top of page

ברוכים הבאים

קורס 12 הצעדים
לנפגעות תקיפה מינית

להרגיש. לכאוב. לִלמוֹד. לצמוח.

צרו קשר עוד היום 

"promises"

פוסט טראומה מינית 
ו-12 הצעדים

קורס 12 הצעדים עבור נפגעות תקיפה מינית, כל טראומה מינית שחוויתם ועברתן צריכה ריפוי והחלמה.

טאותרפיה "הופכים את הבלתי אפשרי לאפשרי"

"זהו תהליך של שינוי דרכו נשים משפרות את בריאותן ורווחתן, ומסוגלות לחיות חיים עם כיוון משמעות ומטרה, ושואפות להגיע למלוא הפוטנציאל למימוש עצמי שלהן."

טיפול בטראומה מינית - שיטת טאותרפיה לפוסט טראומה

פוסט טראומה ושיטת טאותרפיה

"כל בן אדם רוצה שיראו אותו, ופה המדינה ששלחה אותך אומרת לך - אתה שקרן"

כתבה במוסף סוף השבוע על פרויקט ייחודי שעובדת לראשונה בעולם כבר שלוש שנים בשיטת 12 הצעדים לפוסט טראומתיים של שרותי הביטחון ונפגעי פעולות איבה.

מסע של גיבורה

מיכל אימרמן עברה

תקיפה מינית חריפה

סיפור על טראומה מורכבת, על איבוד השפיות, חוסר הכרה של הקיבוץ בתקיפה שמיכל עברה. אשפוזים פסיכיאטרים, תרופות הרסניות ומסע של החלמה בטאותרפיה.

החזון שלנו הוא 
מהפכה בטיפול בפוסט טראומה
על רקע תקיפה מינית
עזרת פוסט טראומתית לפוסט טראומתית אחרת

בחזון זה, אנחנו רואות מסע של שחרור, ריפוי וחידוש. המסע הזה הוא כמו המסע של פרח שמתפתח מבעד לאדמה, עומד בפני השמש ומתחיל לפרוח לאורה של המציאות החדשה.

אני רואה שאת מי שחוותה תקיפה מינית הרסנית, שפגעה בך פיזית נפשית רגשית ורוחנית ואנו נקשור קשרים חדשים וחשובים לחידוש ולהחלמה.

בתחילת המסע, נראה אותך מתבוננת במראה, נחיה את הרגעים בהם את מתבוננת על העבר ומעריכה את הנזקים שנגרמו לך. אבל כך ורק כך באופן הדרגתי, כל חווית הטראומה תשתנה. את תמצאי כוחות בקבוצה ודרכם תמצאי עוצמה בתוכך להתמודד עם העבר ולהתגבר עליו. בואי לקחת חלק במסע של ה"בטחות" ותצטרפי לקהילה של טאותרפיה בה ישנן רבות שהחלימו נשים שחוו דברים דומים, נשים שמבינות אותך ב"שפת הלבבות" של 12 הצעדים וטאותרפיה.

אני רואה אותך משחררת את עצמך מהקשרים ההרסניים המזיקים והמגבילים, מאפשרת לעצמך לפתוח דף חדש. את תגלי את החוזק הפנימי שלך ואת היכולת שלך לגבור על אתגרים. את תקבלי ארגז כלים נדיר בפעילויות יצירתיות כמו לימוד הצעדים, מדיטציה, כתיבה או תנועה כדי לבטא את הרגשות שלך ולשחרר אותן.

כך, מקורות התמיכה והחיבור שאת תמצאי בקהילה שלנו ובפעילויות היצירתיות הן מביאות לשחרור פנימי וריפוי. את תתגברי על האפליה והבדידות שהקשו עלייך להתמודד באופן פעיל עם הטראומה.

