top of page
קורס 12 הצעדים-מכללת טאותרפיה
קורס 12 הצעדים-מכללת טאותרפיה

קורס 12 הצעדים

לומדים באהבה בטאותרפיה

האם אתה מרגיש צורך בשינוי? קורס 12 הצעדים בשיטת טאותרפיה נועד להוביל אותך למסע פנימי של צמיחה וריפוי עצמי. הקורס מתאים לכל מי שמחפש כלים אפקטיביים להתמודדות עם אתגרי החיים ולמציאת שלווה פנימית.

גלה את הדרך לשלווה פנימית עם קורס 12 הצעדים בשיטת טאותרפיה

קורס בשיטת 12 הצעדים

מכללת טאותרפיה

"חוו את השינוי שאתם מחפשים והצטרפו למסע של צמיחה וריפוי עם קורס 12 הצעדים בשיטת טאותרפיה – הדרך לשלווה פנימית מתחילה כאן!"

קורס 12 הצעדים

תמיכה קבוצתית

"התמיכה הקבוצתית בקורס 12 הצעדים בשיטת טאותרפיה מאפשרת למשתתפים לשתף בחוויותיהם ולקבל עידוד מחברים למסע. הקבוצה יוצרת סביבה בטוחה ומכילה שמעצימה את תחושת השייכות והכוח הפנימי, מה שמוביל לצמיחה אישית ושיפור הרווחה הנפשית."

קורס 12 הצעדים

גישה הוליסטית

"הגישה ההוליסטית של 12 הצעדים בשיטת טאותרפיה מחברת בין הגוף, הנפש והרוח, ומעניקה כלים לצמיחה אישית וריפוי עמוק. השיטה מתמקדת ביצירת איזון פנימי ושיפור איכות החיים באמצעות הבנה עצמית ושינוי דפוסים שליליים."

קורס 12 הצעדים

כלים מעשיים

"בקורס תלמדו כלים מעשיים להתמודדות עם לחץ וחרדה, טראומה, התמכרויות ומערכות יחסים שכוללות תרגילי נשימה ומדיטציה שמסייעים להרגעת הנפש. באמצעות שיטות יעילות לטיפול עצמי והפגת מתחים, תצליחו למצוא שלווה פנימית ולחיות חיים מאוזנים ובריאים יותר."

למי מיועד/ת שיטת ​​12 הצעדים

למי שזקוק לתובנות עמוקות שמבוססות על עקרונות הטאותרפיה.

קורס 12 הצעדים-מכללת טאותרפיה

חנוכת הבית החדש של מכללת טאותרפיה

"הפסיכולוגים ממציאים מילים כדי לייצג דברים שאינם קיימים."

קרל יונג

קורס 12 הצעדים

פודקאסט עם צופית גרנט על אשמה ו-12 הצעדים

מה הבוגרים שלנו מספרים

קורס 12 הצעדים-צופית גרנט

צופית גרנט

לפני ארבעה חודשים קרה לי נס, כך אני מגדירה זאת ואני לא היחידה, הגעתי למכללה לטאותרפיה של ד״ר אברהם מזרחי, הצטרפתי לקורס של ״12 הצעדים״ השיטה הרווחת והטובה ביותר בעולם לטיפול בהתמכרויות על כל סוגיהן מסמים,

 

אלכוהול, אוכל, יחסים חולניים וכו....והמשכתי למסלול של השלוש שנים ללימודי פסיכותרפיה ממוקדת טראומה והתמכרויות וזכיתי בחסד ענק בחיי.

שלב 1: הכרה והבנה

צעד 1: הכרה במציאות

הכרה בכך שיש מצבים בהם אנחנו חסרי שליטה ושהחיים שלנו זקוקים לשינוי.

 

צעד 2: פתיחות לאפשרות לשינוי

הבנה שצריך להיפתח למשהו גדול יותר מאיתנו שיכול להחזיר לנו את השפיות.

 

צעד 3: החלטה להמשיך קדימה

קבלת החלטה להפנות את החיים שלנו ואת רצוננו לתהליך הריפוי.

 

שלב 2: כלים להתמודדות

צעד 4: בדיקה עצמית מעמיקה

עריכת חשבון נפש אישי ומפורט על חיינו ורגשותינו.

 

צעד 5: הכרה בפני אחרים

הודאה בפני עצמנו, בפני אנשים נוספים ובפני המדריך שלנו על טעויותינו והכאב שבנו.

 

צעד 6: נכונות לשינוי פנימי

הכנה נפשית לוותר על הדפוסים השליליים שלנו ולהתחיל תהליך של שינוי פנימי.

 

צעד 7: בקשה לעזרה

פנייה למדריך או לכוח עליון בבקשה לשחרור מהדפוסים השליליים.

 

שלב 3: יישום וצמיחה

צעד 8: הכנה לתיקון נזקים

הכנת רשימה של כל האנשים שנפגענו מהם והנכונות לתקן את הנזקים.

 

צעד 9: עשיית תיקון

ביצוע תיקון ישיר עם האנשים שנפגענו מהם, למעט מקרים בהם זה יפגע בהם או בנו.

 

צעד 10: תחזוקה שוטפת

המשך הערכה עצמית ותחזוקה שוטפת של הדפוסים החיוביים והפעולות שלנו.

 

צעד 11: העמקה רוחנית

העמקת הקשר הרוחני באמצעות מדיטציה, תפילה ותרגולים נוספים.

 

צעד 12: שיתוף עם אחרים

שיתוף התובנות והכלים עם אחרים ועזרה להם בתהליך הריפוי שלהם.

 

הירשמו עכשיו והצטרפו לקורס שישנה את חייכם!

