top of page

גמילה מציפרלקס | ציפרלקס תופעות לוואי וגמילה | מרכז יום "מתעוררים" מבית טאותרפיה

ציפרלקס (Cipralex) הוא שם מסחרי לתרופה אנטי-דיכאונית ממשפחת ה-SSRIs (Selective Serotonin Reuptake Inhibitors), שמרכיב הפעיל שלה הוא אסציטלופרם (Escitalopram). התרופה משמשת לטיפול בדיכאון, חרדה כללית, הפרעות חרדה חברתית, הפרעות פאניקה והפרעות אובססיביות-קומפולסיביות.


גמילה מציפרלקס | ציפרלקס תופעות לוואי וגמילה | מרכז יום "מתעוררים" מבית טאותרפיה

גמילה מציפרלקס | ציפרלקס תופעות לוואי וגמילה | מרכז יום "מתעוררים" מבית טאותרפיה
גמילה מציפרלקס | ציפרלקס תופעות לוואי וגמילה | מרכז יום "מתעוררים" מבית טאותרפיה


רקע היסטורי של הציפרלקס


אסציטלופרם פותח על ידי חברת התרופות הדנית Lundbeck בשיתוף עם חברת Forest Laboratories האמריקאית, והושק לראשונה בתחילת שנות ה-2000. ההשקה המסחרית התרחשה ב-2001, והוא אושר על ידי ה-FDA לשימוש בארצות הברית בשנת 2002. אסציטלופרם פותח כתרופה משופרת בהשוואה לציטלופרם (Citalopram), שנחשב לדור קודם של תרופות ממשפחת ה-SSRIs.


מנגנון פעולה


אסציטלופרם פועל על ידי העלאת רמות הסרוטונין במוח. סרוטונין הוא נוירוטרנסמיטור חשוב המשפיע על מצב הרוח, השינה, התיאבון ותפקודים פיזיולוגיים נוספים. התרופה מעכבת את הספיגה החוזרת של סרוטונין במוח, מה שמוביל לעלייה בריכוזו בסינפסות (החיבורים בין תאי העצב), ובכך מסייעת לשיפור מצב הרוח והפחתת תסמיני החרדה והדיכאון.שימושים קליניים


התרופה מיועדת לטיפול במצבים הבאים:


- דיכאון קליני

- הפרעות חרדה כללית (GAD)

- הפרעות חרדה חברתית (SAD)

- הפרעות פאניקה

- הפרעות אובססיביות-קומפולסיביות (OCD)


מינון ותופעות לוואי


המינון ההתחלתי הנפוץ של ציפרלקס הוא 10 מ"ג ליום, שיכול לעלות בהתאם להחלטת הרופא עד 20 מ"ג ליום. תופעות הלוואי השכיחות כוללות בחילות, עייפות, נדודי שינה, ירידה בתיאבון, יובש בפה והזעה מוגברת. תופעות לוואי חמורות נדירות כוללות רעידות, פרכוסים ושינויים בלחץ הדם.


יתרונות וחסרונותיתרונות:


- יעילות גבוהה בטיפול בדיכאון וחרדה.

- פחות תופעות לוואי בהשוואה לתרופות אחרות ממשפחת ה-SSRIs.


חסרונות:

- עלול לגרום לתופעות לוואי לא רצויות.

- ייתכן צורך במעקב רפואי צמוד בתקופת תחילת השימוש.


חשוב לדעת שטאותרפיה יוצאת חוצץ נגד שימוש בתרופות מרשם אלא במקרים אקוטיים וחריפים ובטח לא לתת סוכריה לכל החיים כפי שהרפואה המערבית יחד עם חברות תרופות המרשם משווקות את פתרון הקסם כתחליף לעבודה אישית ורוחנית. ציפרלקס נחשבת לאחת התרופות הנפוצות ביותר בטיפול בהפרעות דיכאון וחרדה, והיא משמשת כפתרון אידאלי ברפואה הפסיכיאטרית המודרנית.
היקף השימוש בציפרלקס


היקף השימוש בציפרלקס (אסציטלופרם) בעולם הוא רחב ומשמעותי, וזאת בשל יעילותה בטיפול בהפרעות דיכאון וחרדה. הנה כמה נתונים כלליים על השימוש בתרופה זו:


נתונים כלליים


1. אישור ומכירות:


- ציפרלקס אושרה לשימוש על ידי ה-FDA בארצות הברית בשנת 2002. מאז, היא זכתה לפופולריות רבה והפכה לאחת התרופות הנפוצות ביותר ממשפחת ה-SSRIs.

