top of page
מכתב לביל ווילסון מד"ר קרל יונג-טאותרפיה

מכתב לביל ווילסון

מדר" קארל יונג

להרגיש. לכאוב. לִלמוֹד. לצמוח.

מכתב לביל ווילסון

מדר" קארל יונג

מר ביל ווילסון היקר

המכתב שלך התקבל בברכה אמיתית.

 

אין לי יותר חדשות מרולנד, ולעתים קרובות תהיתי מה היה גורלו.

בשיחה שלנו שבעקבותיה הוא דיווח לך כראוי, היה היבט שהוא לא יודע. הסיבה  שלא יכולתי לספר לו כל מה שהיה באותם ימים,היא מפני שהייתי צריך להיות מאוד זהיר בכל מה שאמרתי.

התברר לי שכל מה שאני אומר לא מובן בכל דרך אפשרית. לכן הייתי מאוד זהיר כאשר דיברתי עם רולנד אבל מה שבאמת חשבתי עליו היה התוצאה של חוויות רבות עם אנשים מסוגו.

מכתב של קרל יונג לביל וולסון
אלכוהוליסטים אנונימיים - מכללת טאותרפיה - קורס 12 הצעדים

הכמיהה שלו לאלכוהול הייתה שוות ערך, ברמה קצת יותר נמוכה אמנם, לצמא  הרוחני של ה״אני״ שלנו לתחושת מלאות, לשלמות, כפי שבעבר זה היה בא לידי ביטוי בשפה של ימי הביניים: איחוד עם אלוהים.

איך בעצם אפשר לבטא תובנה כזו בשפה שאינה באמת מובנת בימינו?

הדרך היחידה הנכונה והלגיטימית לחוויה כזאת, היא שזה קורה לך בתוך המציאות, וזה יכול לקרות לך רק כשאתה הולך על נתיב שמוביל אותך להבנה גבוהה יותר.

 

ייתכן שאתה תהיה מובל למטרה זו על ידי מעשה של חסד או באמצעות קשר אישי וכן עם חברים, או באמצעות חינוך גבוה יותר של התודעה מעבר לגבולות הרציונליזם.

אני רואה ממכתבך שרולנד בחר בדרך השנייה, שהייתה, תחת הנסיבות שהיו ,ללא ספק, הטובה ביותר עבורו.

 

אלו הן הסיבות למה אני לא יכול לתת הסבר מלא ומספק לרולאנד, אבל אני מסכן את עצמי איתך, כי אני מסיק מהמכתב המאוד הגון וישר שלך שרכשת נקודת מבט שהיא מעל לקלישאות המטעות שאדם רגיל בדרך כלל שומע על אלכוהוליזם.

 

 
אתה רואה, "אלכוהול" בלטינית הוא "ספיריטוס" ואתה משתמש באותה מילה גם לחוויה הדתית הגבוהה ביותר וגם עבור הרעל משחית ביותר.

 

 
לכן הנוסחה לפנינו המועילה היא: ספיריטוס קונטרה ספיריטום.

אני משוכנע לחלוטין שהעיקרון הרע השורר בעולם הזה כיום, מוביל את הצורך לרוחניות מסוג אחר, אשר אינו מוכר לנו, אם לא ילכו אנשים לאבדון, אם הם הרוע לא נוטרל, או, על ידי תובנה דתית אמיתית או על ידי קיר מגן של קהילה אנושית.

אדם רגיל, שאינו מוגן על ידי פעולה מלמעלה ומבודד בחברה, לא יכול להתנגד לכוחו של אותו כוח רשע, שנקרא בצדק מאוד השטן.

 

אבל השימוש במילים כאלה מעוררות כל כך הרבה טעויות שראוי רק לשמור על מרחק מהם ככל האפשר.

 
מודה לך שוב על המכתב האדיב שלך

תהליכי הטיפול בטאותרפיה

למכון הישראלי לטיפול בטראומה , התמכרויות, חוסר איזון נפשי, דיכאון, חרדה וחוסר תפקוד יש לנו מספר רב של דרכים לעזור לכם לחזור אל מסלול חייכם היצרני והיעיל.

אינדקס מטפלים טאותרפיה

לכל מי שזקוק לאנונימיות ואינו יכול להיחשף וזקוק למרחב אינטימי יש לנו מאגר מטפלים בכל רחבי הארץ. רבים מהצרכנים והמכורים הם אנשים מהמעמד הגבוה ומפחדים להיחשף. הפחד מוביל אותם לפסיכיאטרים שאין להם מושג איך לטפל בהתמכרויות חוץ מלתת עוד כדורים וסמים חוקיים, שזו קטסטרופה בפני עצמה.

קורס 12 הצעדים

גמילה אינה מחייבת ייסורים קשים, לכן ישנם רבים שמעדיפים להיות סטודנטים של ההחלמה ולא מטופלים, קורס 12 הצעדים מספק מסגרת התחלתית, יחד עם טיפול אישי יכול להתאים ל"מכורים" החדשים כאלה שהם מתפקדים, כאלה שמחפשים משענת לחיים ולייצר תהליך החלמה במקביל.

מרכז יום לטיפול בהתמכרויות

מרכז יום מתעוררים זו מסגרת יומית עד 5 ימים בשבוע, מסגרת אשר מתאימה למי שרוצה להיגמל במסגרת פתוחה ולעבור תהליך משנה חיים. שיטת טאותרפיה היא המובילה בישראל עם יכולת לייצר מוטיבציה לחיים, שינוי תפיסות וגישות הרסניות לחיים מלאים ומשמעותיים.

bottom of page