התקשרו

להכוונה טלפונית

או תפנו באנונימיות

Thanks! Message sent.

שתיית אלכוהול עבור רובנו היא חלק מתרבות ומהנאות החיים. היא חלק מפעילות חברתית ומפעילות משפחתית ומקובל להגיש משקאות אלו בהרמת כוסית ושתיית לחיים.

כשהרגלי השתייה חוצים את הקו המתון של שתייה חברתית ועוברים לשתייה עבור מטרות אחרות כמו בכדי להימנע מתחושות רעות או כהתמודדות עם קשיים – הרי שזה כבר נמצא בשטח מסוכן. אז יש לבדוק היטב האם זו התמכרות וכיצד ניתן להיגמל ממנה.

הבנת הבעיה היא הצעד הראשון בכל תחום. במיוחד כאשר מדובר בתהליך מסוכן כמו התמכרות. הדרך להתמכרות היא קלה ומהירה. מדובר במדרון חלקלק ומתעתע אשר בו אנחנו עדיין מבטיחים לעצמנו שמדובר רק בכוסית ואולי בעוד אחת או שתיים אך אלו הופכים מהר מאוד לבעיה מורכבת מאוד כאשר האדם כבר אינו מצליח להתמודד מול האלכוהול. הוא שותה בלי חשבון וברור כי השתייה כבר ממש לא שייכת לגבול הבריא של שתייה חברתית מתונה.

דיכאון והתמכרות
טיפול באכילה רגשית
טיפול בחרדה
מהי פסיכותרפיה

קבע עוד היום

פגישת אבחון וייעוץ

stop-2785450__480.jpg
שיטת 12 הצעדים
התמכרות לקוקאין
אימון בהתמכרויות
התמכרות למין
התמכרות לאהבה
תלות יתר
אמון בסיסי

נכון שבתוך משפחת הסמים, ההרואין, הקוקאין, קריסטל מת, כדורי מרשם שכולם יכולים להסתיים במוות, כולם מצריכים גמילה מסודרת ולכל ההתמכרויות הללו נזקקים המכורים לתהליך ארוך של שיקום פיזי נפשי ורגשי.

 

אך לאחר שלב ההתייצבות הראשונית ביל ווילסון מייסד אלכוהוליסטים אנונימיים שם לב שהמכשול הגדול של המכורים באשר הם זהו האגו הכפייתי הנרקסיסיטי האובסיסיבי, אגו שעסוק בביצה של עצמו, בביצה הרגשית, אגו שעסוק בחרטה אובססיבית, באשמה כפייתית, בטינה בלתי נגמרת, בתחושת פספוס והחמצה, בעיקר האגו אינו מניח למכורים ומושך אותם לעיסוק בעבר בצורה בלתי פוסקת.


האגו פועל על שלל מנגנוני ההגנה שלו, האגו מנסה לתווך את המציאות החדשה ללא סמים או אלכוהול, מנסה למצוא דרכים להתמודדות יעילה, האגו הוא המגשר בים הסופר אגו לאיד, בין האיד למציאות, בין המציאות לסופר אגו.

אך למכורים יש כשל מהותי ביחסם לאגו האגו של מכורים אינו יעיל, מערכת ההדחקה וההכחשה שלו אינם קיימים, מכורים מוצפים בצורה בלתי מבוקרת ברגשות אשם, אין להם יכולת לווסת בעזרת האגו את ההצפה של החרטה, הבושה הרעילה, האשמה, הכאב ועוול שנגרם להם ולבני משפחותיהם.

לכן מכורים נזקקים לחוויה רוחנית, והם חייבים לחוות חוויה שהיא מעבר לשכל, מעבר לאגו, מכיוון שאין בכוח מחשבתם בלבד להימנע משימוש בסמים או בחזרה לשימוש לאחר הניקיון הזמני.

דיכאון ואלכוהול
גמילה מהימורים
קבוצת תמיכה
תרופות מרשם
התמכרות לסיגריות
חוסר אונים מהו
טיפול רוחני

בני המשפחה זקוקים להכוונה

וייעוץ בתחום ההתמכרויות

hands-3062274__480.png