- לפי דוחות שונים, ציפרלקס הייתה אחת מהתרופות הנמכרות ביותר בתחום התרופות האנטי-דיכאוניות בעולם.


2. מכירות בארצות הברית:


- בשנים האחרונות, אסציטלופרם הייתה בין התרופות הנרשמות ביותר לטיפול בדיכאון ובחרדה. ב-2019, למשל, נרשמו כ-25 מיליון מרשמים לאסציטלופרם בארצות הברית בלבד.


3. מכירות עולמיות:


- ציפרלקס נמכרת ביותר מ-100 מדינות ברחבי העולם. ההערכה היא שמיליוני אנשים נוטלים את התרופה באופן קבוע.

- בשנת 2012, ההכנסות העולמיות מציפרלקס הסתכמו בכ-3 מיליארד דולר, מה שמעיד על היקף השימוש הנרחב.


4. תפוצה במדינות נוספות:


- באירופה, אסציטלופרם נמכרת תחת השם המסחרי Cipralex והיא אחת התרופות הנפוצות ביותר לטיפול בדיכאון וחרדה.

- במדינות כמו בריטניה, קנדה ואוסטרליה, התרופה נרשמת באופן תדיר לטיפול בהפרעות מצב רוח וחרדה.


מגמות השימוש


- בשנים האחרונות נצפתה עלייה בשימוש בתרופות אנטי-דיכאוניות בעולם, כולל ציפרלקס, בעיקר עקב עלייה במודעות הציבורית לבריאות הנפש והפחתת הסטיגמה סביב טיפולים פסיכיאטריים.

- מגפת הקורונה (COVID-19) תרמה אף היא לעלייה בצריכת התרופות האנטי-דיכאוניות, כולל ציפרלקס, בשל השפעותיה על הבריאות הנפשית של רבים.


סיכום


ציפרלקס היא אחת התרופות הנפוצות והנמכרות ביותר לטיפול בדיכאון וחרדה בעולם. עם מיליוני מרשמים שנתיים והכנסות של מיליארדי דולרים, התרופה מהווה חלק בטיפול בהפרעות מצב רוח וחרדה, וממשיכה להיות כלי מרכזי ברפואה הפסיכיאטרית המודרנית וסימום האנושות כולה בתרופות פסיכיאטריות.

ציפרלקס (אסציטלופרם) בישראל:


בישראל, ציפרלקס (אסציטלופרם) היא אחת התרופות הנפוצות ביותר לטיפול בדיכאון ובהפרעות חרדה. הנה כמה נתונים כלליים על השימוש בתרופה זו בישראל:


נתוני שימוש בישראל

1. אישור והפצה:

- ציפרלקס אושרה לשימוש על ידי משרד הבריאות הישראלי והיא נרשמת בצורה רחבה על ידי פסיכיאטרים ורופאי משפחה.

- התרופה כלולה בסל התרופות הממלכתי בישראל, ולכן מכוסה על ידי הביטוח הבריאותי הממלכתי (קופות החולים), מה שמקל על גישה של מטופלים אליה.


2. מכירות ושימוש:

- לפי נתונים של קופות החולים בישראל, אסציטלופרם היא אחת התרופות האנטי-דיכאוניות הנפוצות ביותר שנרשמות על ידי רופאים.

- ב-2020, למשל, דווח כי כ-10% מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל נטלה תרופות אנטי-דיכאוניות, כולל ציפרלקס.


3. עלייה בצריכה:

- בשנים האחרונות נצפתה עלייה בשימוש בתרופות אנטי-דיכאוניות בישראל, בין היתר עקב עלייה במודעות לבריאות הנפש והשפעות המגפה הקורונה על הבריאות הנפשית.

- בשנים האחרונות חלה עלייה בשיעור המרשמים לציפרלקס, במיוחד עקב השפעות חברתיות וכלכליות של מגפת הקורונה.


