מדיציית אום מבית מדרשו של וירש 

אם כל המדיטציות מכונה מדיטציית אום, המדיטציה הסוערת הייחודית שפותחה על ידי וירש תלמידו של אושו, שפיתח אותה לאחר ההשראה העמוקה שהייתה לו לאחר ההכרות והחיבור שלו לאושו.

וירש התמכר לסמים קשים, ,מגיל 14 הזריק הרואין לעצמו. וירש התנקה מסמים דרך קהילה טיפולית בשם ה"פניקס" .

 

קהילה זו הייתה ידועה בנוקשות שלה, באגרסיביות הטיפולית שלה, המכורים ניהלו את הטיפול ללא אף איש מקצוע רשמי מתוך אידאולוגיה.

 

אותם מכורים הפכו למומחים לטיפול בהתמכרויות ווירש גדל בחממה הזו. וירש הקים את היומניברסיטי של אושו בתוך קהילת הפניקס בהולנד שעברה הסבה לאוניברסיטה ייחודית ולטיפול בהתמכרויות.

 

אושו עליו אמר שוירש הוא המטפל הגדול ביותר שהוא פגש מימיו.

טאותרפיה היא מכללה רוחנית להתעוררות מהתמכרויות אשר המייסד שלה ד"ר PHD מזרחי אברהם הוא מכור נקי שעבר את המסלול של וירש בחייו. אנו מרגישים בטאותרפיה שאנחנו ממשיכים ומפתחים את מה שהתחילו קודמינו בטיפול בהתמכרויות אצל וירש ואושו. אנו מביאים אנרגיה של אהבה וייחודיות שנובעת מניסיון רב שנים בטיפול במגוון שלם של תופעות.

AUM Meditation
מדיטציית אום

האמא של כל המדיטציות החברתיות. מדיטציה מבית היוצר של היומניברסיטי של וירש בהולנד. 12 שלבים של מכבסת רגשות מוחלטת. למדיטציה זאת נדרשת טוטליות. כעס, שמחה, בכי, צחוק, צעקות, שקט ואפילו חרמנות, זיג זג מטורף בין קשת הרגשות המפתח גמישות רגשית ומקנה כלים מדהימים לחיים.

כמה מילים על וירש והקשר לטאותרפיה:


www.taotherapy.co 

ה-AUM היא מדיטציה חברתית דינאמית ואינטנסיבית בת 12 שלבים המלווים במוסיקה, בה חווים קשת של רגשות: אוהבים, שונאים, צוחקים, בוכים, צועקים ורוקדים ולבסוף מאפשרים לשקט להיות, ללא עשיה ופעולה, שקט.
המפגש מביא לעבודה אינטנסיבית ומעוררת, עם הרבה אנרגיות של התחדשות , חיבור, קטרזיס, ביחד עם אהבה, חיבוק, ותמיכה.

12 השלבים של מדיטציית "אום":

בחזרה לגיהינום – עומדים מול אדם אחר בעמידה סמוראית, מסתכלים לו בעיניים וצועקים לו: "אני שונא אותך". בשלב זה מתמקדים בהוצאת השליליות והמתחים מן הגוף, לא שמים לב למה שהאחר צועק.


גן העדן – עומדים מול אדם אחר, מסתכלים לו בעיניים נותנים ידיים, אומרים לו: אני אוהב אותך" ומתחבקים. בשלב זה מקבלים סיפוק הן מלשמוע שאוהבים אותך והן מלבטא אהבה לזולת.


רוח שנייה – ריצה עם ידיים למעלה, ברכיים מורמות וכפות רגליים שטוחות יוצרות מגע עם הקרקע. בשלב זה מרגישים קלילות בגוף ואת הכח הגופני שלנו.


קונדליני – כפות רגליים על הקרקע ומנערים את כל הגוף – ברכיים, ירכיים, אגן, בטן וכן הלאה. לעצום עיניים ולהשאיר ראש ולסתות חופשיים. בשלב זה אנו משתחררים ממתחים גופניים ומתרעננים.


בית משוגעים – בשלב זה, מותר להביע הכל ובלבד שלא פוגעים בעצמכם או בזולת. לצעוק, להשמיע קולות, לעשות פרצופים, לבכות, לצרוח, להכות מזרונים או כריות. בשלב זה מיישמים את התפישה, שרק כאשר אנו מבטאים את הטירוף שלנו, אנו נשארים שפויים.


ריקוד חפשי – להתמזג עם המוסיקה ולבטא את עצמנו דרך הגוף.


בכי – לבד או עם מישהו, לחבק את עצמנו או לאחוז בידיים של מישהו, לחשוב על הכאב והעצב בחיינו ולתת להם ביטוי בדמעות ובכי.


צחוק – לצחוק ולהצחיק, לגחך, בעדינות וברגישות.


ריקוד האוהבים – לחוות את הצד הסקסי שלנו – לרקוד בחושניות עם עצמנו או מישהו אחר.


מרכז היקום – עומדים במעגל סביב נר, מתבוננים באורו ומזמרים יחד את הצליל אום. בשלב זה מתמזגות חוויות המדיטציה ומרגישים את האחדות עם היקום.


WAOO – בעיניים עצומות או פקוחות, בתוך השקט, נהנים מאי עשייה.


נאמסטה – בשלב זה מחזיקים ידיים בצורה של ברכה הודית ומברכים אחד את השני בנמאסטה שפירושו: "אני מכיר ומברך את הבודהא שבך" ומתחבקים. עושים את זה עם כולם.

AUM| אום