לראשונה בישראל

מכללת “טאותרפיה” מציגה:

“הכשרת מאמנים להחלמה מהתמכרויות"

קורס אימון להחלמה מהתמכרויות ולשינוי אורח חיים

באישור האיגוד הישראלי לטאותרפיה

14/12/2018 ימי ששי בין השעות : 09:30-14:00

​הלימודים יתקיימו בתל-אביב חניה בשפע ובחינם

האם אתה נכון ומוכן למצוא את הלקוח/מתאמן האידיאלי שלך? לעזור לאחרים תוך כדי קידום הקריירה שלך בתחום החלמה מהתמכרויות, התמודדות עם הרגלים מזיקים ושינוי אורח חיים?

בוא להיות מאמן מוסמך בהחלמה על ידי מכללת “טאותרפיה”- מכללה ללימודי פסיכותרפיה ולאימון להחלמה מהתמכרויות.

במכללת “טאותרפיה” אנו מציעים תכנית לימודיי אימון מסוג אחר. לראשונה בישראל, תכנית שמשלבת טכניקות וכלים ייחודיים מאסכולות שונות! למאמן בהחלמה יש את היכולת להיות זרז לשינוי על ידי מתן סיוע וליווי בתהליך של אנשים הסובלים מהתמכרויות ומתמודדים עם הרגלים מזיקים.

 

אם אתם מטפלים, מדריכים, יועצים ואתם מעוניינים להוסיף כלים וידע נוספים לארגז הכלים שלכם- זה כאן, ב”טאותרפיה”! אם אתם מלווים מכורים מפוכחים או מאמנים מפוכחים ועליכם לקבל את הדרכה הנכונה, כלים מגוונים, מידע המשפטי, יסודות של הקוד האתי, מידע בנוגע למשאבים שיקומיים בקהילה ועוד –אתם במקום הנכון!

 

זה כאן, ב”טאותרפיה”! אם אתם הורים או בני משפחה לאלה המתמודדים עם התמכרויות והרגלים מזיקים ואיבדתם תקווה ודרך לפתרון; התכנית “בשביל החיים” תסייע לכם לרכוש ידע וכלים יישומיים להתמודדות עם אתגר כה כואב ועשיית שינוי ממשי.

התקשרו

להכוונה טלפונית

או תפנו באנונימיות

Thanks! Message sent.

שיטת 12 הצעדים

רקע:

הנחת היסוד של האימון בטאותרפיה היא, שבכל פרט ישנם כוחות פנימיים וחופש בחירה לממש את הפוטנציאל הטמון בו, להגשים את חלומותיו ולהיטיב בכל תחומי חייו. תכנית זו נועדה לסייע לכם במציאת הכישורים הנדרשים כדי להפוך למאמן בהחלמה מהתמכרויות ברמה הגבוהה ביותר ובעל הסמכה מטעם מכללת “טאותרפיה”.

התמכרות מהי?

התמכרות הינה תלות עמוקה בחומר, בהתנהגות או פעילות, שגורמת לפגיעה בתפקודו, ברווחתו ובהתנהגותו של האדם ובסביבתו. התמכרות מאופיינת במחשבה אובססיבית ובדחף כפייתי להתנהגות, למרות תוצאותיה הקשות לאדם ולסביבה.

​סוגי התמכרויות:

סמים ואלכוהול, סיגריות, התמכרות למין, התמכרות לניתוחים פלסטיים, לקניות (בזבזנות יתר), לעבודה, להתעמלות, חיתוך עצמי, טריכוטילומניה (משיכת שיער), פירומניה, קלפטומניה, זעם ואלימות, התמכרות לכתות, לאינטרנט, הימורים, הפרעות אכילה, רשתות חברתיות, אתרי היכרויות, משחקי המחשב, קורבנות וסבל.