4. מגמות צריכה:

- ציפרלקס נרשמת לעיתים קרובות על ידי רופאי משפחה ופסיכיאטרים לטיפול במגוון רחב של הפרעות מצב רוח וחרדה, כולל דיכאון קליני, חרדה כללית, הפרעות פאניקה והפרעות אובססיביות-קומפולסיביות (OCD).

- עלייה בשימוש בתרופות אנטי-דיכאוניות קשורה גם להתרחבות השירותים הפסיכולוגיים והפסיכיאטריים הניתנים בקופות החולים ובמגזר הפרטי.


סיכום

בישראל, ציפרלקס היא תרופה נפוצה ומקובלת לטיפול בהפרעות מצב רוח וחרדה, ונחשבת לאחת התרופות המובילות בתחום זה. עם גישה רחבה באמצעות סל התרופות ומודעות גוברת לבריאות הנפש, השימוש בציפרלקס ממשיך לגדול, והיא ממלאת תפקיד מרכזי בטיפול הפסיכיאטרי בארץ.
"Include quotes by experts in your post to add credibility." – SEO specialist


גמילה מציפרלקס:


סיפרו לכם שזה כדור חביב ולא מזיק?


גמילה מציפרלקס (אסציטלופרם) עשויה לגרום למספר תסמינים לא פשוטים, הידועים גם כתסמיני הפסקת תרופות אנטי-דיכאוניות או תסמיני הפסקת SSRI. תסמינים אלה יכולים להשתנות בעוצמתם ובמשך הזמן בו הם מופיעים, אך רובם חולפים תוך מספר שבועות. הנה כמה מהתסמינים הנפוצים ביותר:


סימפטומים של גמילה מציפרלקס


1. תסמינים פיזיים:

- סחרחורות

- בחילות והקאות

- כאבי ראש

- הזעה מוגברת

- עייפות

- רעד

- תחושות דמויות הלם חשמלי (לעיתים נקראות "זאפים מוחיים" או "brain zaps")


2. תסמינים נפשיים:


- חרדה

- עצבנות

- מצב רוח דיכאוני

- התקפי פאניקה

- עצבנות

- בעיות שינה (נדודי שינה או סיוטים)

- שינויים במצב הרוח


3. תסמינים קוגניטיביים:


- קשיים בריכוז

- בעיות זיכרון

- תחושות של ערפול מחשבתי


ניהול והפחתת תסמיני גמילה:


הפסקת טיפול בציפרלקס צריכה להיעשות בהדרגה ובהנחיית רופא כדי למזער את תסמיני הגמילה. הנה כמה המלצות כלליות:


1. הפחתת מינון בהדרגה:

- הרופא עשוי להמליץ על הפחתת המינון בהדרגה במשך מספר שבועות או חודשים, בהתאם למינון ההתחלתי ולמשך הזמן שבו נטלת את התרופה.


2. מעקב רפואי:

- חשוב להיות במעקב רפואי במהלך תהליך הגמילה. הרופא יוכל לעקוב אחרי התסמינים ולהתאים את הקצב של הפחתת המינון בהתאם לתגובה שלך.


3. תמיכה נפשית:

- קבלת תמיכה נפשית במהלך תהליך הגמילה יכולה להיות מועילה. זה יכול לכלול פגישות עם פסיכולוג או קבוצות תמיכה.


4. שינוי אורח חיים:

- עיסוק בפעילות גופנית, שמירה על תזונה בריאה, ושמירה על שעות שינה מסודרות יכולים לסייע להפחתת תסמיני הגמילה ולשיפור התחושה הכללית.


סיכום


גמילה מציפרלקס יכולה להיות מלווה בתסמינים פיזיים, נפשיים וקוגניטיביים. תהליך הגמילה צריך להיעשות בהדרגה ובהנחיית רופא כדי למזער את תסמיני הגמילה ולהבטיח תהליך בטוח ויעיל.
גמילה מציפרלקס | ציפרלקס תופעות לוואי וגמילה | מרכז יום "מתעוררים" מבית טאותרפיה
גמילה מציפרלקס | ציפרלקס תופעות לוואי וגמילה | מרכז יום "מתעוררים" מבית טאותרפיהטאותרפיה היא שיטת טיפול רב-תחומית המתמקדת בטיפול בהתמכרויותטאותרפיה היא שיטת טיפול רב-תחומית המתמקדת בטיפול בהתמכרויות ובבעיות נפשיות באמצעות גישה הוליסטית המשולבת עם עקרונות רוחניים, פסיכולוגיים ופיזיולוגיים. השיטה מושתתת על עקרונות של פילוסופיית ה"טאו" (Dao) הסינית, המדגישה איזון והרמוניה בין הגוף, הנפש והרוח. הנה סקירה של שיטת הטאותרפיה לגמילה וטיפול בהתמכרויות:


