top of page
שיטת 12 הצעדים לשחיקה בעבודה

להרגיש. לכאוב. לִלמוֹד. לצמוח.

שיטת 12 הצעדים ליזמים

לא יכולתי לעזור לעצמי.

 

השבוע יצא לי לדבר  עם קבוצת יזמים, אנשי עסקים, אומנים על שלושה עקרונות של כוח של מודל האומץ שלי להצלחה פורצת דרך, ברת קיימא וניתנת לשחזור.

 

בעולם קיימת קבוצה בת 6,000 חברים המכונה "יזמים אנונימיים".

זה - אתה חייב להודות - הוא שם די קליט, לא?

 

לפני כמה שנים קבוצת יזמים נפגשה לאחר שסיימו קורס הכשרה עסקית. הם המשיכו להיפגש לאחר השיעור לצורך תמיכה הדדית וחשבון נפש, והם קראו לעצמם "יזמים אנונימיים".

 

עם הזמן הקבוצה שלהם הפכה למקום שמשרה ביטחון ואמון  ללמוד בו, מקום בו אפשר וצריך לבקש תמיכה ולבקש עזרה עם צמיחת עסקיהם האישיים שהלכו והתפתחו. במובן מסוים הם יצרו מוח קולקטיבי שמבוסס על כנות, פתיחות ונכונות לתת באהבה לאחרים את הניסיון שלהם.

מניסיון חיי העשיר ואני נקי מסמים ואלכוהול והימורים וכל דבר שמשנה את מצב הרוח והתודעה משנת 02/09/1992 וחבר בקבוצות התמיכה של מכורים אנונימיים, כמו כן ייסדתי את מכללת טאותרפיה ששמה לה למטרה לקדם את תחום הטיפול האישי והקבוצתי בשיטת 12 הצעדים, לכן אני חוקר ומגיע למחקרים ומאמרים ברחבי העולם בתחום ואני יודע שהשם "יזמים אנונימיים" מתאים גם בדרכים אחרות,

שכן ניהול עסק יכול להיות מעט (או הרבה) ממכר.

 

יש סיבה לכך אנו סוגים שונים של יזמים ואנו עובדים כל כך הרבה - אפילו כשאנחנו הבוסים או אולי בעיקר כאשר אנחנו הבעלים או המנהלים.

 

אני עם רקע עמוק ארוך טווח בתחום ההתמכרויות על סוגיהן הרבים, עבדתי הרבה עם התמכרויות במסגרות שונות מעל 28 שנות ניסיון. המסגרת של 12 הצעדים, שהוקמה לראשונה באלכוהוליסטים אנונימיים (AA), היא חברותא ותיקה ומוכרת מאז ה-10/06/1935. למעשה, תמיד חשבתי שיש חוכמה בצעדים האלה שכול בני אדם יכולים להשתמש בהם.

בתחילת דרכי היו צוחקים עליי שאני פאנט, עיוור, חושב שכולם מכורים, חושב שכולם סובלים, היום לאחר אין ספור ימי החלמה אני יודע שצדקתי וכיום אני רואה כמה "נורמטיביים" מגיעים ללמוד במכללת טאותרפיה את השיטה כדי להשיג שיפור באיכות חייהם, להשיג את מטרותיהם, ולהגשים את השאיפות שלהם.

 

לכן, בידיעה שלכל קבוצה "אנונימית" ראויה תהיה גרסה משלה ל -12 הצעדים, לא יכולתי לעמוד בפני המחשבה לכתוב ולתרגם חומרים עבור כל אלה שנמצאים יחד במסע המטורף הזה.

 

אז מתוך אסירות תודה, הערכה והתפעלות מגברים ונשים מעוררי השראה של 12 הצעדים מרחבי העולם, הנה הגרסא  ל 12 הצעדים, שנוצרה במיוחד עבור "יזמים אנונימיים".

 

אני מקווה שזה יגרום לכם לחייך.

 

 

שנים עשר צעדים ליזמים

 

צעד ראשון

 

הודענו שאנחנו חסרי אונים ביחס ליזמות ומול הזרם הבלתי פוסק של פוסטים בפייסבוק בלוגים, תוכניות השקה מפוצצות ורעיונות עסקיים חדשים - ושהחיים שלנו הפכו בלתי נשלטים.

 

צעד שני

 

הגענו להאמין שרק מאמן, מנטור, שיהיה שותף באחריות או קבוצת מוחות של יזמים עמיתים יוכלו להחזיר אותנו לשפיות.

 

צעד שלישי

 

קיבלנו החלטה להעביר את יעדינו לטווח הקצר ואת התוכניות האסטרטגיות לטווח הארוך להנחיית צוות המאמנים, המנטורים, שותפי האחריות שלנו ועמיתים כפי שהבנו אותם.

