ד"ר מזרחי אברהם מנכ"ל ומייסד 
 
מכללת טאותרפיה | המרכז לטיפול בהתמכרויות | בית ספר לחיים "מתעוררים" לרכישת מערך החלמה להתמכרויות, טראומה וחוסר איזון נפשי ורגשי

זה קרה בהבזק בודד, רגע שהיה חף מתודעה של זמן, מרחב ופעולה, רגע קסום בו השמיים קפאו, העננים התבוננו, העצים קדו קידה עמוקה, השיחים זקפו קומה, הכלבים נחו בשלווה בלתי מוסברת, הציפורים תיקשרו בשפת הסימנים, יכולתי לחוש ולגעת ולראות את היקום כאחד, בתנועה הרמונית וקסומה, לראות את הפאזל של המרחב נע בהרמוניה ובאחדות.

עד אותו רגע הייתי מכור לסמים ולרגע נדמה היה לי שאני הוזה, שהחוויה שאני חווה קשורה להזיות של הקריז מהסמים, משום מה סירבתי להאמין לקולות הספקניים שבקעו מראשי, וחשבתי שישנו סיכוי שהארוע הזה אוטנטי ומיוחד במינו.

באותם רגעים יצאתי מקבוצת התמיכה בדרכי הביתה, למרות שחוויתי באותם ימים בדידות קיומית מעיקה, בדילות קיומית מייסרת, חוסר אמונה וחוסר תקווה, על סף שיגעון ופסיכוזה, יום לפני עוד הייתי במצב קטטוני, והנה אותו אדם מיואש, שחש שימיו ורגעיו ספורים, אותו אדם שרצה לשים קץ לחייו, פתאום אני חווה התעוררות לחיים, התעורררות ותקווה, שיש סיכוי לצאת ממעגל הסבל.

לא חשבתי באותם ימים במונחים של התקדמות, צמיחה, שאיפות, הגשמת חלומות, אלא אך ורק איך אני יוצא מהייאוש, מהדיכאון, מהסבל הנוראי שאני חווה.

ביוגרפיה

פרופיל אישי

עיצוב ללא שם (4).png

ד"ר מזרחי אברהם 

PHD תואר דוקטור מאוניברסיטת אצטקה: בחוג לפילוסופיה ופסיכולוגיה.  

הדוקטורט הוא " 12 הצעדים בדרך לבודהה". אצטקה מוכרת על-ידי אונסקו העולמית.

למידע על - אוניברסיטת אצטקה

MSW- תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית. האוניברסיטה העברית ירושלים. התמחות דינמית בטיפול אישי

לימודי פסיכותרפיה דינמית : התמחות דינמית שלוש שנים בטיפול קליני. לימודי תעודה. האוניברסיטה העברית

BSW- תואר ראשון בעבודה סוציאלית . האוניברסיטה העברית ירושלים.

2010-2016

אוניברסיטת אצטקה

2008-2009

האוניברסיטה העברית

2007-2014

האוניברסיטה העברית

1996-2000

האוניברסיטה העברית

1996-2000

קורס מדירכי גמילה מסמים. האיגוד הירושלמי למאבק בסמים  והרשות למלחמה בסמים. בבית הספר ללימודי המשך של עבודה סוציאלית. האוניברסיטה העברית ירושלים.

האוניברסיטה העברית

2012-2022  | מייסד ומנכ"ל של מכללת טאותרפיה, בשיתוף פעולה עם המכללה האקדמית דוד ילין לחינוך וטיפול.

2022 | מייסד את "מתעוררים" בית הספר לחיים, מסגרת יום ומסגרת ערב , תוכנית עבור ליווי והחלמה מהתמכרויות, טראומה, חוסר איזון נפשי ורגשי, יחסים ועוד.

2021-2022 | מייסד את "שביל החיים", תכנית עבור נכי צה"ל ושרותי הביטחון והלומי קרב, או פוסט טראומתיים מארועי חיים במסגרת ביטחונית.

 

מנהל צוות של עשרות מרצים, מנחים ומטפלים.

 

מכשיר פסיכותרפיסטים ומאמנים בהחלמה, מעביר הכשרות לאנשי מקצוע בשיטת 12 הצעדים.

 

2012-2022 | מייסד את מסלול הפסיכותרפיה, שיטת טאותרפיה, פסיכותרפיה הדדית בהחלמה.

1994-2019 | מטפל פרטני זוגי ומשפחתי מתמחה בכל סוגי ההתמכרויות, דיכאון, חרדה טראומות מיניות, אלימות במשפחה, משבר אמצע החיים, התמודדות עם שכול ואובדן ועוד. 

2002-2015 | העברת סדנאות והכשרות ברשות למלחמה בסמים בשיטת 12 הצעדים.

בין קהל הלקוחות של ההכשרות עובדים סוציאליים, אנשי שב"ס, רופאים, פסיכולוגים, מדריכים חברתיים, מאמנים ועוד.

2008-2012 | העברת הכשרות במשרד הבריאות לצוותים טיפוליים בתחלואה כפולה, פסיכיאטרים, אחים, עו"ס, מטפלים בעיסוק ועוד.

2007-2010 | יועץ ומלווה תהליכי הטמעת שיטת 12 הצעדים בשב"ס. ליווי והנחיית צוותים טיפוליים רב מקצועיים להתמודדות עם התמכרויות ועם תהליכים קבוצתיים ביחידות הטיפוליות של השב"ס.

השכלה וניסיון:
מחבר הספר 
"12 הצעדים בדרך לבודהה" 

אי אפשר לסכם את הניסיון המעשי והמקצועי שיש לאדם, לאף אדם. אפשר לציין כמה תארים עשית, היכן למדת, אבל לעולם אי אפשר לסכם את שעות הטיפול האישי, הקבוצתי, את כמות הידע והניסיון הניהולי, כמה אנשים צמחו כאשר ניהלת מוסד כזה או אחר.

אבל בכל זאת אנסה בקצרה להעביר את מה שאני יכול ואני מקווה שלא תיתנו למילים להטעות אתכם. בני אדם אני ואתם הרבה יותר ממילה, ממשפט, כל מפגש הוא  אינסוף של תחושות ורגשות, הוא מאגר עצום של אינפורמציה  שאינה מדוברת ושאינה יכולה להיכתב.

הורדה.png
Facebook_vmc2015.png

03-7788766

צרו קשר
עוד היום