top of page

ד"ר מזרחי אברהם

מייסד מכללת טאותרפיה ומרכז יום "מתעוררים"

מרכז יום לטיפול בטראומה-טאותרפיה
ד"ר מזרחי אברהם-מכללת טאותרפיה
מרכז יום לטיפול בהתמכרויות-טאותרפיה
ד"ר מזרחי אברהם-מייסד טאותרפיה

ד"ר מזרחי אברהם

מנכ"ל ומייסד טאותרפיה

קורות חיים

מכללת טאותרפיה | המרכז לטיפול בהתמכרויות | בית ספר לחיים "מתעוררים" לרכישת מערך החלמה להתמכרויות, טראומה וחוסר איזון נפשי ורגשי

התעוררות רוחנית

מהתמכרות להרואין לחיים רוחניים

זה קרה בהבזק בודד, רגע שהיה חף מתודעה של זמן, מרחב ופעולה, רגע קסום בו השמיים קפאו, העננים התבוננו, העצים קדו קידה עמוקה, השיחים זקפו קומה, הכלבים נחו בשלווה בלתי מוסברת, הציפורים תיקשרו בשפת הסימנים, יכולתי לחוש ולגעת ולראות את היקום כאחד, בתנועה הרמונית וקסומה, לראות את הפאזל של המרחב נע בהרמוניה ובאחדות.

עד אותו רגע הייתי מכור לסמים ולרגע נדמה היה לי שאני הוזה, שהחוויה שאני חווה קשורה להזיות של הקריז מהסמים, משום מה סירבתי להאמין לקולות הספקניים שבקעו מראשי, וחשבתי שישנו סיכוי שהארוע הזה אוטנטי ומיוחד במינו.

באותם רגעים יצאתי מקבוצת התמיכה בדרכי הביתה, למרות שחוויתי באותם ימים בדידות קיומית מעיקה, בדילות קיומית מייסרת, חוסר אמונה וחוסר תקווה, על סף שיגעון ופסיכוזה, יום לפני עוד הייתי במצב קטטוני, והנה אותו אדם מיואש, שחש שימיו ורגעיו ספורים, אותו אדם שרצה לשים קץ לחייו, פתאום אני חווה התעוררות לחיים, התעוררות ותקווה, שיש סיכוי לצאת ממעגל הסבל.

לא חשבתי באותם ימים במונחים של התקדמות, צמיחה, שאיפות, הגשמת חלומות, אלא אך ורק איך אני יוצא מהייאוש, מהדיכאון, מהסבל הנוראי שאני חווה.

מכללת טאותרפיה-ד"ר מזרחי אברהם
השכלה וניסיון: מחבר הספר   "12 הצעדים בדרך לבודהה" 
 

אי אפשר לסכם את הניסיון המעשי והמקצועי שיש לאדם, לאף אדם. אפשר לציין כמה תארים עשית, היכן למדת, אבל לעולם אי אפשר לסכם את שעות הטיפול האישי, הקבוצתי, את כמות הידע והניסיון הניהולי, כמה אנשים צמחו כאשר ניהלת מוסד כזה או אחר.

אבל בכל זאת אנסה בקצרה להעביר את מה שאני יכול ואני מקווה שלא תיתנו למילים להטעות אתכם. בני אדם אני ואתם הרבה יותר ממילה, ממשפט, כל מפגש הוא  אינסוף של תחושות ורגשות, הוא מאגר עצום של אינפורמציה  שאינה מדוברת ושאינה יכולה להיכתב.

:קורות חיים

2010-2016

PHD
אוניברסיטת אצטקה

PHD תואר דוקטור מאוניברסיטת אצטקה: בחוג לפילוסופיה ופסיכולוגיה.  

הדוקטורט הוא " 12 הצעדים בדרך לבודהה". אצטקה מוכרת על-ידי אונסקו העולמית.

