top of page

גמילה מקטמין | גמילה מהתמכרות לקטמין במרכז יום הוליסטי "מתעוררים" מבית טאותרפיה

הקטמין הוא חומר ממכר בעל שימושים רפואיים וניסיוניים רבים, ולו היסטוריה רבת פנים. להלן סקירה היסטורית של קטמין: קטמין פותח לראשונה בשנות ה-60 של המאה ה-20 על ידי הכימאי קלמנט ברוייר פלט, שעבד עבור חברת פארמה. המטרה הייתה ליצור חומר מרדים שיהיה יעיל ובטוח יותר מהפניצילין. הוא נרשם כפטנט לראשונה בשנת 1963.


גמילה מקטמין | גמילה מהתמכרות לקטמין במרכז יום הוליסטי "מתעוררים" מבית טאותרפיה

גמילה מקטמין | גמילה מהתמכרות לקטמין במרכז יום הוליסטי "מתעוררים" מבית טאותרפיה
גמילה מקטמין | גמילה מהתמכרות לקטמין במרכז יום הוליסטי "מתעוררים" מבית טאותרפיה


קטמין הוא חומר בעל שימושים רפואיים וניסיוניים רבים, ולו היסטוריה מעניינת ורבת פנים. להלן סקירה היסטורית של קטמין:


התפתחות וגילוי הקטמין


שימושים רפואיים מוקדמים


בשנת 1970, קטמין אושר לשימוש רפואי בארצות הברית. הוא הפך להיות מרדים נפוץ בשדות הקרב במלחמת וייטנאם בשל היתרונות שלו: התחלת פעולה מהירה, השפעות קצרות מועד ויכולת לספק הרדמה בטוחה גם בתנאים קשים.


שימושים בקטמין להרדמה ולשיכוך כאבים


קטמין משמש כמרדים כללי במגוון רחב של פרוצדורות רפואיות, במיוחד במקרים שבהם נחוץ הרדמה מהירה ולא פולשנית. הוא גם נמצא יעיל בטיפול בכאבים חריפים, במיוחד במצבי טראומה.


מחקר פסיכיאטרי וניסיוני


בשנים האחרונות, קטמין הפך להיות נושא למחקרים פסיכיאטריים רבים בשל תכונותיו לטענת הפסיכיאטריה כתרופה נוגדת דיכאון מהירה. מחקרים הראו כי מינונים נמוכים של קטמין יכולים להביא להקלה משמעותית בתסמיני דיכאון עמיד לטיפול, לעיתים תוך שעות.


טאותרפיה ממש יוצאת נגד ההבחנה הקלינית הזו, זו פשוט עוד הונאה של חברות התרופות שעוסקות בסימום יתר, אבחון יתר, אנשי מקצוע רבים במקום להתאמץ עם המטופלים שלהם ולהציע להם דרכים מעשיות מציעים להם דרך לכאורה קלה דרך עוד סם אופנתי חדש שהופיע.


שימושים לא חוקיים


מעבר לשימושיו הרפואיים, קטמין התפשט גם בשימושים לא חוקיים כממריץ ובמסיבות טרנס. הוא ידוע גם בשמות רחוב כמו "ספיישל קיי". השפעותיו כוללות תחושת ניתוק מהמציאות, הלקאות פסיכדליות ועיוות תחושתי.


קטמין כיום


כיום, קטמין ממשיך לשמש כמרדים רפואי וכטיפול ניסיוני לדיכאון עמיד. הוא נמצא במחקרים קליניים נוספים להרחבת שימושיו הטיפוליים, וכמה נגזרות של קטמין כמו אסקקטמין אף אושרו על ידי ה-FDA לטיפול בדיכאון. צריך לזכור שכל המחקרים ממומנים על-ידי בעלי מניות שיד אחד עם ה-FDA משכנעים אנשים שהם חסרי תקנה ורק טיפול תרופתי יציל אותם.


בטיחות ותופעות לוואי


למרות יעילותו, קטמין אינו חף מתופעות לוואי. הוא יכול לגרום להזיות, בלבול, ושינויים בלחץ הדם וקצב הלב. כמו כן, השימוש הממושך בקטמין עלול להוביל לנזקים במערכת השתן.


סיכום זה מציג את ההתפתחות ההיסטורית והשימושים הרבים של קטמין, החל משורשיו כחומר מרדים ועד למחקרים עדכניים בתחום בריאות הנפש.
סכנות רפואיות ותופעות לוואי של הקטמין


שימוש בקטמין, מלווה במספר סכנות ותופעות לוואי פוטנציאליות. להלן הסכנות העיקריות בשימוש בקטמין:1. השפעות פסיכדליות והזיות:


- קטמין יכול לגרום להזיות חזקות, תחושת ניתוק מהמציאות ועיוותי זמן ומרחב. תחושות אלו עלולות להיות מאוד מטרידות ולעיתים קרובות מכונות "חוויה חוץ-גופית" או "חור K".