עקרונות בסיסיים של הטאותרפיה


1. איזון והרמוניה:

   - הטאותרפיה מתמקדת בהשגת איזון והרמוניה בין כל מרכיבי האדם: הגוף, הנפש והרוח. ההנחה היא כי חוסר איזון בין המרכיבים הללו מוביל להתמכרויות ולבעיות נפשיות.

  

2. עקרונות הטאו:

   - השיטה נשענת על עקרונות הטאו (דרך), המנחים את המטופל לשאוף לחיים מאוזנים והרמוניים. פילוסופיית הטאו מדגישה חיים בפשטות, בענווה ובהתאמה לזרימת החיים הטבעית.


3. גוף, נפש ורוח:

   - הטאותרפיה רואה את האדם כשלם ומשולב, ולא מתמקדת רק בתסמינים של ההתמכרות אלא גם בשורשים העמוקים יותר של הבעיה, כמו טראומות עבר, רגשות בלתי מעובדים וקשיים נפשיים.מרכיבי הטיפול בטאותרפיה


1. טכניקות רוחניות:


   - מדיטציה: מדיטציה משמשת ככלי מרכזי לטיפול, ומטרתה להשיג רוגע פנימי, איזון נפשי ורוחני, ולהפחית את המתח והלחץ.

   - תרגולי נשימה: תרגולים שמטרתם לשפר את היכולת של האדם לשלוט בנשימה ולחזק את הקשר בין הגוף לנפש.


2.טכניקות פסיכולוגיות:


   - טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT): עקרונות הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי משולבים עם עקרונות הטאו כדי לשנות דפוסי מחשבה והתנהגות מזיקים.

   - טיפול בטראומה: עבודה על עיבוד טראומות עבר ושחרור רגשות בלתי מעובדים שיכולים לתרום להתמכרות.


3. פעילות גופנית:

   - יוגה וצ'י גונג: תרגולים אלו משלבים תנועה, נשימה ומודעות פנימית, ומטרתם לחזק את הגוף, להרגיע את הנפש וליצור תחושת איזון והרמוניה.

   - פעילות גופנית כללית: פעילות גופנית סדירה משפרת את הבריאות הפיזית והנפשית ומפחיתה את הצורך בהתמכרות.


4. תזונה נכונה:

   - תזונה מאוזנת: הטאותרפיה מדגישה את החשיבות של תזונה מאוזנת ובריאה ככלי לשיפור הבריאות הפיזית והנפשית.


יתרונות הטאותרפיה בטיפול בהתמכרויות


1. גישה הוליסטית: השיטה מטפלת במטופל כמכלול ולא רק בתסמינים, מה שמאפשר התמודדות עם שורשי הבעיה.

2. שילוב של טכניקות שונות: הטאותרפיה משלבת מגוון רחב של טכניקות רוחניות, פסיכולוגיות ופיזיולוגיות, מה שמגביר את היעילות של הטיפול.

3. שיפור איכות החיים: על ידי השגת איזון והרמוניה, המטופלים חווים שיפור משמעותי באיכות החיים, בבריאות הפיזית ובתחושת הרווחה הנפשית.


סיכום


טאותרפיה היא שיטת טיפול הוליסטית שמשלבת עקרונות רוחניים, פסיכולוגיים ופיזיולוגיים לטיפול בהתמכרויות ובבעיות נפשיות. השיטה מתמקדת באיזון והרמוניה בין הגוף, הנפש והרוח, ומשלבת טכניקות כמו מדיטציה, תרגולי נשימה, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, יוגה וצ'י גונג, ותזונה נכונה. הגישה ההוליסטית של הטאותרפיה מאפשרת טיפול עמוק ואפקטיבי בשורשי ההתמכרות ומשפרת את איכות החיים של המטופלים.
גמילה מבנזודיאזפינים | התמכרות וגמילה מבנזודיאזפינים במרכז יום "מתעוררים" מבית טאותרפיהטאותרפיה מפעילה מרכז יום לטיפול בהתמכרויות ובטראומה


