top of page
לימודי פסיכותרפיה הוליסטית ממוקדת טראומה והתמכרויות | מכללת טאותרפיה
הבית שלנו מיוחד במינו

מכללת טאותרפיה בשיתוף
 

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית ממוקדת טראומה והתמכרויות-מכללת טאותרפיה

מוכר כגמול השתלמות

לימודי פסיכותרפיה הדדית

ממוקדת טראומה והתמכרויות 

אז מהי בעצם טאותרפיה?

זו פסיכותרפיה הדדית מבוססת שותפות
בהחלמה בהחלמה

טאותרפיה היא שיטת הטיפול בהתמכרויות, טראומה ומערכות יחסים היעילה ביותר שקיימת במצבי משברי ובהפרעות נפשיות. השיטה פותחה על ידי ד"ר מזרחי אברהם שהיה מכור לסמים קשים ועבר תהליך מדהים ויצוא דופן ואסף את הידע עבורכם.

להבדיל מטיפול פסיכולוגי המבוסס על שיחות, בטיפולי טאותרפיה משתמשים בכלים חווייתיים מגוונים בהתאמה למאפייני המטופל. טכניקת הטאותרפיה פותחה בישראל והיא שיטה מודרנית ויעילה לטיפול בהתמכרויות שונות.

מסלול תלת שנתי להכשרת מטפלים

בטראומה והתמכרויות

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית ממוקדת טראומה והתמכרויות-מכללת טאותרפיה

פוסט טראומה ושיטת טאותרפיה

"כל בן אדם רוצה שיראו אותו, ופה המדינה ששלחה אותך אומרת לך - אתה שקרן"

כתבה במוסף סוף השבוע על פרויקט ייחודי שעובדת לראשונה בעולם כבר שלוש שנים בשיטת 12 הצעדים לפוסט טראומתיים של שרותי הביטחון ונפגעי פעולות איבה.

לימודי פסיכותרפיה מתקיימים אחת לשבוע

לימודי פסיכותרפיה מתקיימים לרוב אחת לשבוע ונמשכים במרבית המקרים 2 או 3 שנים, בטאותרפיה המסלול הוא תלת-שנתי. הלימודים כוללים הרצאות תיאורטיות, סמינרים וסדנאות והתנסות מעשית. מרבית המסלולים כוללים גם פרקטיקום בפסיכותרפיה וכך גם במכללת טאותרפיה. בסיום לימודיהם, כל עוד עמדו בהצלחה בכל התנאים, הסטודנטים שלנו זוכים לקבל תעודת גמר ממוסד הלימודים טאותרפיה והמכללה האקדמית דוד ילין במסגרת לימודי המשך.

ניתן ללמוד מספר גישות שונות של פסיכותרפיה, לרבות פסיכותרפיה קוגניטיבית-התנהגותית, פסיכותרפיה פסיכודינמית, פסיכותרפיה אקזיסטנציאליסטית, פסיכותרפיה פסיכואנליטית – ועוד.

 

בטאותרפיה הלימודים מתמקדים באינטגרציה ייחודית שלא קיימת באף מקום בעולם- זו גישה הוליסטית כוללנית שנוגעת בחיים הפיזיים, הנפשיים והרוחניים של האדם, מהפסיכולוגיה קלאסית, הבודהיזם, טאואיזם, תכנית 12 הצעדים, מדיטציות אקטיביות ודינמיות ועוד, שמתמקדות בהחלמה וצמיחה מהתמכרויות, טראומה ומערכות יחסים.

:מה חשוב לדעת

1. פסיכותרפיה היא מונח כללי המתייחס לטיפול פסיכולוגי על סוגיו השונים. שיטה זו מטפלת במקרים של התמכרויות, טראומה, חוסר איזון נפשי הנובע ממשברים רגשיים וממצוקות והיא עושה שימוש במגוון שיטות טיפוליות, כאשר בכולן מתקיימת אינטראקציה בין המטפל למטופל. עם התפתחות הרפואה ההוליסטית נוספו גישות ותיאוריות לטיפול במצבים שונים, ומהן צמחו שיטות טיפול נוספות כגון שיטת טאותרפיה.

המסלול שלכם:

2. קיימים בארץ מסלולים רבים ושונים ללימודי פסיכותרפיה; המסלול של טאותרפיה הוא נסע אישי, מסע פנימי, מסע שנמשך שלוש שנים, לימודים פרונטליים בכל שבוע 3 שיות, התנסות אישית קלינית בקבוצות ועבודה על התכנים שעולים במהלך הלימודים.

