התקשרו

להכוונה טלפונית

או תפנו באנונימיות

Thanks! Message sent.

על התוכנית

תוכנית הצעדים נוצרה לראשונה בארגון A.A. (אלכוהוליסטים אנונימיים), בנובמבר בשנת 1934, יום בו ביל ווילסון התנקה מסמים. הולדתה של AA הרשמית היא בתאריך 10/6/1935 יום בו ביל המייסד פגש את ד"ר בוב. הפתרון של ההזדהות שהם מצאו בפגישה זו בו שני אלכוהוליסטים שיתפו אחד את השני הפך לאבן יסוד של ארגון אלכוהוליסטים אנונימיים. ממנו גישה ייחודית זו עברה לארגונים רבים אחרים כמו אל-אנון, O.A., N.A. אל-אנון, נר-אנון, סקסואליסטים אנונימיים, מהמרים אנונימיים, דיכאוניים אנונימיים, חרדתיים אנונימיים, ילדים הוריים אנונימיים, פוסט טראומתיים אנונימיים, חולי סרטן אנונימיים, גרושים אנונימיים ועוד המון קבוצות אחרות. התוכנית הפכה להיות חלק בלתי נפרד ממרכזי הגמילה השונים, מקהילות טיפוליות להתמכרויות שונות והפרעות אכילה,  היא חלק מתפיסות מקצועיות של אנשי מקצוע רבים בכל העולם.

התמכרות לאלכוהול
דיכאון והתמכרות
טיפול באכילה רגשית
טיפול בחרדה
מהי פסיכותרפיה

קבע עוד היום

פגישת אבחון וייעוץ

אלכוהוליסטים אנונימיים
התמכרות לקוקאין
אימון בהתמכרויות
התמכרות למין
התמכרות לאהבה
תלות יתר
אמון בסיסי
דיכאון ואלכוהול

ה-A.A. נוסד עם המפגש בין שני אלכוהוליסטים, ביל וילסון וד"ר בוב סמית, שני המייסדים השותפים. המפגש התקיים בשנת 1935 בארצות הברית. ביל היה נקי כבר כחצי שנה ובוב עדיין היה אלכוהוליסט פעיל. במפגש ביניהם נוסדו העקרונות של עזרת מכור למכור כשווים, מתוך הניסיון האישי בהחלמה.  לאחר שבוב התנקה גם כן, הם הרגישו שהם צריכים להמשיך את העברת המסר לאלכוהוליסטים אחרים. כך נוצרה הקבוצה הראשונה של אלכוהוליסטים מחלימים. העברת המסר המשיכה, והארגון גדל – עוד ועוד קבוצות נוצרו בכל רחבי ארצות הברית.

ה- N.A. (אנ-איי = נרקומנים אנונימיים) נוסד בשנת 1953, בקליפורניה שבארצות הברית, על ידי ששה מכורים, שהיו חברים בקבוצת A.A.. המסר של A.A. התאים להם רק באופן חלקי כי הוא היה מכוון לאלכוהוליסטים והדגיש את הצורך להימנע משתייה, אבל לא דיבר על הצורך להימנע משימוש בכל חומר שמשנה את מצב הרוח. N.A. העתיק מ- A.A. את כל דרך ההחלמה חוץ מאשר תוספת אחת, ייחודית ל-N.A. וחשובה: N.A. התמקד בהתמכרות בכלל ולא רק באלכוהוליזם. לכן N.A. מתאים לכל מכור באשר הוא, לא משנה מהי ההתמכרות שלו, כולל אלכוהוליסטים כמובן. לישראל N.A הגיע בשנת 1984, על ידי שני מכורים שהכירו את הקבוצות בארצות הברית. מאז N.A. ישראל גדל בהתמדה והיום הוא ארגון שנפוץ בכל הארץ, מכובד על ידי החברה והממסד ומסייע לאלפי מכורים מדי שנה ללא הבדל מוצא, גיל, מין או דת. חברי N.A. הם מכורים שרוצים להחלים ולשמור על ההחלמה. N.A. מציע לחברים מספר דרכים לסייע להם בהחלמה: פגישות שונות, חונכות אישית (ספונסר), עזרת חבר לחבר, התחלקות, דוגמה אישית ועבודת הצעדים. עבודת הצעדים היא הדרך האישית להחלמה, היא לב הגדילה ב-N.A..

את עבודת הצעדים אפשר לתרגל בכל מקום, גם במרכזי טיפול מקצועיים ובעזרת איש מקצוע מתאים שהתמחה בעבודת הצעדים. בכל אופן שבו לומדים ומתרגלים את התוכנית, עבודת הצעדים היא תמיד דרך חיים. דרך החיים של הצעדים מאפשרת למכורים איכות חיים ושלווה בלי צורך לשנות את מצב הרוח. כל עוד חיים על פיה – ההתקדמות מובטחת.

גמילה מהימורים
קבוצת תמיכה
תרופות מרשם
התמכרות לסיגריות
חוסר אונים מהו
טיפול רוחני