חלק מרכזי בתהליך ההימנעות והחלמה מהתמכרות כרוך בלמידה של כישורי חיים חדשים ויצירת חזון חדש עבור החיים של המתמודד. אחת הדרכים להתמודד עם בעיות ספציפיות וללמוד ולפתח כישורים יעילים בתהליך התפתחות ותחזוקת השינוי שהושג, היא לעבור תהליך עם מאמן מוסמך. החונכים והמאמנים בתוכניות של “12 הצעדים” אמורים להתמקד בצעדים בתוכנית והם מסורים כדי לעזור למכורים/מתאמנים להישאר נקיים ומפוכחים. מאמן מוסמך בהחלמה (קואץ’ – Professional recovery coach) אינו קשור, בהכרח, לתכנית “12 צעדים”. עליו להתמקד בהווה ובעתיד מעבר להפסקת שימוש בחומרים או התנהגויות מזיקות. הדגש בתוכנית הושם בסיוע למתאמן לעשות שינויים באורח חייו ולהתקדם כדי שיוכל לפגוש את מטרותיו האמתיות, ליישמן בחיי היומיום ולהצמיח את שביעות רצונו מהחיים. הנחת היסוד של האימון בטאותרפיה היא, שבכל פרט ישנם כוחות פנימיים וחופש בחירה לממש את הפוטנציאל הטמון בו, להגשים את חלומותיו ולהיטיב בכל תחומי חייו. תכנית זו נועדה לסייע לכם במציאת הכישורים הנדרשים כדי להפוך למאמן בהחלמה מהתמכרויות ברמה הגבוהה ביותר ובעל הסמכה מטעם מכללת “טאותרפיה”. מאמן מוסמך בהחלמה (קואץ’ – Professional recovery coach) אינו קשור, בהכרח, לתכנית “12 צעדים”. עליו להתמקד בהווה ובעתיד מעבר להפסקת שימוש בחומרים או התנהגויות מזיקות. הדגש בתוכנית הושם בסיוע למתאמן לעשות שינויים באורח חייו ולהתקדם כדי שיוכל לפגוש את מטרותיו האמתיות, ליישמן בחיי היומיום ולהצמיח את שביעות רצונו מהחיים.

מה תפקידו של מאמן בהחלמה?

מאמן בהחלמה פועל כשותף בתהליך ההחלמה של המתאמן. אם המתאמן שלו נמצא בעיצומה של ההתמכרות או שהוא מתקדם בתוך תהליך החלמתו, תפקידו לסייע לו בכל שלבי הדרך על ידי ליווי צמוד, מתן הדרכה ועידוד ותמיכה מתמשכים.

חובותיו של המאמן – קואץ’ (Coach) עשויים לכלול את הדברים הבאים, אך אינם מוגבלים: עבודה עם מתאמנים ובני משפחותיהם בכדי למצוא משאבים נאותים. כמו כן, בניה ותחזוקת ההחלמה של המערכת המשפחתית יחד עם המתאמן. למזער את המכשולים להחלמה על ידי זיהוי אתגרים והזדמנויות לפיכחון לטווח ארוך, הצעת תמיכה למתאמנים ובני משפחותיהם, בזמן שהם נכנסים לתהליך ההחלמה ובדרך ההתקדמות שלהם בטיפול ושיקום, עזרה ב’תחזוקה’ שלאחר טיפול בגמילה (במידה ונדרש) על-ידי הפניית מכור מחלים למשאבים המתאימים בקהילה, למערכות תמיכה ולקבוצות התמיכה הקיימות. למרות, שלמאמן מוסמך בהחלמה תהיה מידה של ידע בתחום בריאות הנפש – הם לא מדריכים, לא פסיכולוגים קליניים ולא פסיכיאטריים. לכן, המאמנים לא מתייחסים למתאמנים ברמה דינאמית/קלינית ו/או ברמה אבחונית. עם זאת, למאמנים בהחלמה קיימת רמת אחריות אתית ומקצועית שבה הם חייבים לבחון האם לערב ומתי אנשי מקצוע אחרים הפועלים בתחום או להעביר מתאמן לטיפול מותאם לו לפי הצורך. מאמן חייב לפעול בהתאם לאתיקה של סודיות באותה מידה שבה אנשי רפואה נוהגים.

​תכנית הלימודים:

יסודות תורת האימון: (מושגי יסוד, רעיונות ומיומנויות בסיסיים, כלים יישומים ופרקטיקות מגוונות)

יסודות הגישה הביו-פסיכו-סוציאלית המשקפת אטיולוגיה (תורת הסיבות) של התמכרויות והתערבויות טיפוליים/ שיקומיים בתהליך יציאה מהתמכרויות.