טאותרפיה מפעילה מרכז יום לטיפול בהתמכרויות ובטראומה, המתמקד בגישה הוליסטית לשיקום וריפוי. המרכז מציע מגוון רחב של שירותים טיפוליים הנבנים על עקרונות הטאותרפיה, ומשלבים טכניקות רוחניות, פסיכולוגיות ופיזיולוגיות. הנה סיכום של המרכז והשירותים המוצעים בו:


מטרות המרכז


1. שיקום והתאוששות: לסייע למטופלים להתגבר על התמכרויות וטראומות ולשקם את חייהם.

2. השגת איזון והרמוניה: לטפח תחושת איזון והרמוניה בין הגוף, הנפש והרוח.

3. פיתוח כלים להתמודדות: להקנות למטופלים כלים מעשיים להתמודדות עם מתחים, חרדות ודחפים התמכרותיים.


שירותים ופעילויות במרכז


1. טיפול אישי:

   - פגישות ייעוץ: מפגשים אישיים עם מטפלים מוסמכים לטיפול בנושאים אישיים, רגשות ומצבי חרדה.

   - טיפול בטראומה: עבודה על עיבוד ושחרור טראומות עבר באמצעות טכניקות שונות כמו EMDR (עיבוד תנועות עיניים).


2. טיפול קבוצתי:

   - קבוצות תמיכה: קבוצות קטנות בהן משתתפים יכולים לשתף חוויות ולקבל תמיכה מחברים לקבוצה.

   - סדנאות טיפוליות: סדנאות שונות המתמקדות בנושאים כמו ניהול סטרס, פיתוח מיומנויות חברתיות והתמודדות עם דחפים.


3. טכניקות רוחניות:

   - מדיטציה: מפגשי מדיטציה יומיים המכוונים להשגת רוגע פנימי ואיזון נפשי.

   - תרגולי נשימה: טכניקות נשימה המיועדות להרגעה ולהתמודדות עם מתחים.


4. פעילות גופנית:

   - יוגה וצ'י קונג: שיעורים המשלבים תנועה, נשימה ומודעות פנימית, שמטרתם לחזק את הגוף ולהרגיע את הנפש.

   - פעילות גופנית כללית: פעילות גופנית מותאמת אישית לחיזוק הבריאות הפיזית.


5. תזונה נכונה:

   - הכוונה תזונתית: ייעוץ תזונתי מותאם אישית לשיפור הבריאות הכללית ולהתמודדות עם התמכרויות.

   -סדנאות בישול בריא: לימוד הכנת מזון בריא ומזין.


יתרונות המרכז


1. גישה הוליסטית: המרכז מטפל במטופל כמכלול ולא רק בתסמיני ההתמכרות, מה שמאפשר התמודדות עמוקה ויסודית עם הבעיה.

2. שילוב טכניקות מגוונות: השילוב של טכניקות רוחניות, פסיכולוגיות ופיזיולוגיות מגביר את יעילות הטיפול.

3. סביבה תומכת ומעודדת: סביבה טיפולית מכילה ותומכת, המספקת למטופלים תחושת ביטחון ורוגע.


סיכום


מרכז היום של טאותרפיה לטיפול בהתמכרויות ובטראומה מציע גישה הוליסטית ושילוב של טכניקות רוחניות, פסיכולוגיות ופיזיולוגיות לטיפול ושיקום. המרכז מתמקד בהשגת איזון והרמוניה, פיתוח כלים להתמודדות ושיפור איכות החיים של המטופלים. באמצעות מגוון רחב של שירותים ופעילויות, המטופלים מקבלים תמיכה מקיפה ומותאמת אישית לשיקום וריפוי עמוק.


