עעעעע.png

ד"ר מזרחי אברהם  PHD 

אודות מזרחי אברהם :

זה קרה בהבזק בודד, רגע שהיה חף מתודעה של זמן, מרחב ופעולה, רגע קסום בו השמיים קפאו, העננים התבוננו, העצים קדו קידה עמוקה, השיחים זקפו קומה, הכלבים נחו בשלווה בלתי מוסברת, הציפורים תיקשרו בשפת הסימנים, יכולתי לחוש ולגעת ולראות את היקום כאחד, בתנועה הרמונית וקסומה, לראות את הפאזל של המרחב נע בהרמוניה ובאחדות.

עד אותו רגע הייתי מכור לסמים ולרגע נדמה היה לי שאני הוזה, שהחוויה שאני חווה קשורה להזיות של הקריז מהסמים, משום מה סירבתי להאמין לקולות הספקניים שבקעו מראשי, וחשבתי שישנו סיכוי שהארוע הזה אוטנטי ומיוחד במינו.

באותם רגעים יצאתי מקבוצת התמיכה בדרכי הביתה, למרות שחוויתי באותם ימים בדידות קיומית מעיקה, בדילות קיומית מייסרת, חוסר אמונה וחוסר תקווה, על סף שיגעון ופסיכוזה, יום לפני עוד הייתי במצב קטטוני, והנה אותו אדם מיואש, שחש שימיו ורגעיו ספורים, אותו אדם שרצה לשים קץ לחייו, פתאום אני חווה התעוררות לחיים, התעורררות ותקווה, שיש סיכוי לצאת ממעגל הסבל.

לא חשבתי באותם ימים במונחים של התקדמות, צמיחה, שאיפות, הגשמת חלומות, אלא אך ורק איך אני יוצא מהייאוש, מהדיכאון, מהסבל הנוראי שאני חווה.

ד”ר מזרחי אברהם הוא עצמו מכור נקי מסמים, שעבר את התהליך הארוך ואת כל המערכות הטיפוליות. אברם נקי מאז 2/9/1992 מכל דבר שמשנה את מצב הרוח והתודעה, ובמשך השנים הצליח לראות את הקסם הקיים אצל מכורים נקיים אשר חיים בשיטת 12 הצעדים.

 

הוא נוכח איך הגישה הזו מצליחה לעשות עבור אנשים בזמן קצר מה שטיפול פסיכולוגי של שנים לא מסוגל לעשות.


היחשפותו לגישה, והיכולת שלו להשוות בין מטופלים שחיים בשיטת 12 הצעדים לעומת מטופלים שמגיעים לטיפול פרטני או קבוצתי שמרני, הביאה אותו לחבר בין העולמות ולפתח את טאותרפיה, בה נוסד הידע שעוזר לאנשים להגיע להחלמה מתמשכת

התקשרו

להכוונה טלפונית

או תפנו באנונימיות

Thanks! Message sent.

באותם רגעים חשבתי איך מעבירים את החיים האלה בלי להשתגע, איך אני יוצא מהתחתית שהסמים הביאו אותי אליה. הייתי שבור ועייף משימוש בסמים ארוך ומתיש של שנים רבות.

חשבתי לתומי אולי יש סיכוי שאחיה חיים נורמליים עם עבודה נורמלית, אך משהו בחוויה הרוחנית הזו נתן לי תקווה מעבר לחיות חיים שגרתיים, ראיתי את עצמי מייד עם ההארה הרוחנית מעביר את הבשורה, נותן משהו לאנשים שסובלים.

זה היה לי מוזר כי הייתי אדם אנוכי אגואיסט, מרוכז רק בצרכים שלי, לא הבנתי מאיפה האהבה שיש לי לאנושות, לבני אדם, מהיכן נובע רצון הנתינה שאני חווה.

עם השנים הבנתי מה קרה, עם השנים הצמיחה הרוחנית שלי הלכה והתפתחה, והחיים הובילו אותי אט אט אל עבר מה שאני כיום, מי שאני כיום בטבע הטהור שפגשתי בעצמי.

מצד אחד אני רציונלי מאוד ולמדתי בכל המסגרות ממצב שלא ידעתי כפל וחילוק בגיל 32 ולמרות שעד היום אין לי תעודת בגרות, למרות זאת יש לי PHD ואני אחרי מסע של 26 שנות לימוד.

אני לא מעריך את האקדמיה, את התארים, אני באיזה שהוא מקום בז להם, אני מאוד מעריך למידה לעומק, להיכנס לחקירה פנימית, להתבונן, להתפלסף, להיות חופשי ולהרשות לאנשים לחגוג את חופש המחשבה.

אף פעם לא הבנתי את מהות המבחנים חסרי המשמעות, בליעת חומר והקאתו, אני חי בחברה שמקדשת אנשי אקדמיה, אני לא .......פעם הערצתי אותם, את הגאונים, את החכמים, היום פשוט אני יודע שהיה להם זיכרון טוב ותחת וגאווה .

אני מאוד מעריך אנשים שלמדו דרך הרגליים, יש בהם חוכמת חיים נדירה, תבונה אין סופית, אמא שלי ואבא שלי הם דוגמא טובה לחוכמת חיים שאי אפשר ללמוד בשום אקדמיה.