במהלך המסע, אני רואה אותך משתפת את החוויות שלך עם אחרים, בכדי לעזור להם לשחרר ולהחלים. את תתחילי לאט לאט להתעניין בשאר העולם ותתנהלי  ממקום של עוזרת ומלווה חברות ידשות שיגיעו למסע ההחלמה.

 

את תשני את הדרך בה את נוגעת ואת השפה שאת משתמשת בה כיום כדי להשפיע על אחרות כדי שלא יצטרכו לעבור את מסע הבדידות, הכאב והסבל עם הטראומה.

החזון הזה מזכיר לנו שכל אחת מאיתנו יכולה להשתחרר מהשלדים המגבילים שנוצרו מאכזבות וטראומות. במעשים חיוביים אנו מרכיבות מחדש את הפאזל ואת החיים שלנו, וכך אנחנו יכולות ליצור סיפוק בחיינו, החלמה וקשרים בריאים.

טיפול בהתמכרויות

התוכנית שלנו לטיפול בהתמכרויות נועדה לעזור לאנשים להתגבר על ההתמכרות ולהחזיר את השליטה על חייהם. אנו מציעים מפגשי טיפול אישיים וקבוצתיים וכן תוכניות חינוכיות כדי לעזור למטופלים להבין את ההתמכרות ולפתח מנגנוני התמודדות בריאים.

טיפול בתחלואה נפשית

תוכנית הטיפול בבריאות הנפש שלנו מציעה מגוון שירותים טיפוליים כדי לעזור לאנשים לשפר את בריאותם הנפשית ואת רווחתם. המטפלים המיומנים שלנו עובדים עם מטופלים כדי לפתח תוכניות טיפול מותאמות אישית העונות על הצרכים הספציפיים שלהם.

יוגה

תוכנית הטיפול ביוגה התמכרויות ותחלואה נפשית  שלנו נועדה לעזור לאנשים להתחבר לטבע האמיתי שלהם ולשפר את בריאותם הנפשית. אנו מציעים מגוון פעילויות ותרגילים המסייעים למטופלים להתמודד עם מתח, חרדה ובעיות נפשיות אחרות.

טיפול בטראומה מינית - שיטת טאותרפיה לפוסט טראומה

לראשונה בעולם

לראשונה בעולם מכללת טאותרפיה מנגישה את 12 הצעדים בצורה ייחודית לפוסט טראומתיים באשר הם להתנהלות מול הטראומה והכאב הבלתי פוסק של לוחמי ישראל. כיום ישנם כ-80,000 הלומי קרב בישראל, מפיגועים, ממלחמות, מחשיפה לאירועים קשים, מאירועים ותאונות שהתרחשו תחת שרות צבאי ועוד ועוד.

במשך השנים האחרונות ד"ר מזרחי אברהם עבד על פרויקט ייחודי זה והשתמש בידע של פוסט-טראומתיים אנונימיים שקיים בארה"ב להתמודדות עם הטראומה.

זה מסלול חדשני וייחודי שבשנת  ה2020  החל, והשנה אנו מרחיבים את הפעילות שלנו  שלישי במספר בנושא ופותחים מסלול נוסף.

אנו קבוצה של מחלימים שהחלמנו מהטראומה האישית שלנו ומביאים את הניסיון האישי שלנו אליכם בצורה שהיא אנטי-תזה לטיפולים הקיימים כיום.

ד"ר מזרחי אברהם ושירה רפאל

על תהליכי החלמה מפוסט טראומה

שירה רפאל לוחמת סבלה מהלם קרב קשה מאוד, מוכרת במשרד הביטחון ולאחר אינסןף שיטות טיפוליות הגיעה לטאותרפיה, לקורס 12 הצעדים וכיום עולה לשנה ב' בלימודי פסיכותרפיה ממוקדת טראומה והתמכרויות ומאז הניסים בחייה אינם חדלים להתרחש

1. מסע גיבוש להיכרות:

כל מחזור חדש נפתח בגיבוש של יומיים בבית-מלון או אתר אחר.

