Minerals and Stones

תחלואה כפולה

מרכז יום לטיפול בטראומה
התמכרויות 
וחוסר איזון
נפשי ותפקודי

99998.png

הופכים את הבלתי אפשרי לאפשרי

Sunset%20Over%20the%20Mountains_edited.jpg

מרכז יום-מתעוררים

בקרוב ייפתח

מיהו האדם המוגדר כתחלואה כפולה:

 

אלו גברים ונשים אשר עושים שימוש מזיק בסמים, אלכוהול או

חומרים ממכרים אחרים או מכורים להם ואשר סובלים במקביל גם מבעיה כפולה, נפשית או גופנית - זקוקים לסיוע ייחודי המותאם למצבם.

המידע להלן מתייחס לאנשים בוגרים - מעל גיל 18.

 

 א. תחלואה כפולה נפשית - שימוש מזיק או התמכרות לסמים , אלכוהול, חומרים ממכרים או התנהגות ממכרת לצד בעיה נפשית.

הטיפול באוכלוסייה בטאותרפיה בבית מתעוררים,  הוא טיפול אינטגרטיבי אשר נותן מענה והתייחסות לשתי הבעיות בו זמנית על-ידי צוות רב מקצועי המוכשר בשיטת טאותרפיה וניסיון אישי וטיפולי בהתמכרויות.

 

תהליך הטיפול כולל גמילה גופנית ולאחריה המשך טיפול ושיקום, לרבות התייחסות למניעה וחזרה לשימוש.

אוכלוסייה זו זכאית לרוב להכרה בנכות על רקע המחלה הנפשית מהמוסד לביטוח לאומי (בהתאם לחומרת המצב ובהתאם לקריטריונים שנקבעו (לפרטים ראו אתר המוסד לביטוח לאומי). ולהיבחן לזכאות לסל שיקום בהתאם 

תהליכי שחרור מתרופות מרשם

Abstract Texture

הפחתה אחראית והדרגתית של תרופות מרשם

גמילה הגופנית 

תהליך של גמילה גופנית חייב להתבצע בפיקוח רפואי ותוך הסתייעות בטיפול תרופתי קצר מועד להקלת ההתמודדות עם תסמיני הגמילה. הגמילה הגופנית לאוכלוסייה בעלת תחלואה כפולה מחייבת מסגרת אשפוז ייחודית על מנת לתמוך בתהליך הגמילה מחומרים ממכרים ובמקביל לייצב את המצב הנפשי של המטופל. משך הטיפול הוא בין עשרה ימים לשלושה שבועות. 

 

בהתאם למצבו של המטופל קיימות מספר אפשרויות טיפוליות:

Empty Chairs

למי זה מתאים

  • כל סוגי התמכרויות

התמכרות היא דחף בלתי נשלט היוצר תלות בחומר, באדם או בהתנהגות מסוימת. אנחנו במרכז עובדים עם כל סוגי ההתמכרויות, כגון התמכרות לאלכוהול, סמים, כדורי מרשם, הימורים, רגשות, מין, אוכל, תלות במערכות יחסים הרסניות ועוד.

  • תחלואה כפולה

אנשים שסובלים ממחלה או הפרעה נפשית, לה נלווית גם התמכרות כלשהי. המחלה הנפשית וההתמכרות משמרות אחת את השנייה ולעיתים התדרדרות באחת מביאה להדרדרותה גם באחרת. מהות הטיפול מתמקדת באיזון הנפש תוך גמילה מההתמכרות. 

  • דיכאון וחרדה

דיכאון וחרדה הם קשיים נפוצים ושכיחים ביותר בתקופתנו, הם פוגעים באיכות החיים ולעיתים אף בתפקוד ובתקווה הבסיסית לאפשרות לעתיד טוב יותר. למרות שהם מלווים פעמים רבות ביאוש וספקות לגבי האפשרות לשנותם- הם בהחלט ניתנים לטיפול.

  • הפרעות אכילה

הפרעות אכילה הן הפרעות נפשיות הקשורות לעיסוק יתר במשקל הגוף. הן כוללות טווח נרחב של בעיות הקשורות באכילה בעלת רכיב רגשי. השליטה הקיצונית באוכל ממלאת את המקום של אובדן השליטה המוחלט על הגוף ועל החיים עצמם, האוכל הופך לאויב, הגוף מהווה כלא והצורך בקיום הופך דל מרגע לרגע.

כל מטופל במרכז מקבל תכנית מותאמת אישית. מטרתה של התכנית הינה תהליך פנימי עמוק המותאם לצרכיו האישיים של המטופל הכוללת בתוכה עבודה בכל תחומי חיים.