מהם "12 הצעדים" - מתוך אלכוהוליסטים אנונימיים.
 

הכשרה זו הינה פרי של מכללת טאותרפיה.
יעילות שיטת 12 הצעדים

האם הקורס 12 הצעדים יכול לעזור לכם גם בתהליכי החלמה מדיכאון, חרדה, טראומה, אובדן, משברים בזוגיות, חוסר איזון  רגשי וצמיחה בחיים, האם 12 הצעדים עוזרים לגילוי עצמי, ועוד?

מכללת טאותרפיה-שיטת 12 הצעדים

"קורס 12 הצעדים בשיטת טאותרפיה מציע כלים מעשיים להתמודדות עם חרדה ולחץ על ידי תרגול טכניקות ריפוי עצמי ויצירת איזון פנימי. צעדים כמו הכרה במציאות, בדיקה עצמית מעמיקה ושימוש בשיטות מדיטציה ונשימה עוזרים להפחתת החרדה ולהרגעת הנפש. התמיכה הקבוצתית וההכוונה המקצועית בקורס מעניקות תחושת ביטחון ושייכות, מה שמאפשר לכם להתמודד עם אתגרי היום-יום בצורה יעילה ובריאה יותר."

מכללת טאותרפיה-שיטת 12 הצעדים

"קורס 12 הצעדים בשיטת טאותרפיה הוא מסע לגילוי עצמי, שבו כל צעד מוביל להבנה עמוקה יותר של עצמכם ושל הדפוסים שמעצבים את חייכם. באמצעות עבודה פנימית מעמיקה, תלמדו לשחרר דפוסים שליליים וליצור שינוי חיובי ומשמעותי. הקורס מציע כלים מעשיים להעצמה אישית, שמאפשרים לכם לחיות חיים מלאים ומספקים יותר."

שיטת 12 הצעדים-טאותרפיה

"קורס 12 הצעדים בשיטת טאותרפיה מציע כלים מעשיים להתמודדות עם דיכאון על ידי עבודה פנימית ותרגול טכניקות ריפוי עצמי. באמצעות צעדים כמו הכרה במציאות, בדיקה עצמית מעמיקה והעמקת הקשר הרוחני, תלמדו לזהות ולהתמודד עם מקורות הדיכאון בצורה בריאה ומבוססת. התמיכה הקבוצתית וההכוונה המקצועית בקורס מסייעות לכם למצוא תקווה וכוח פנימי להתגבר על הדיכאון וליצור חיים מאוזנים ושמחים יותר."

מהם 12 הצעדים

"כל צורה של התמכרות היא רעה; בין אם הנרקוזה היא אלכוהול, מורפיום או אידיאליזם."

קרל יונג

12 הצעדים-התמכרות כמחלה

בגישת 12 הצעדים האמונה וההבחנה העמוקה ביותר לגבי טבעה של ההתמכרות שזוהי מחלה. המכור צורך סמים, אלכוהול, אוכל, קניות, הימורים, יחסים הרסניים ועוד ללא כל קשר לרצון האמיתי שלו ואי כל יכולת לשלוט או לנהל את ההתמכרות שלו.

האם שיטת 12 הצעדים היא כת?

מההכרות שלנו עם שיטת 12 הצעדים, עם הקהילה של מכורים אנונימיים, אלכוהוליסטים אנונימיים, אין בכל העולם כולו מבנה יותר דמוקרטי מהארגון שחרק על דגלו את המושג "חופש", חופש מכפייה מוסרית, מכפייה חברתית, מכפייה משפחתית, חופש מאנשים, חופש מממון רכוש ויוקרה, וישנה בארגון זה את מה שביל כינה "אנרכיה דמוקרטית" שזה מודל נדיר של חברה שאינה כופה על חבריה דבר אלא רק מציעה להם להיות נקיים, לקחת חונך, לתרגל את התכנית אבל אין שום תנאי לחברות בארגון.

האם הצעדים דורשים התנזרות מלאה?

האם שיטת 12 הצעדים דורשת התנזרות מלאה מכל דבר שמשנה את מצב הרוח והתודעה?

בגדול רק נרקומנים אנונימיים ועוד מספר קבוצות מועט דורשים הימנעות מוחלטת, אלכוהוליסטים אנונימיים או מהמרים אנונימיים אין בהם דרישה מוחלטת כזו. כמות הויתורים תעלה את כוח ההחלמה וההבנה של האדם.

מתי ואיך התפתחה שיטת 12 הצעדים

גישת 12 הצעדים נולדה עם החוויה הרוחנית של ביל ווילסון בנובמבר 1934. ביל מייד כתב 6 צעדים לאחר מספר ימים הוסיף עוד 3 צעדים ולאחר מכן נוספו עוד 3 צעדים וכך נוצר הקסם של שהוביל מהפיכה. בתאריך ה-10/06/1935 נוסדה רשמית אלכוהוליסטים אנונימיים יחד עם ד"ר בוב סמית מייסד שותף לביל.

איך עובדת שיטת
12 הצעדים

זו תכנית ייחודית, שונה מכל גישה טיפולית אחרת. זו גישה בה המכור אינו מטופל אלא תלמיד של 12 הצעדים. זה עובד על יישום והבנה, דרך פעולות ותרגולים אשר המתרגל מתבקש ליישם ורק לאחר מכן תגיע ההבנה מדוע התרגול היה מדוייק קריטי וכל כך משמעותי.

קורס 12 הצעדים

תעודה מטעם מכללת טאותרפיה

 

 

המובילה בתחום הטראומה וההתמכרויות בישראל

כתבות בעיתונות

bottom of page