מטרת המפגש ליצור חיבור בין חברי הקבוצה החדשה. ההכרות היא חלק חשוב ביציאה למסע ארוך ומיוחד.

2. מפגש ראשון במכללה:

מפגש ראשון במכללת טאותרפיה, יוצאים למסע ההחלמה מהלם קרב ופוסט טראומה.טאותרפיה מדברת בשפת ההחלמה והריפוי והמפגש הראשון  עם הבית של ההחלמה.

3.המסע מצעד 1 לצעד 4:

החלק הראשון של המסע שנמשך כ-5 חודשים מוקדש להבנה העמוקה של הפוסט טראומה -כמחלה ולהכיר לעומק את ארגז הכלים של שיטת 12 הצעדים. ברגע שאנו נכנסים לצעד ארבע אנו יוצאים למסע.

 

4. ריטריט במסע בדרך לעצמי:

מילים רבות לא יוכלו לתאר את הריטריט שעוברים בצעדים 4-5.

זהו אירוע מכונן שבו ההכנה העמוקה לשחרור הטראומה עולה שלב. אוסף עצום של מדיטציות ותנועה + כתיבה וסיפורי חיים וזה וואוו.

טיפול בטראומה מינית - שיטת טאותרפיה לפוסט טראומה

איך
זה 
עובד

בית הלוחם

המסע של ד"ר מזרחי אברהם

מתוך דיון מעמיק בבית הלוחם על טראומה, על שינוי בחיים על מקומה של הרוחניות בריפוי והחלמה

​5. סדנה דינמית בקבוצה:

בכל מסלול ישנם כ-30 תלמידים שיוצאים למסע. החלק השלישי והאחרון של כל יום לימודים הינו עיבוד בקבוצה קטנה עם שני מנחים בכירים של טאותרפיה. המטרה יצירת אינטימיות.

 

6. לימוד פרונטלי בכיתה:

בשיטת 12 הצעדים יש חלק שהוא עבודה אישית וחלק מרכזי ביותר שהוא לימוד השיטה והתפיסה לגבי הפוסט טראומה. 12 הצעדים הם אנטי תיזה לפסיכולוגיה ופסיכיאטריה.

7. ליווי אישי מבוגרי טאותרפיה:

כל תלמיד במכללה יקבל מלווה אישי שייצא איתו למסע ויהיה זמין לו במהלך השבוע.

תהיה פגישה קבועה ותרגול והבנה של הנושאים שעלו אחת לשבוע, כמו גם מיכל לחרדה או לכאב שעולים.

8.טקס סיום למסע מפואר:

כל שנה אנחנו מסיימים את התהליך בארוע מיוחד. עם השנים הגיעו אלינו זמרים מיוחדים כמו שולי רנד, אמיר דדון, אורנה בנאי, צופית גרנט ועוד.

אנחנו משתדלים לתת מקום לאמנים בקרבנו שהם נדירים ומיוחדים.

טיפול בטראומה מינית - שיטת טאותרפיה לפוסט טראומה

 

אנו
כן
מחלימים
טיפול בטראומה מינית - שיטת טאותרפיה לפוסט טראומה

מנהלת הפרויקט 

שלי שטיינמיץ מנחם

כתבה במאקו

שלי היא נכס שעמותת טאותרפיה זכתה בחסד הרב שהיא מעניקה להלומי קרב ונפגעי פעולות איבה. את ניהול הפרויקט וגיוס התרומות שלי עושה בהמון אהבה. כמו כן היא מלווה את הקורס באופן יום יומי יחד עם הרכז הטיפולי ברק ניר ושניהם עושים עבודת קודש.

ד"ר מזרחי אברהם הוא מומחה עתיר ניסיון, מזרחי אברהם כבר מעל 30 שנה מלווה, מנחה, ומטפל בנפגעי טראומה רבים מאוד. תחילה עסק בנושאי ההתמכרויות והטראומה, ידוע  שכל מכור ומכורה חוו טראומות רבות, ואי אפשר להתמחות בהתמכרויות ללא יכולת הבנה והתמחות בטראומות שצפות ועולות בתהליך הגמילה ולאחריו.

