חיפוש
  • Dr Avraham Mizrahi

גמילה מעישון סיגריות | טאותרפיה | ד"ר מזרחי אברהם | 12 הצעדים

המכון הישראלי לטאותרפיה - התמחות בטיפול בכל סוגי ההתמכרויות


האם עישון ניסיתם הכל ולא הצלחתם להפסיק לעשן ?
קשה להאמין, אך רק לפני 30-40 שנה העישון היהכמעט נורמה. נדמה היה כי כולם מעשנים. צעירים, מבוגרים, נשים, גברים, כאשר גם לא היו חוקים שאסרו את העישון במקומות ציבוריים כמו בתחבורה הציבורית, באולמי אירועים ואפילו מורים בין כותלי בית הספר. עם הזמן גילו כי בנוסף לתופעות הלוואי שהיו מוכרות למעשנים, ישנו גם פרמטר נוסף. מחקרים גילו כי העישון מזיק באופן ישיר לבריאות. הוא קשור למחלות קשות כמו מחלות לב, בעיות נשימה אצל ילדים (מעשנים פסיביים) גורם ללידות מוקדמות ואף למחלת הסרטן. לאור נתונים אלו נדמה היה כי חברות הסיגריות הן אלו שעומדות לפשוט את הרגל. אך למרבה ההפתעה – המעשנים לא זנחו את הרגלם והמשיכו בשלהם. אז נכון שעם השנים ירד במעט ובאופן מתון אחוזי המעשנים, אך עדיין רבים הם המעשנים.


למה אנשים עדיין מעשנים?

אנשים המעשנים מודעים היטב לכל התופעות הבלתי נעימות. הריח, השיניים הצהובות, אובדן חוש הריח והטעם ועוד. הם גם מודעים לסכנות שגלומות בעישון והנתונים הקשים אמורים היו לכאורה להשפיע עליהם. מדוע הדבר אינו קורה? אז האמת היא שחלק מהמעשנים פשוט בוחרים להמשיך לעשן למרות כל מה שהם יודעים על הנושא. הם נהנים מהעישון ובאופן מודע בוחרים להתעלם מכל הסיכונים האורבים להם ומכל תופעות הלוואי מהם סובלת הסביבה שלהם ואף הם עצמם. החלק האחר פשוט רואה את הגמילה כמשימה בלתי אפשרית לחלוטין. הם מעשנים עם נקיפות מצפון. אך רגשות האשמה כמובן לא פותרות את הבעיה שלהם ואינן פותרות אותם מכל הבעיות.

לא מתחילים לעשן

אז ברור שהטוב ביותר הוא פשוט לא להיקלע לסיטואציה הזו. לא להתחיל לעשן! הסיגריה הראשונה אף פעם אינה מגרה והיא אף לא מענגת. אך כאשר האדם נוטל עוד סיגריה ועוד אחת, הוא פשוט ממכר את עצמו לדעת. את השלב הזה חשוב לזהות ופשוט לדלג עליו. הבעיה היא שכאשר האדם נמצא שם, זה קורה בדרך כלל בעקבות צורך חברתי להשתייך לקבוצה שמעשנת או כדי למרוד במבוגרים האוסרים עליו את העישון. העישון גם מהווה מעין פיצוי על וויתור כלשהו, כמו וויתור על אוכל, חוסר תעסוקה וכדומה.קורס פסיכותרפיה ממוקדת התמכרויות

קורס 12 הצעדים

קורס מאמנים להחלמה מהתמכרויות

הנחיית קבוצות בשיטת טאותרפיה

יוגה והחלמה מהתמכרויות

100 צפיות0 תגובות