מיומנויות של התמודדות, כישורי חיים, גישה תומכת בקהילה של מניעת מעידה ונפילה לחומרים/התנהגויות מזיקים.

כלים ותרגילים מעולם הפסיכודרמה.

עקרונות וכלים מפסיכולוגיה חיובית.

(מיינדפולנס mindfulness) ופרקטיקות מגוונות מעולם הבודהיזם.

(מדיטציית “טונג לן” מבודהיזם טיבטי, “לברוח לסבל” של שינזנג יאנג, ספר “מדע של הארה” ועוד)

אימון- COACHING ורוחניות (הרציונל שמאחורי הקלעים)

עקרונות רוחניים וכלים יישומיים משיטת “12 הצעדים”, העמקה בכל ההיבטים של ההתמכרויות לסמים ולאלכוהול. דרכי הטיפול והשיקום העיקרים והיעילים ביותר.

כיצד אימון נבדל מייעוץ ומטיפול?

הפרעות נפשיות , התערבות במשבר, הפניה ותיאום שירות עבור המתאמן לפי הצורך.

הבנת תהליך ההחלמה כולל עקרונותיה, שלבי השינוי, אמונות וערכים, ניהול רגשות, הגדרת מטרות ויישומן בהחלמה.

​מיומנויות אימוניות כולל ידע על סגנונות למידה, הקשבה, קשב, שפה, תקשורת, סוגי מערכות יחסים, למידה מעמיקה על תהליכים מוטיבציוניים.

אתיקה וגבולות, גורמים סוציולוגים, טיפול עצמי והתפתחות מקצועית.

תכנית הכשרת מאמנים בהחלמה של “טאותרפיה” תכין אתכם לעבודה עם המתאמנים אשר חווים מצבים מאתגרים מתמשכים. בלימודים לתעודת האימון בגישה ההוליסטית ממוקדת התמכרויות, תרכשו מיומנויות כגון: הקשבה פעילה, תקשורת מוטיבציונית, מודל “אלפים” ועוד. תלמדו כללי אתיקה, את נושא חשיבות וחיוניות הסודיות, שיטות התערבות בתוך התא המשפחתי, משאבים שיקומיים בקהילה ועוד. תרכשו מודל אימוני מבוסס ומותאם לשטח העבודה, שבו תוכלו להשתמש בקליניקה הפרטית ו/או במסגרות השונות שפועלות בתחום. כמו כן, תלמדו כיצד מתנהלים בשוק הפרטי וכיצד משיגים מתאמנים לעסק החדש או המורחב שלכם בתור מאמן מקצועי בהחלמה.

​​אימון משפחתי בתהליך החלמה:

אסור להמעיט בחשיבותה של המשפחה בתהליך ההחלמה של הפרט. מאמנים בהחלמה מתעמקים בחלק זה של תכנית הלימודים שלנו כדי להשיג הבנה של הדינמיקה המשפחתית והסכמות משפחתיות ובכך יוכלו להציע למתאמנים שירות חשוב לא פחות מהליווי של המכור עצמו בלבד. נושאים עיקריים באימון משפחתי יכללו: תפקידי בני המשפחה בדינמיקת התמכרות. מקסום תקשורת בין בני המשפחה. כיצד המשפחה יכולה לסייע בתהליך ההחלמה. כללי פרטיות וסודיות. ריפוי ובניית אמון מחדש לאחר פגעי ההתמכרות. טכניקות של תמיכה משפחתית כדי למזער נזקים ישני​ם.

רכז הקורס:

ד”ר אברהם מזרחי – פסיכותרפיסט, עובד סוציאלי, בעל ותק של מעל 25 שנות עבודה בטיפול בהתמכרויות, מרצה, מדריך צוותים ומטפל.

מטרת הקורס:

להכשיר מאמנים הוליסטיים להחלמה מהתמכרויות בשילוב עם טכניקות וכלים מאסכולות שונות.