תנאי קבלה:

3. תנאי הקבלה לפסיכותרפיה משתנים בין המסלולים והמוסדות. במכללת טאותרפיה תנאי הקבלה הם אינם אקדמאיים. כל בוגר הכשרת 12 הצעדים ומי שחי את שיטת 12 הצעדים יכול להתקבל.  מסלול 12 הצעדים הוא תובעני ומבחינה רגשית הוא המדד ליכולת של האדם להתפתח ולצמוח לעבר ריפוי, הריפוי העצמי הוא הבסיס ל"מרפאים הפצועים", כפי שכינה זאת ד"ר קרל יונג. המועמדים נדרשים לעבור ראיונות קבלה לבדיקת התאמתם

יעילות שיטת טאותרפיה:

 

4. למרות שלב ליבת טאותרפיה נולדה וצמחה מהתמכרויות היא יעילה במגוון עצום של בעיות. מעבר לכל טאותרפיה פיתחה מודל להלומי קרב מודל ייחודי ופורץ דרך, תרפיית הילד הפנימי, מערכו יחסים הרסניות, דיכאון, חרדה, מחלות אוטואימוניות, כל סוגי ההתמכרויות, תלות, חוסר תפקוד, משברי חיים, נפילות רגשיות ועוד. טאותרפיה מציעה "דרך חיים" שבעקבותיה ההחלמה והריפוי מגיעים עם ארגז כלים יוצא דופן להתמודדות עם אינספור מצבי חיים שאנו נתקלים בהם. 

אבל, זה לא מספק אותנו כי מטרת העל היא צמיחה מתוך כאב, סבל, ייאוש, התפתחות אינסופית מבחינתנו היא ליבת העבודה הקלינית, זיהוי מהיר של הסבל, התעוררות ויציאה לעבר שינוי הגישה לחיים ואימוץ הפילוסופיה לכל תחומי חיינו.

שנת הלימודים הבאה מתחילה בסוף אוקטובר

ימי חמישי

לימודי בוקר

מהשעה 09:00-14:00

ימי ראשון

לימודי ערב

מהשעה -21:00 16:00

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית ממוקדת טראומה והתמכרויות-מכללת טאותרפיה

התאריכים
הבאים לשני 
מחזורים לשנה א

 הנושאים המרכזיים במסלול תלת שנתי 

פסיכותרפיה ממוקדת טראומה והתמכרויות שנה א'

שנה א' שלב ההתעוררות

"הסיבה הראשונה לעבדותו הפנימית של האדם היא בורותו, ומעל לכל, בורותו לגבי עצמו.

ללא ידיעת עצמו, ללא הבנה של עבודת המכונה שלו ותפקודיה, אין האדם יכול להיות חופשי, אין בידו לשלוט בעצמו, והוא יישאר תמיד עבד וכלי-משחק בידי הכוחות הפועלים עליו. "זו הסיבה שבכל התורות העתיקות הייתה התביעה הראשונה, בראשיתה של הדרך לשחרור:

 

'דע את עצמך'."

ג.א. גורדייף

סמסטר ב' שלב החיבור

מי שמתבונן החוצה חולם

מי שמתבונן פנימה

מתעורר

קרל גוסטב יונג

מה מקבלים הסטודנטים של טאותרפיה

טאותרפיה & דוד ילין

טאותרפיה פורצת דרך בתחום הפסיכותרפיה, יחד עם המכללה האקדמית דוד ילין במסגרת לימודי המשך אתם זכאים לתעודה מוכרת, עם גב אקדמאי, עם אבא ואימא, עם יכולת לבטח את עצמכם בביטוח מקצועי. היתרונות של טאותרפיה הם עצומים במיוחד בעידן החדש של עולם הטראומה וההתמכרויות. תהיו זכאים לפתוח קליניקה מוכרת ומוערכת.

מסע קבוצתי ואישי קליני

כל סטודנט יעבור הכשרה קבוצתית במשך שלוש שנים בה יוכל להתפתח ולעבד את השפה ואת התהליך האישי המיוחד שהוא יעבור. בנוסף כל תלמיד יקבל מלווה אישי במשך שנה אשר יחנוך אותו וילווה אותו בתהליך. במחצית המסלול כל תלמיד יעביר ויהיה מלווה של סטודנט משנה א' כדי לרכוש ניסיון אישי עמוק ויקבל חוויית מסוגלות ללוות אנשים במסע הרוחני והנפשי שלהם

לומדים היום משלמים בתום הלימודים

קרן שכ"ל הוקמה ע"י סטודנטים כמיזם חברתי-כלכלי ומסייעת לעשרות אלפי סטודנטים בכ-50 מוסדות לימוד במימון הלימודים. מהיום ניתן לממן את לימודי התואר בתשלומים נמוכים ונוחים, בתנאים אטרקטיביים לסטודנטים, חלקם ללא ריבית וללא הצמדה!

להלומי קרב ונכי צה"ל ישנה מלגה

ארגון נכי צה"ל מעניק מלגות לימודים לכל אדם אשר מוכר בארגון למסע של שלוש שנות לימוד. כל מי שמעוניין ללמוד כל מה שעליו לעשות זה להירשם למסלול הלימודים ולגשת לארגון נכי צה"ל לקבל את העזרה והתמיכה.