במשך שנים רבות הוא צפה איך אנשים עוקפים את הטראומה כדי להישאר נקיים מסמים ואלכוהול, עם הקמת טאותרפיה ד"ר מזרחי שילב טכניקות שונות כדי לתעמק בטראומה ולהגיע לריפוי פנימי. הידע הרב זרם אל אברהם מניסיונו האישי והעמוק בריפוי עצמי, הוא סבל מפוסט טראומה מורכבת, הפרעת קשב וריכוז, דיכאון קליני, פיברו מיאלגיה חרדות, פסיכוזה, מניה ועוד.

את הניסיון הרב החל ליישם בטאותרפיה במסלולי עומק ארוכים, דרך שילוב של כלים מקצועיים ואחרים. הוא חיבר מדיטציות שונות, כתב וחיבר את הספר 12 הצעדים בדרך לבודהה. המסגרת של טאותרפיה שילבה לימוד, תרגול, עבודה קבוצתית, ליווי אישי, ריטרטים בהם ישנה הזדמנות לאינטימיות וחיבור ברמה אחרת, ובה בדרך כלל ישנה קפיצה קוונאטית בחיבור לצעדים ובחיבור לתכנית 12 הצעדים.

בשנת 2017 אברהם הוזמן להצטרף ולהיות מטפל מלווה ל-22 פוסט טראומתיים של צה"ל ושרותי הביטחון לטיול שחרור בהודו. זו הייתה הזדמנות מצויינת במשך שבועיים לבחון את הכלים שלו ביישום בשטח עם המטיילים. הטיול הציף הרבה כאב, שמחה, פחד, חרדה, כאב ומה לא. זה הפך להיות מרחב טיפולי לראות לאן אפשר להגיע, ואכן החוויה הייתה מטלטלת ומיוחדת. 

כבר אז ד"ר מזרחי החל לאסוף חומרים על טראומה ו-12 הצעדים בעיקר מספרות אמריקאית שדנה בנושא בהרחבה אך מציעה מעט מאוד כלים לעבודה ב-12 הצעדים.

היה צריך לפתח שפה חדשה מיוחדת, להבין את הצרכים העמוקים של הפוסט טראומתיים בהקשר 12 הצעדים, להבין את מוקדי הקושי, את מוקדי הכאב, את קשיי היום יום, את השימוש בחומרים, כדורי מרשם, את היחס למערכת, את מנגנוני האשמה, את מנגנוני הכעס, את מנגנוני השליטה, את מנגנוני החרדה ועוד נושאים רבים ומגוונים.

12 הצעדים מנגישה פילוספיית חיים שלמה להתמודדות עם החיים, בדומה לגישה הוליסטית היא שמה במרכז את החיים בכללותם, לא רק את הטראומה, לא רק את הנזק שנגרם אלא התבוננות מעמיקה בכל היבט אפשרי של החיים.

היתרון העצום של הגישה זו הקבוצתיות, החברה החדשה, יציאה מהבידוד האופייני לפוסט טראומה, הניכור החברתי, תחושת הזרות והלבדיות שהם נושאים עימם.

העבודה הזו מציבה אתגרים רבים מאוד מבחינה טיפולית, אנו גייסנו צוות של 40 מטפלים וסטודנטים לקורס בו השתתפו 32 תלמידים בשנה האחרונה. המעטפת הייתה 18 שעות ביממה, כל מי שנזקק למענה קיבל מייד התייחסות וחברים רבים התגייסו לעזור במסע של הריפוי שחווינו ועדיין אנו חווים.

