הבור הריק – טיפול בהתמכרויות דרך 12 הצעדים

התקשרו

להכוונה טלפונית

או תפנו באנונימיות

בסיס ההתמכרות – “הבור הריק”

 המושג הבור הריק, מתייחס לאותו מקום בנפש, שבו אנו טוב יותרו זו בעצם בריחה או שימוש. יש המשתמשים באוכל, סמים, קניות, הימורים וכו’ על מנת לא להרגיש את הכאב, כביכול נמצא סוף סוף פתרון שנותן להרגיש טוב, פתרון זה עוזר למשתמש בו להמשיך ולחיות עם כמה שפחות כאב, לכאורה הכל בסדר, מה שנקרא לשרוד את החיים, אבל מתישהו הפתרון הזה הופך להיות הבעיה הכי גדולה למשתמש.

המשתמש שמלכתחילה רצה רק להרגיש טוב יותר מוצא את עצמו מאבד את היכולת לומר לעצמו, די, מספיק. משתעבד כל כולו להשיג את החומר והופך עבד נרצע לחומר עצמו. למעשה החיים הופכים להיות ממוקדים בלהשיג עוד חומר להשתמש וכן הלאה.

קבע עוד היום

פגישת אבחון וייעוץ

ההתמכרות גובה מחירים יקרים, הערך העצמי של המשתמש יורד, המכור תופס את עצמו כחסר יכולת להשתלט על עצמו, בנוסף ההתמכרות פוגעת ביחסים בין אישיים, משפחתיים, רגשיים ונפשיים. המכור שכאמור חיפש למלא את אותו בור ריק שגרם לו להרגיש רע, מוצא את עצמו מתמודד   גם עם הרגשת הריק,  שלא רק שלא נעלמה אלא אף החמירה. בנוסף מתמודד עם  צורך להשתמש , שהופך לחזק ותובעני יותר ויותר.

 

תוכנית 12 הצעדים באה ומציעה פתרון. תוכנית זו פשוטה, המשפיעה על מיליוני אנשים בעולם, ומצליחה לתת כלים להתמודדות מול ההתמכרות. התוכנית מציעה למכור , הסובל מאותו בור ריק של בדידות, חוסר שייכות ,כלים שיעזרו לו להתמודד,  להרגיש אהוב ושייך. תוכנית 12 הצעדים עובדת על שלושה מישורים, פיזי, רוחני, ונפשי. כשלמעשה הפן הרוחני מטפל באותו בור ריק.

אותו בור ריק אותו חלל פנוי באה התוכנית מכניסה את הרוח, את , לחיים של האדם, ממלאת את האדם בעשייה רוחנית , מחברת אותו לכוח עליון. יש לציין שהתוכנית הינה רוחנית ולא דתית.

לא חשוב בן איזה דת אתה. התוכנית עובדת לכולם.

בני המשפחה זקוקים להכוונה

וייעוץ בתחום ההתמכרויות

hands-3062274__480.png