טאותרפיה זו המכללה היחידה שיש לה במתחם עשרות קליניקות

כל סטודנט שואל את עצמו איך מתחילים את המסע האישי שלו בשוק הפרטי, איך מתחילים, איך מתמודדים עם הסוגייה של הרשתות החברתיות, איך משווקים, איך מתפתחים בתחום הטראומה והתמכרויות. לנו בטאותרפיה יש עשרות קליניקות זמינות לכל בוגר שלנו להתחיל ללא לחץ, ללא התחייבות מראש, במתחם מפואר ומיוחד במינו אנו מעניקים סביבה תומכת, ידע, ניסיון, ליווי אישי לכל בוגר אשר מעוניין להתפתח ולגדול.

הכרה באגף לשיקום תעסוקתי

בביטוח לאומי

רק בטאותרפיה אתם יכולים להיות מוכרים באגף לביטוח לאומי כמו סטודנטים מן הניין לשיקום תעסוקתי. כל מי שהוא מוכר על הפרעת קשב וריכוז, תחלואה כלשהי, התמכרות כלשהי, טראומה מינית זכאי לגשת למוסד לביטוח לאומי ולבקש מלגת לימודים מלאה במכללת טאותרפיה. זו ממש מהפיכה שאנו מוכרים כמעט כמו כל אוניברסיטה בישראל. כל מה שצריך זה לפחות 20% נכות ולגשת לאגף השיקום התעסוקתי ולהגיש בקשה לרכוש את המקצוע המיוחד הזה.

כל שעור במכללה גם מוקלט בהקלטת שמע וגם מסוכם במצגות

במשך שנים רבות נבנה מערך לימוד עשיר, כל שעור מוגש במצגת מסודרת וברורה, כמו כן חברי הכיתה מקליטים את השעור שהוא תמיד ייחודי, כמו כן ישנו ערוץ יוטיוב עשיר בתכנים משלימים לתחום, ישנ ם מאמרים רבים באתר אשר מרחיבים את הידע שלנו בתחומים שאנו מלמדים

לטאותרפיה כיום מערך ארצי של מטפלים בוגרי המכללה

טאותרפיה היא מוסד גדול אשר מקבל המון פניות מרחבי ישראל. כל מטפל שלנו אשר עשה ומילא את חלקו ויש לו ביטוח מקצועי מקבל מאיתנו הפניות של מטופלים על מי מקום וסיבת הפנייה.

המשך התפתחות בהנחיית קבוצות

והלומי קרב וטראומה

טאותרפיה היא פורצת דרך בכל מה שקשור להלם קרב, פוסט טראומה, נפגעי פעולות איבה, לאחר חמש שנות ניסיון בהטמעת שיטת טאותרפיה בעבודה עם הלם קרב, נפגעי פעולות איבה אנו שמחים להודיע שיש דרך להחלמה והתמקצעות בתחום. בנוסף ישנה הכשרת מרצים ומנחי קבוצות בשיטת טאותרפיה. לבוגרים הטובים יש מקום בהתפתחות של מכללת טאותרפיה בסניף בירושלים ותל-אביב

שנה ב' שלב ההעמקה

הדרך לכבוש את כוחו של האדם היא רק באמצעות

אהבה וחוכמה ולא בעזרת כוח (סוקרטס)

 

מעולם לא ראיתי אדם שהחלים מעונש וביקורת

אך ראיתי אלפים שהחלימו מאהבה (ביל ווילסון)

שנה ג' שלב האינדיבידואציה

המונח אינדיבידואציה נתפסת כ תהליך של הבחנה, חוקה ופרטיקולריות של מהות, כך שהנושא יוכל לגלות מי הוא ולאפשר לו לפתח את האישיות. זה מזוהה גם עם מימוש עצמי, להיות חלק מתהליך טבעי אינסטינקטיבית לקראת ההתבגרות של האדם.

קרל יונג

תעודה מטעם טאותרפיה ומכללת דוד ילין
באנגלית ובעברית

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית ממוקדת טראומה והתמכרויות
לימודי פסיכותרפיה הוליסטית ממוקדת טראומה והתמכרויות

הלקוחות שלנו

אנחנו מאמינים בכל הלקוחות שלנו

במסע משותף לטווח ארוך

גופים בעבר ובהווה שמעניקים מלגות ושולחים תלמידים למכללת טאותרפיה.

מכללת טאותרפיה-לימודי פסיכותרפיה ממוקדת טראומה והתמכרויות
קקורס 12 הצעדים
מכללת טאותרפיה-לימודי פסיכותרפיה ממוקדת טראומה והתמכרויות
מכללת טאותרפיה-לימודי פסיכותרפיה ממוקדת טראומה והתמכרויות
לימודי פסיכותרפיה ממוקדת טראומה והתמכרויות - מכללת טאותרפיה
מכללת טאותרפיה-לימודי פסיכותרפיה ממוקדת טראומה והתמכרויות
מכללת טאותרפיה - לימודי פסיכותרפיה ממוקדת טראומה והתמכרויות
bottom of page