top of page

פסיכותרפיסט ומנחה קבוצות

יגאל דהן

סמנכ"ל טאותרפיה

להרגיש. לכאוב. לִלמוֹד. לצמוח.

DSC04432_edited_edited.png

סמנכ"ל יגאל דהן

פסיכותרפיסט, מרצה ומנחה קבוצות

קורות חיים

רכז צוות במרכז גמילה "לב לחיים" | קהילה טיפולית זוהרים | רטורנו | מסילה | מכללת טאותרפיה מנחה את הצוות האקדמי | מרכז את כל פעילות המכללה והמרצים.

יגאל דהן - מכור נקי 23 שנים

מהתמכרות להרואין לחיים רוחניים

במשך שנים רבות אני במסע החלמה אישי מהתמכרויות, במהלך המסע המופלא שלי עבדתי במסגרות שונות והייתי רכז מדריכים במרכז הגמילה לב החיים, רכז ברטורנו, רכז בקהילת זוהרים, רכז טיפולי במסילה.

ואז התחלתי במסע במכללת טאותרפיה מסע אישי שבו הוכשרתי כמאמן בהחלמה, ואז הוכשרתי כפסיכותרפיסט ומנחה קבוצות. כיום אני סמנכ"ל טאותרפיה ומטפל אישי שמתבסס על ניסיון אישי רב שנים וידע שמתבסס על מה שעובד מתוך ניסיון חיי וניסיון ההחלמה שלי. לזה הצטרפו ניסיון רב מתהליכים של מכורים וסובלים אחרים שזכו לקבל מענה אצלי ובטאותרפיה.

יגאל דהן - מכור נקי 23 שנים

עם ד"ר מזרחי אברהם

על גמילה מהרואין פנטה וסמים קשים אחרים

יגאל דהן - בנימה אישית

מהתמכרות להרואין לחיים רוחניים

נולדתי לפני כ-50 שנים בשכונת קטמון בירושלים, נולדתי למשפחה מרובת ילדים אל תוך עולם כאוטי עולם שבו ישנו הרבה פשע סביבי, אלימות, סמים, וסבל.

מספר מאחיי היקרים היו מכורים לסמים קשים וגם אני נשאבתי לתוך עולם הסמים והפשע, היו לי כ-15 שנות התמכרות בהם גם ישבתי בבית-סוהר.

שנים רבות סבלתי אך חייתי בהכחשה ולא הבנתי את מהות הסבל, בתקופה מסויימת ניסיתי לעזור לעצמי וחזרתי בתשובה, האמנתי ששם אמצא נחמה מהסבל הרב שפקד אותי. שנים רבות הייתי בתשובה אך לא הצלחתי לעצור את ההתמכרות הקשה שלי. עד שבסופו של דבר החלטתי להיגמל בדרך 12 הצעדים. 

סוף סוף מצאתי את שפת הלבבות שפה שנגעה בי והצילה את חיי. לאחר שנה פגשתי את ד"ר מזרחי אברהם שהציל אותי מעצמי וסלל את דרכי המקצועית. כיום אני סמנכ"ל טאותרפיה ומוביל מכורים ופוסט טראומתיים אל שבילי ההחלמה מסבל וממצוקות רגשיות ואנושיות. אני מזמין אתכם למסע משותף בו נגלה דרך האפילה את ניצוצות האור וניגע יחד ברגעים קסומים של תקווה.

השכלה וניסיון: יגאל דהן   "סמנכ"ל טאותרפיה" 
 

אי אפשר לסכם את הניסיון המעשי והמקצועי שיש לאדם, לאף אדם. אפשר לציין כמה תארים עשית, היכן למדת, אבל לעולם אי אפשר לסכם את שעות הטיפול האישי, הקבוצתי, את כמות הידע והניסיון הניהולי, כמה אנשים צמחו כאשר ניהלת מוסד כזה או אחר.

אבל בכל זאת אנסה בקצרה להעביר את מה שאני יכול ואני מקווה שלא תיתנו למילים להטעות אתכם. בני אדם אני ואתם אנחנו הרבה יותר ממילה, ממשפט, כל מפגש הוא  אינסוף של תחושות ורגשות, הוא מאגר עצום של אינפורמציה  שאינה מדוברת ושאינה יכולה להיכתב.

:קורות חיים

2015-2018

מכללת טאותרפיה

לימודי תעודה במכללת טאותרפיה 

פסיכותרפיה הוליסטית ממוקדת טראומה והתמכרויות.

2017-2019

מכללת טאותרפיה

לימודי הנחיית קבוצות והכשרת מרצים, מטעם מכללת טאותרפיה.

2015-2016

מכללת טאותרפיה

התמחות בשיטת 12 הצעדים במכללת טאותרפיה - הכשרה כללית והכשרת מנחה 12 הצעדים לאנשי מקצוע.

2006-2008

הרשות למלחמה בסמים

קורס הנחיית קבוצות מטעם הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול

2005-2006

הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול

קורס מדריכי גמילה מסמים ואלכוהול מטעם הרשות למלחמה בסמים והאיגוד הירושלמי למאבק בסמים.

תהליכי הטיפול בטאותרפיה

למכון הישראלי לטיפול בטראומה , התמכרויות, חוסר איזון נפשי, דיכאון, חרדה וחוסר תפקוד יש לנו מספר רב של דרכים לעזור לכם לחזור אל מסלול חייכם היצרני והיעיל.

אינדקס מטפלים טאותרפיה

לכל מי שזקוק לאנונימיות ואינו יכול להיחשף וזקוק למרחב אינטימי יש לנו מאגר מטפלים בכל רחבי הארץ. רבים מהצרכנים והמכורים הם אנשים מהמעמד הגבוה ומפחדים להיחשף. הפחד מוביל אותם לפסיכיאטרים שאין להם מושג איך לטפל בהתמכרויות חוץ מלתת עוד כדורים וסמים חוקיים, שזו קטסטרופה בפני עצמה.

קורס 12 הצעדים

גמילה אינה מחייבת ייסורים קשים, לכן ישנם רבים שמעדיפים להיות סטודנטים של ההחלמה ולא מטופלים, קורס 12 הצעדים מספק מסגרת התחלתית, יחד עם טיפול אישי יכול להתאים ל"מכורים" החדשים כאלה שהם מתפקדים, כאלה שמחפשים משענת לחיים ולייצר תהליך החלמה במקביל.

מרכז יום לטיפול בהתמכרויות

מרכז יום מתעוררים זו מסגרת יומית עד 5 ימים בשבוע, מסגרת אשר מתאימה למי שרוצה להיגמל במסגרת פתוחה ולעבור תהליך משנה חיים. שיטת טאותרפיה היא המובילה בישראל עם יכולת לייצר מוטיבציה לחיים, שינוי תפיסות וגישות הרסניות לחיים מלאים ומשמעותיים.

bottom of page