אלה לפני שהשימוש בו כסם רחוב הפך נפוץ.

משתמשי קוקאין מייחסים כאבי גב כרוניים לנזק כתוצאה מהשימוש, ואף נטבע לכך מטבע לשון הולם באנגלית.

כיום בישראל ישנם המון סוגים שונים של שימוש בקוקאין כאשר בקרב האוכלוסייה מהמעמד הגבוה, השימוש או צורת השימוש היא די דומה בין הצרכנים של הקוקאין.

יש את החברה של החתונות שצורים קוקאין באירועים, חתונות, בתי השימוש מלאים בצרכני "סם המלכים".

יש את המתקדמים יותר שעבורם יש טקס פעם בשבוע שבועיים שכולל בתי מלון, נערות ליווי, קוקאין בכמות גדולה, הם מסתגרים יום, יומיים, שלושה עם נערות ליווי או פגישות מזדמנות עם צרכניות קוקאין, ישנה פנטזיה ארוטית שמעט מאוד מתקיימת של שימוש בקוקאין וסקס מעולם אחר.

האמת שלרוב אני פוגש חברה או נשים שהסם עניין אותם יותר מהמין, נכון שישנה עלייה בסף הגירוי, אך לרוב בשלב מסויים הדודה לקוקאין, הרצון לחיות משורה לשורה גובר על כל רצון אחר.

ברגע השימוש הוא שימוש כפייתי אובססיבי, אך לרוב אנשי הון, עורכי דין, רופאים, שחקנים חוזרים לשגרה ואיתה מגיעה ההכחשה, "אני לא מכור", "אני שולט בסם", אלו משפטים שהם יגידו לקורבים אליהם, אבל איש מקצוע שמבין, איש מקצוע שהיה מכור, איש מקצוע שחווה את מערכת ההכחשה גם יכול לפרוץ אותה בקלות.

בדרך כלל הדאון בא למחרת, ואז ישנה פתיחות גדולה יותר לקבל עזרה, בדרך כלל הטעות הנפוצה ללכת לפסכיאטר, אין טעות גדולה יותר מזו, כי אז הם מדברים על דיכאון או חרדה, אלו סימפטומים של השימוש בקוקאין, אלו רגעים משמעותיים, ברגעים כאלה אפשר להתמכר לתרופות המרשם שהם יקבלו ואז נוצרה בעיה נוספת או יותר מבעיה אחת.

תגיעו אל אנשים מקצוע שהם מכורים נקיים או שלמדו יחד עם מכורים נקיים ויודעים ומכירים את שפת ההתמכרות שהיא שפה אוניברסלית שפה שמשותפת לכל צרכני הקוקאין.

 

התמכרות לקוקאין:

קוקאין (המכונה גם קריסטל) הוא מעין אבקה המופרש מעלי צמח הקוקה. בעבר, היו משתמשים בחומר זה למטרות רפואיות כחומר מרדים, משכך כאבים והקלה במחלות פיזיות שונות. כיום, ובמשך שנים רבות, נמכר הקוקאין כסם בלתי חוקי בצורה אבקתית המשמשת להסנפה או הזרקה, או בצורתו המסונתזת (מבושלת) המכונה "קראק" ומיועדת לעישון.

 

קוקאין הוא אחד מהסמים הנפוצים ביותר בעולם כיום ובעל השפעה חזקה, מסוכנת וקטלנית יותר מסמים אחרים. סם זה נחשב כ"סם העשירים" ומחירו גבוה מאד ביחס לסמים אחרים. בכדי לממן את הסם היקר, נשים וגברים רבים נאלצים לעסוק בזנות, להסתובב בחברת עבריינים, וכתוצאה מכך רבים מהם מעורבים גם בפלילים. הקוקאין שייך לקטגוריה של סמים ממריצים, מעוררים, הפועלים ישירות על מערכת העצבים המרכזית, בדגש על הגברת קצב שחרור חומר הנקרא דופמין היוצרת תחושה מיידית של מרץ לא רגיל ושל עוררות גבוהה. השפעותיו המיידיות של השימוש בקוקאין הן תחושה של אופוריה, דופק מואץ, אי שקט, עודף אנרגיה, חוסר מנוחה, דיבור יתר, הופעתם של אישונים מורחבים ועליה בלחץ הדם.

 

כמו כן, לשימוש ממושך בקוקאין השפעות פיזיות של אובדן משקל, חוסר יכולת להירדם, פגיעה במערכות העיכול בעקבות בליעה של החומר, פגיעה במערכות הקשורות בבליעה ובמערות האף בעקבות הסנפה, זיהומים בעקבות הזרקות ועוד. שימוש יתר מהווה סכנת חיים ממשית העלולה להגרם לרוב מהתקף לב או שבץ מוחי. באופן לא מיידי ובטווח הארוך שימוש בקוקאין גורם לתלות מוחלטת בשימוש, כאמור, לעיתים כבר לאחר מספר שימושים מועט.

 

התמכרות לקוקאין ובעיקר ההתמודדות עם הזמנים ללא השימוש באים לידי ביטוי בתחושות של דיכאון וחרדה עד כדי פרנויה, מחשבה לא בהירה, אי שקט, עצבנות יתר ותוקפנות, ביטחון עצמי מופרז, לעיתים הזיות, חוסר יכולת לנהל מערכות יחסים תקינות ולשמר מערכות יחסים קיימות. המכור מתקשה עם הזמן לנהל תקשורת נאותה עם אחרים, חווה קושי בריכוז ועוד.

לכך נוסף הצורך המתמיד להתמודד עם הכמיהה העזה ("דודא") לשימוש נוסף.

מניסיון טאותרפיה אנו יודעים שלוקח זמן למשתמש להגדיר את עצמו כמכור או כסובל בעקבות השימוש בקוקאין.

בדרך כלל זה מגיע בסופי שבוע, עם צורך לפרוק את המתח הרב שנוצר בחיי המשתמש בקוק.

פגשנו את כל הסוגים של המשתמש הנפוץ בקוקאין =, מהעבריין שמנסה להיות בשליטה ועד האוליגרכים ואנשי ההון של המדינה.

הסם נפוץ אצל עורכי דין, רופאים, אנשי היי-טק, צעירים אשר מבלים בשרותים יותר מאשר ברחבת הריקודים ועוד כל מיני גוונים של קוק.</