 

צעד רביעי

 

ערכנו ספירת מלאי כנה וחסרת פחד של כל הרעיונות והמחשבות שעדיין לא יישמנו, את כל הפחדים שמעכבים אותנו וכל הדרכים שחבלנו בהצלחה שלנו.

 

צעד חמישי

 

התוודינו בפני המאמנים שלנו, צוות התמיכה שלנו ומול עצמנו, על האופי האמיתי של הספקות שלנו, כמו גם בכוחם ובאפשרותם של חלומותינו להתגשם.

 

צעד שישי

 

היינו לגמרי מוכנים לשחרר את אמונותינו המגבילות, להכיר בערך האמיתי שלנו ומהו ערכנו האמיתי.

 

צעד שביעי

 

ביקשנו בענווה את מהנשמה של עסקנו לעזור לנו לשחרר פחדים ישנים, למחוק את הספקות שלנו ולאמץ את כוחנו.

 

צעד שמיני

 

ערכנו רשימה של לקוחות פוטנציאליים, קשרים והזדמנויות שאולי פספסנו או התעלמנו מהם, והיינו מוכנים להושיט יד ולתקן בכל מקום שנוכל.

 

צעד תשיעי

 

יצרנו קשר ישיר עם הרשימה שלנו בכל מקום אפשרי, בחינת שותפויות, הזמנת שיתופי פעולה והצעת הצעות, למעט לעשות זאת כאשר זה לא יהיה אסטרטגי ויעיל לעסק שלנו.

 

צעד עשירי

 

המשכנו לקחת את רשימת המלאי את הלך הרוח שלנו, וכשאנחנו נעשים לא ממוקדים, מאבדים אמונה, מתאפקים או זקוקים לתמיכה, הודינו מייד.

 

צעד אחד עשר

 

חיפשנו באמצעות מדיטציה, יומן או פרקטיקות יומיומיות אחרות כדי לשפר את הקשר המודע שלנו עם הנשמה של העסק שלנו, וחיפשנו רק את האומץ והביטחון להצמיח את העסק שיהיה רווחי ומצליח ולהביא את הטוב ביותר לעולם.

 

צעד שנים-עשר

 

לאחר שהתעוררנו לעוצמה שבנו, הגענו לתוצאות ופיתחנו חוסן פנימי כתוצאה מהצעדים הללו, ניסינו להעביר את הבשורה ליזמים אחרים ולתרגל עקרונות אלה בכל עניינינו.

 

 

והנה לך אלו הם: שנים עשר הצעדים ליזמים.

 

 

אם אתה יכול להתייחס לצעדים אלה, אני מקווה שתיישם אותם בחיי היומיום שלך כיזם.

 

בדיוק כפי שיגידו לך ההחלמה, זה לא תהליך שאתה עובד פעם אחת ומגיע לשלמות. יזמות היא הדרך בה אנו חיים, ואלה הם תמרורים אשר ישאירו אתכם בדרך בה תתקדמו בצלילות ובבהירות.

מאחל לכם שמחה והצלחה לאורך הדרך.

ותזכרו

כל יום בעיתו. :-)

תהליכי הטיפול בטאותרפיה

למכון הישראלי לטיפול בטראומה , התמכרויות, חוסר איזון נפשי, דיכאון, חרדה וחוסר תפקוד יש לנו מספר רב של דרכים לעזור לכם לחזור אל מסלול חייכם היצרני והיעיל.

אינדקס מטפלים טאותרפיה

לכל מי שזקוק לאנונימיות ואינו יכול להיחשף וזקוק למרחב אינטימי יש לנו מאגר מטפלים בכל רחבי הארץ. רבים מהצרכנים והמכורים הם אנשים מהמעמד הגבוה ומפחדים להיחשף. הפחד מוביל אותם לפסיכיאטרים שאין להם מושג איך לטפל בהתמכרויות חוץ מלתת עוד כדורים וסמים חוקיים, שזו קטסטרופה בפני עצמה.

קורס 12 הצעדים

גמילה אינה מחייבת ייסורים קשים, לכן ישנם רבים שמעדיפים להיות סטודנטים של ההחלמה ולא מטופלים, קורס 12 הצעדים מספק מסגרת התחלתית, יחד עם טיפול אישי יכול להתאים ל"מכורים" החדשים כאלה שהם מתפקדים, כאלה שמחפשים משענת לחיים ולייצר תהליך החלמה במקביל.

מרכז יום לטיפול בהתמכרויות

מרכז יום מתעוררים זו מסגרת יומית עד 5 ימים בשבוע, מסגרת אשר מתאימה למי שרוצה להיגמל במסגרת פתוחה ולעבור תהליך משנה חיים. שיטת טאותרפיה היא המובילה בישראל עם יכולת לייצר מוטיבציה לחיים, שינוי תפיסות וגישות הרסניות לחיים מלאים ומשמעותיים.

bottom of page