מה שהבנתי מהר מאוד שבלי תארים אף אחד לא יקשיב לי למרות החוכמה הנדירה והתבונה שזכיתי להם דרך החוויות הרוחניות. ולכן בהשראת מורים טובים שזיהו את הרוח שבי יצאתי ללמוד ואני אסיר  תודה להם על כך. לעיתים אין ברירה וצריך לקבל את המציאות. כדי להגיע ולממש את הפוטנציאל הטמון באדם.

למדתי לשלב בין ניסיון החיים לידע פילוסופי פסיכולוגי, תיאולוגי, רוחני ושיטת 12 הצעדים, הם כולם מורים טובים לדרך חיים בה בחרתי לחיות ודרכה אני מעביר במכללת טאותרפיה את הכלים המופלאים שהביאו אותי ואחרים להישגים רגשיים רוחניים מופלאים.

הרצאה בבית חולים גהה

על תחלואה כפולה והתמכרות

טאותרפיה זו מכללה אחרת, היא מאמינה ברוח האדם, בכוחות שלו, ביכולת הצמיחה של האדם. אנו רואים את הפונים שלנו כמטפלים ומטופלים בעלי פוטנציאל בלתי מוגבל. אנו דוגלים בשוויוניות מלאה בין המטפל למטופל.

 

הביטוי העמוק ביותר לשוויון זה הוא ההזדהות שמראה המטפל, החיבור שלו לכאביו, לפצעיו, להתמכרויות שלו, למוגבלויות שלו. זה הופך את המרצים והמטפלים של המכללה לאנושיים, רגישים, ייחודיים ויוצאי דופן בעולם הטיפול ובתחום הידע של השיטה.

ניסיון אקדמי ומקצועי :

ד"ר מזרחי אברהם PHD

אי אפשר לסכם את הניסיון המעשי והמקצועי שיש לאדם, לאף אדם. אפשר לציין כמה תארים עשית, היכן למדת, אבל לעולם אי אפשר לסכם את שעות הטיפול האישי, הקבוצתי, את כמות הידע והניסיון הניהולי, כמה אנשים צמחו כאשר ניהלת מוסד כזה או אחר.

אבל בכל זאת אנסה בקצרה להעביר את מה שאני יכול ואני מקווה שלא תיתנו למילים להטעות אתכם. בני אדם אני ואתם הרבה יותר ממילה, ממשפט, כל מפגש הוא  אינסוף של תחושות ורגשות, הוא מאגר עצום של אינפורמציה  שאינה מדוברת ושאינה יכולה להיכתב.

הכשרה אקדמית וכישורים :

2010-2016

PHD תואר דוקטור מאוניברסיטת אצטקה: בחוג לפילוסופיה ופסיכולוגיה.  הדוקטורט הוא " 12 הצעדים בדרך לבודהה". אצטקה מוכרת על-ידי אונסקו העולמית.

2008-2009

MSW- תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית. האוניברסיטה העברית ירושלים. התמחות דינמית בטיפול אישי

2006-2008

לימודי פסיכותרפיה דינמית : התמחות דינמית שלוש שנים בטיפול קליני. לימודי תעודה. האוניברסיטה העברית

1996-2000

BSW- תואר ראשון בעבודה סוציאלית . האוניברסיטה העברית ירושלים.

2012-2019

מייסד ומנהל אקדמי של מכללת טאותרפיה, בשיתוף פעולה עם המכללה האקדמית בוינגייט. ,מנהל צוות מרצים ומטפלים, מכשיר פסיכותרפיסטים ומאמנים בהחלמה, מעביר

הכשרות לאנשי מקצוע בשיטת 12 הצעדים.

מייסד את מסלול הפסיכותרפיה, הנחיית קבוצות, מרכז יום ועוד.

1994-2019

מטפל פרטני זוגי ומשפחתי

מתמחה בכל סוגי ההתמכרויות, דיכאון, חרדה טראומות מיניות, אלימות במשפחה, משבר אמצע החיים, התמודדות עם שכול ואובדן ועוד. 

2002-2015

העברת סדנאות והכשרות ברשות למלחמה בסמים בשיטת 12 הצעדים.

בין קהל הלקוחות של ההכשרות עובדים סוציאליים, אנשי שב"ס, רופאים, פסיכולוגים, מדריכים חברתיים, מאמנים ועוד.

כמו כן העברת הכשרות במשרד הבריאות לצוותים טיפוליים בתחלואה כפולה, פסיכיאטרים, אחים, עו"ס, מטפלים בעיסוק ועוד.

2007-2010

יועץ ומלווה תהליכי הטמעת שיטת 12 הצעדים בשב"ס. ליווי והנחיית צוותים טיפוליים רב מקצועיים להתמודדות עם התמכרויות ועם תהליכים קבוצתיים ביחידות הטיפוליות של השב"ס.

1994-1996

קורס מדירכי גמילה מסמים. האיגוד הירושלמי למאבק בסמים  והרשות למלחמה בסמים. בבית הספר ללימודי המשך של עבודה סוציאלית. האוניברסיטה העברית ירושלים.