התכנית עוברת דרך שלושה שלבים מרכזיים.

השתלבות

הכנה ליציאה מהמרכז לחיים בחוץ וביסוס הכלים אשר יעמדו לרשות המטופל בדרכו העצמאית. השתלבות בעולם התעסוקה. סיוע בהשתלבות בחברה, בתפקוד בחיי המשפחה, במסגרת תעסוקה ובניהול שעות הפנאי.

חיבור וטיפול בעולם הרגשי, שינויי דפוסים מחשבה והתנהגות. שיקום יחסים במשפחה. רכישת כלים פרקטיים של מיומנויות חיים ואסטרטגיות התמודדות.  חיבור כוחות הריפוי הפנימיים והפוטנציאל של המטופל לחיות דרך חיים חדשה.

התייצבות

שלב זה מתייחס ללמידת המיומנות לשמירה על חיים ללא חומרים משני מצב רוח ותודעה. בניית סדר היום המובנה המאפשר לדמות מצבים של התנהלות נורמטיבית – כיבוד כללים, לקיחת יוזמה ואחריות, משמעת עצמית, קבלת סמכות וגבולות.

העמקה

התכנית כוללת

סדנאות טיפוליות

סדנאות ברוח 12 הצעדים, פסיכודרמה, טיפול באומנות,  CBTועוד

קבוצות תמיכה

קבוצות ברוח 12 הצעדים , קבוצות רגשיות, שיקוף/פידבק וטיפול חוויתי- קבוצתי

טיפול פרטני

טיפול עומק אישי אחד על אחד ארוך טווח

תמיכה משפחתית

סדנא משותפת אחת לשבוע למשפחות

טיפול גוף-נפש

יוגה, מדיטציה, טאי צ'י ועוד

Support Group

מסלולי ריפוי והחלמה

תוכנית משפחות

האדם הוא נוף מולדתו

אין סובל ללא קשר משפחתי סביבתי ותרבותי

את התרבות והסביבה אולי אי אפשר לשנות אך את המשפחה הנפלאה אפשר לגייס להצלחה ולעבודה.

תוכנית ערב

תכנית הערב מיועדת למכורים או סובלים מתחלואה נפשית אשר מתפקדים אך מעוניינים להשתחרר מהסבל הפרטי שלהם.

תכנית עבודה לחיזוק הכוחות למציאה מחודשת של משמעות החיים, למסגרת מיוחדת ועוטפת שתיתן מענה יום יומי לבעיותיהם היום יום של הסובלים מחוסר איזון נפשי והתמכרויות.

תוכנית בוקר

בית הספר לכישורי חיים "מתעוררים" יכול לסייע בהתמודדות עם מצבים נפשייים לא פשוטים, כמו הפרעות בתפקוד, במצב הרוח, התמכרויות ומחלות נפשיות נוספות, במסגרת יחודית, הוליסטית ופרטית.

כישורי החיים המוצעים מבוססים על אימון ולמידה להתמודדות עם מצבי הרוח, זו שיטה הוליסטית במהותה שנוגעת בכל תחומי החיים: משפחה, פעילות פנאי, שינה, התייחסות לזוגיות, קריירה וטיפול תרופתי פסיכיאטרי.

מה אומרים עלינו

אושר קרני.jpg

אושר קרני

אין דרך לאהבה האהבה היא היא הדרך

הגעתי לפני 8 שנים חסר כל, במצב רגשי איום ונורא, בחוסר תפקוד מלא, הייתי זקוק לנס.

הנס קרה כיום 8 שנים אחרי אני פסיוכתרפיסט, מנחה קבוצות ומטפל מצליח.

המבין יבין

unnamed.jpg

צופית גרנט

לפני ארבעה חודשים קרה לי נס

לפני ארבעה חודשים קרה לי נס, כך אני מגדירה זאת ואני לא היחידה, הגעתי למכללה לטאותרפיה של ד״ר אברהם מזרחי, הצטרפתי לקורס של ״12 הצעדים״ השיטה הרווחת והטובה ביותר בעולם לטיפול בהתמכרויות על כל סוגיהן מסמים

הורדה.jfif

שולי רנד

טאותרפיה הגישה הכי ייחודית בתחום הטיפול, הצרפתי למכללה לכישורי חיים וזכיתי במקצוענות עם לב עם נשמה ועם חזון. כך במכללה וכך גם בפרוייקט הלומי הקרב שראיתי ניסים מתרחשים. 

אתם בידיים טובות

צרו איתנו קשר

500 Terry Francois Street, San Francisco, CA 94158

  • Black LinkedIn Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Google+ Icon
  • Black Instagram Icon