הניצחון הגדול שלנו זו לא הצלחה בקורס כזה או אחר אלא ההמשכיות, מכיוון שיכולנו לרשום לכם כאן הישגים יוצאי דופן, פריצות דרך מדהימות, טרנספורמציות של תלמידים שחוו ריפוי עמוק מאוד ושינוי בכל פרמטר בחיים.

אבל ללא המשכיות, ללא פלטפורמה מתאימה תהיה נסיגה, תהיה שכחה, וזה מניסיון רב של אלפי אנשים שעבר אצלנו. לכן אנו רואים בחשיבות רמת מעלה הקמת קבוצת פוסט טראומתיים אנונימיים שכבר נוסדה הבסיס להמשכיות והפצת הבשורה לכל מי שזקוק לקבל סעד, עזרה והחלמה.

הצלחה נוספת מבחינתנו שכבר 10 תלמידים נרשמו ללימודי פסיכותרפיה ממוקדת טראומה והתמכרויות כדי להיות הדור הבא של מטפלים שיוביל למהפכה במשרד הביטחון והם יהיו המנטורים והמטפלים בעתיד במי שיחפש עזרה במשרד הביטחון.

זה החזון המלא של ד"ר מזרחי אברהם להכשיר אותם להיות חלוצים שיעשו ויביאו שינוי בארץ ובעולם כדי להוביל את כל מי שסובל להחלמה מתמשכת.

טיפול בטראומה מינית - שיטת טאותרפיה לפוסט טראומה
מהו קורס 12 הצעדים להלומי קרב, ונפגעי שרותי הביטחון ?

צוות ב"שביל החיים" טאותרפיה

כל צוות המכללה בוגרי פסיכותרפיה והנחיית קבוצות

לאחר שכולנו עברנו התעוררות רוחנית בדרך שעברנו

אנו מנסים לשאת את בשורת ההחלמה והריפוי של 12 הצעדים

לכל הפוסט טראומתיים בישראל של שרותי הביטחון

תהליכי הטיפול בטאותרפיה

למכון הישראלי לטיפול בטראומה , התמכרויות, חוסר איזון נפשי, דיכאון, חרדה וחוסר תפקוד יש לנו מספר רב של דרכים לעזור לכם לחזור אל מסלול חייכם היצרני והיעיל.

טיפול בטראומה מינית - שיטת טאותרפיה לפוסט טראומה

טיפול אישי

לכל מי שזקוק לאנונימיות ואינו יכול להיחשף וזקוק למרחב אינטימי יש לנו מאגר מטפלים בכל רחבי הארץ. רבים מהצרכנים והמכורים הם אנשים מהמעמד הגבוה ומפחדים להיחשף. הפחד מוביל אותם לפסיכיאטרים שאין להם מושג איך לטפל בהתמכרויות חוץ מלתת עוד כדורים וסמים חוקיים, שזו קטסטרופה בפני עצמה.

טיפול בטראומה מינית - שיטת טאותרפיה לפוסט טראומה

קורס 12 הצעדים

גמילה אינה מחייבת ייסורים קשים, לכן ישנם רבים שמעדיפים להיות סטודנטים של ההחלמה ולא מטופלים, קורס 12 הצעדים מספק מסגרת התחלתית, יחד עם טיפול אישי יכול להתאים ל"מכורים" החדשים כאלה שהם מתפקדים, כאלה שמחפשים משענת לחיים ולייצר תהליך החלמה במקביל.

טיפול בטראומה מינית - שיטת טאותרפיה לפוסט טראומה

מרכז יום מתעוררים

מרכז יום מתעוררים זו מסגרת יומית עד 5 ימים בשבוע, מסגרת אשר מתאימה למי שרוצה להיגמל במסגרת פתוחה ולעבור תהליך משנה חיים. שיטת טאותרפיה היא המובילה בישראל עם יכולת לייצר מוטיבציה לחיים, שינוי תפיסות וגישות הרסניות לחיים מלאים ומשמעותיים.

bottom of page