תעודה:

למסיימים שיעמדו בדרישות הקורס תוענק “תעודת מאמן אישי להחלמה מהתמכרויות”

מטעם מכללת “טאותרפיה”- המכללה ללימודי פסיכותרפיה ולאימון להחלמה מהתמכרויות ו”האיגוד הישראלי לטאותפיה” UIT

תעודה זו מהווה תנאי לקבלה לקורס הכשרת מטפלים-לימודי פסיכותרפיה

דרישות הקורס:

השתתפות מלאה במינימום 80% מהמפגשים.

תרגול עצמי במפגשים וביניהם.

קריאת ספרות מומלצת.

השתתפות בתכנית פרקטיקום (אימון של לקוחות חיצוניים בתשלום)

השתתפות בהדרכה מקצועית (Supervision)

הסמכת מאמנים מקצועיים בתחום ההתמכרותיות – “האיגוד הישראלי לטאותפיה” UIT

אנו מודים לך על התעניינותך המקצועית בהסמכת מאמנים בתחום ההתמכרויות (UIT). על ידי לקיחת קורסים רלוונטיים באקדמיה לטאותרפיה, דרך אנשי מקצוע בכירים בתחומי ההתמכרות, אתה גם תמצא את הדרך שלך בחיים, וגם תתחבר ליעוד שלך דרך טאותרפיה, בדרך החדשה שלך יפתחו דלתות בתחומי האימון בהתמכרויות תחום אשר הוזנח בישראל ולא זכה למקצועיות הדרושה בישראל.

כתוצאה מלימודי האימון, אתה תתמקד בעיקר בתחום הייעוץ לאלה המכורים לסמים ואלכוהול או המכורים לאכילה רגשית, מהמרים כפייתיים, אנורקסיה ובולימיה, מכורים לקניות למערכות יחסים תלותיות ועוד.

תפקידך באימון וטיפול במקרים אלו של התמכרות הוא לא אחת קריטי ואת/ה תהיו על הקווים מול הצלת חיים של מכורים רבים הסובלים מהתמכרות קשה.

תפקיד זה מגיע עם אחריות עצומה הדורשת את מיטב הידע וההתנהגות האתית. הקורס של UIT, כפי שהוא מנוהל על ידי מועצת ההסמכה של האיגוד הישראלי לטאותרפיה, מבקש לקבוע סטנדרטים מינימליים לטיפול במכורים על מנת להבטיח כי כולם מקבלים את הרמה הגבוהה של טיפול ממאמנים מוסמכים. תחום אימון זה דורש מסירות ועבודה קשה. מועמדי UIT צריכים ניסיון תעסוקתי משמעותי בענף , אנו נשתדל לספק שעות הכשרה לאימון בתחומי ההתמכרות למי שעדיין לא עבד בתחום ההתמכרויות.

קהל היעד:

עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, פסכיאטרים, מטפלים שונים, מדריכים, יועצים, הורים ובני משפחה, מכורים מחלימים ומנטורים בהחלמה…

וכל אחד שרוצה לנהל את חייו ולא שהחיים ינהלו אותו.

תנאי קבלה:

ראיון אישי

מבנה הקורס:

150 של”א המחולקות ל-30 מפגשים שבועיים בני 4.5 שעות אקדמיות.

מבנה השיעור:

החל מהשיעורים הראשונים, כל מפגש יתחלק לשניים: לימוד תיאורטי בחלק הראשון ותרגילים חווייתיים להתנסות אישית בחלקו השני.

 

היכן יתקיים הקורס: הקורס יתקיים בשלוחת המכללה ב”אקדמיה לטאותרפיה”, קהילת ונציה 12, קומה 3 תל אביב.

ככל שתסכים ללכת רחוק יותר, כך תיקח את המאומן שלך רחוק יותר

Holistic Recovery Coaching Training Program

צור קשר

איתנו

טל: 037788766

פקס : 037788766

mail : tao@taotherapy.co.il

טיפול בהתמכרויות 

בקרו אצלנו

כל יום מהשעה 10:00 בבוקר

למעט ימי שישי 

המכללה והמכון פתוחים

רחוב קהילת ונציה 12

תל-אביב 

חניה בשפע

 

מרגישים את זה

השאירו פרטים

תודה נחזור אליך בהקדם