העתיד כבר כאן - הכשרת מטפלים בשיטת טאותרפיה להתמכרויות וטראומה מתוך אוכלוסיית המכורים הנקייםהכשרת מטפלים להתמכרויות מתוך אוכלוסיית המכורים הנקיים היא גישה יעילה ומועילה, בעיקר בשל ההבנה האישית והניסיון החיוני שיש למטפלים אלה. טאותרפיה, בגישתה ההוליסטית והרוחנית, מדגישה את החשיבות של חיבור אישי והבנה מעמיקה של תהליכי הגמילה והשיקום. הנה כמה היבטים חשובים על הכשרת מטפלים להתמכרויות בקרב מכורים נקיים בשיטת טאותרפיה:


יתרונות הכשרת מטפלים מתוך אוכלוסיית המכורים הנקיים:


1. הבנה וניסיון אישי:


   - חוויה אישית: מטפלים שעברו את תהליך ההתמכרות והגמילה בעצמם מבינים את המטופלים לעומק ומסוגלים להתחבר אליהם ברמה אישית.

   - השראה ודוגמה אישית: מכורים נקיים יכולים לשמש כדוגמה חיה למטופלים, ולהראות להם כי ניתן להתגבר על ההתמכרות ולחיות חיים בריאים ומלאים.


2. אמפתיה ואמינות:


   - אמפתיה חזקה: המטפלים יכולים להפגין אמפתיה אמיתית ולבנות קשרי אמון חזקים עם המטופלים, מאחר והם מבינים את האתגרים והקשיים שבדרך.

   - אמינות ואותנטיות: החוויות האישיות של המטפלים מוסיפות לאמינות שלהם בעיני המטופלים, מה שמקל על בניית מערכת יחסים טיפולית מוצלחת.


3. העצמה והשראה:


   - תהליך העצמה: הכשרת מטפלים מתוך אוכלוסיית המכורים הנקיים מאפשרת למכורים הנקיים לעבור תהליך העצמה אישי ולשמש כמובילים בקהילה שלהם.

   - מוטיבציה גבוהה: מטפלים אלו נוטים להיות בעלי מוטיבציה גבוהה לתרום ולעזור לאחרים, מתוך תחושת שליחות אישית ורצון לעזור לאנשים במצבים דומים.


תהליך ההכשרה בטאותרפיה


1. לימודים תיאורטיים:


   - פסיכולוגיה של ההתמכרות: הכשרה תיאורטית בנושאים כמו מנגנונים פסיכולוגיים של התמכרות, תסמיני גמילה והשלכות נפשיות.

   - עקרונות הטאותרפיה: לימוד עקרונות הטאותרפיה, כולל פילוסופיית הטאו, מדיטציה, טכניקות נשימה ואיזון גוף-נפש-רוח.


2. הכשרה מעשית:


   - סדנאות ותרגולים: השתתפות בסדנאות מעשיות הכוללות תרגולים של טכניקות טיפוליות שונות, כמו טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, יוגה וצ'י גונג.

   - התנסות מעשית: עבודה מעשית תחת פיקוח במרכזי טיפול, הכוללת טיפול פרטני וקבוצתי.


3. פיתוח מיומנויות אישיות:


   - מיומנויות בין-אישיות: פיתוח מיומנויות תקשורת, אמפתיה והבנת צרכים של המטופלים.

   - ניהול עצמי: כלים לניהול עצמי, התמודדות עם לחצים ושמירה על איזון אישי כמטפלים.


4. תמיכה והמשך התפתחות:


   - ליווי ותמיכה: קבלת ליווי ותמיכה ממטפלים מנוסים לאורך כל תהליך ההכשרה ולאחר מכן.

   - המשך התפתחות מקצועית: עידוד להשתתפות בהשתלמויות והדרכות מקצועיות נוספות לשם המשך התפתחות מקצועית.


סיכום


הכשרת מטפלים להתמכרויות מתוך אוכלוסיית המכורים הנקיים בטאותרפיה מציעה גישה ייחודית ומעצימה לטיפול. מטפלים אלו מביאים עימם הבנה עמוקה וניסיון אישי, אמפתיה ואמינות גבוהה, ותשוקה עזה לעזור לאחרים. תהליך ההכשרה כולל לימודים תיאורטיים, הכשרה מעשית, פיתוח מיומנויות בין-אישיות וניהול עצמי, וליווי מתמשך. גישה זו מאפשרת למכורים הנקיים לשמש כמובילים בקהילה ולתרום באופן משמעותי לשיקום ולריפוי של מטופלים אחרים.גמילה מציפרלקס | ציפרלקס תופעות לוואי וגמילה | מרכז יום "מתעוררים" מבית טאותרפיהComments


bottom of page