למידע על - אוניברסיטת אצטקה

2008-2009

MA
האוניברסיטה העברית

MSW- תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית. האוניברסיטה העברית ירושלים. התמחות דינמית בטיפול אישי

2007-2010

לימודי פסיכותרפיה דינמית

האוניברסיטה העברית

לימודי פסיכותרפיה דינמית : התמחות דינמית שלוש שנים בטיפול קליני. לימודי תעודה. האוניברסיטה העברית

1996-2000

BA

האוניברסיטה העברית

1995-1996

הכשרה מדריכי גמילה
האוניברסיטה העברית

BSW- תואר ראשון בעבודה סוציאלית . האוניברסיטה העברית ירושלים.

קורס מדריכי גמילה מסמים ואלכוהול מטעם הרשות למלחמה בסמים והאיגוד הירושלמי למאבק בסמים.

ניסיון מקצועי:

המסע המקצועי שלי נפרס כבר 30 שנות עבודה אינטנסיבית ביותר בתחומי הטיפול בשונים והמגוונים. את ראשית המסע התחלתי בתחומי ההדרכה עם אסירים משוררים, לאחר מכן עם מחוסרי דיור, לאחר סיום הלימודים התחלתי לעבוד עם אלכוהוליסטים, לאחר מכן הקמתי מרכז גמילה ייחודי ומיוחד במינו. השלב הבא היה העברת הכשרות של 12 הצעדים לאנשי מקצוע ברשות למלחמה בסמים ואלכוהול, עבדתי כיועץ לשב"ס להטמעת שיטת 12 הצעדים במסגרות הטיפוליות שלהם. עבדתי כרכז טיפולי בקהילה טיפולית "זוהרים". הקמתי קליניקה טיפולית במשך שנים דבר שהוביל אותי להקים את מכללת טאותרפיה. השלב הבא היה התעמקות בנושא הלומי-קרב, נפגעות מין, והקמת מרכז יום לטיפול בטראומה והתמכרויות.

2012-2023

מכללת טאותרפיה

2022

מרכז יום לטיפול בהתמכרויות וטראומה

2020

"שביל החיים"

מייסד ומנכ"ל של מכללת טאותרפיה, בשיתוף פעולה עם המכללה האקדמית דוד ילין לחינוך וטיפול.

מייסד את "מתעוררים" בית הספר לחיים, מסגרת יום ומסגרת ערב , תוכנית עבור ליווי והחלמה מהתמכרויות, טראומה, חוסר איזון נפשי ורגשי, יחסים ועוד.

מייסד את "שביל החיים", תכנית עבור נכי צה"ל ושרותי הביטחון והלומי קרב, או פוסט טראומתיים מארועי חיים במסגרת ביטחונית.

תהליכי הטיפול בטאותרפיה

למכון הישראלי לטיפול בטראומה , התמכרויות, חוסר איזון נפשי, דיכאון, חרדה וחוסר תפקוד יש לנו מספר רב של דרכים לעזור לכם לחזור אל מסלול חייכם היצרני והיעיל.

אינדקס מטפלים טאותרפיה

לכל מי שזקוק לאנונימיות ואינו יכול להיחשף וזקוק למרחב אינטימי יש לנו מאגר מטפלים בכל רחבי הארץ. רבים מהצרכנים והמכורים הם אנשים מהמעמד הגבוה ומפחדים להיחשף. הפחד מוביל אותם לפסיכיאטרים שאין להם מושג איך לטפל בהתמכרויות חוץ מלתת עוד כדורים וסמים חוקיים, שזו קטסטרופה בפני עצמה.

קורס 12 הצעדים

גמילה אינה מחייבת ייסורים קשים, לכן ישנם רבים שמעדיפים להיות סטודנטים של ההחלמה ולא מטופלים, קורס 12 הצעדים מספק מסגרת התחלתית, יחד עם טיפול אישי יכול להתאים ל"מכורים" החדשים כאלה שהם מתפקדים, כאלה שמחפשים משענת לחיים ולייצר תהליך החלמה במקביל.

מרכז יום לטיפול בהתמכרויות

מרכז יום מתעוררים זו מסגרת יומית עד 5 ימים בשבוע, מסגרת אשר מתאימה למי שרוצה להיגמל במסגרת פתוחה ולעבור תהליך משנה חיים. שיטת טאותרפיה היא המובילה בישראל עם יכולת לייצר מוטיבציה לחיים, שינוי תפיסות וגישות הרסניות לחיים מלאים ומשמעותיים.

bottom of page