2. השפעות קרדיווסקולריות:


- קטמין עלול לגרום לשינויים בלחץ הדם וקצב הלב. הוא יכול להעלות את לחץ הדם והדופק, דבר העלול להיות מסוכן במיוחד לאנשים עם בעיות לב קיימות.


3. שינויים בתודעה:


- השימוש בקטמין יכול לגרום לשינויים בתודעה, בלבול ואי-יכולת להתמקד. במקרים קיצוניים, זה עלול להוביל להתנהגות מסוכנת או להחמרת מצבים פסיכיאטריים קיימים.


4. תופעות נוירולוגיות:


- השימוש בקטמין יכול לגרום לעיתים לכאבי ראש, סחרחורת ותחושות של נימול בגוף.


5. השפעות על מערכת השתן:


- שימוש כרוני בקטמין עלול לגרום לנזק חמור למערכת השתן, כולל דלקות וכאבים בשלפוחית השתן ואפילו כיב שלפוחית השתן (ketamine bladder syndrome).


סכנות בשימוש בלתי חוקי ובמינונים גבוהים


1. תלות והתמכרות:


- למרות שקטמין אינו ידוע כחומר ממכר ברמה הפיזית, שימוש חוזר ולא מבוקר עלול להוביל לתלות פסיכולוגית ולהתמכרות.


2. סכנות במינון יתר:


- שימוש במינונים גבוהים או בלתי מבוקרים עלול להוביל למינון יתר, דבר שעלול לגרום לאיבוד הכרה, דיכוי נשימתי ואפילו למוות במקרים חמורים.


3. שימוש במצבים לא רפואיים:


- שימוש בקטמין במצבי מסיבות או על ידי אנשים ללא הכשרה רפואית עלול להיות מסוכן מאוד, במיוחד בסביבה בלתי מבוקרת. הסיכון לתאונות ולפציעות עולה משמעותית במצבים כאלו.


אינטראקציות עם תרופות וחומרים אחרים


קטמין יכול לקיים אינטראקציות מסוכנות עם תרופות וחומרים אחרים, כולל אלכוהול, אופיאטים, ותרופות פסיכיאטריות אחרות. אינטראקציות אלו עלולות להחריף את תופעות הלוואי ולהוביל לסכנות נוספות.


סיכום


למרות שקטמין הוא כלי רפואי חשוב ויש לו יתרונות רבים בטיפול במגוון מצבים, חשוב להשתמש בו בצורה מבוקרת ומפוקחת על ידי אנשי מקצוע. שימוש בלתי חוקי או לא מבוקר בקטמין עלול להוביל לסכנות חמורות לבריאות ולחיים.


תסמיני גמילה מקטמין


תסמיני גמילה מקטמין יכולים להיות מגוונים ולהשפיע הן על המצב הפיזי והן על המצב הנפשי של המשתמש. חשוב לציין שקטמין נחשב לפחות ממכר מאשר חומרים אחרים כמו אופיאטים או בנזודיאזפינים, אך שימוש כרוני ובלתי מבוקר יכול להוביל לתלות ולגמילה. להלן התופעות הנפוצות הקשורות לגמילה מקטמין:


תסמינים פיזיים


1. כאבי ראש:


- תסמיני גמילה מקטמין יכולים לכלול כאבי ראש חזקים ומתמשכים.


2. עייפות וחולשה:


- תחושת עייפות וחולשה כללית יכולה להופיע כאשר הגוף מסתגל להיעדר קטמין.


3. בעיות במערכת העיכול:


- בעיות כמו בחילות, הקאות, שלשולים או עצירות עשויות להופיע כתסמיני גמילה.


4. כאבי שרירים ומפרקים:


- חלק מהמשתמשים מדווחים על כאבים בשרירים ובמפרקים במהלך הגמילה.


תסמינים נפשיים


1. חרדה ודיכאון:


- תחושות של חרדה ודיכאון הן תסמינים נפוצים במהלך גמילה מקטמין, ויכולות להיות מאוד מטרידות.


2. עצבנות וחוסר שקט:


- עצבנות וחוסר שקט נפשי יכולים להופיע כאשר המשתמש מנסה להיגמל מקטמין.


3. ירידה במצב הרוח:


- ירידה כללית במצב הרוח והרגשה כללית רעה עשויות להיות חלק מתהליך הגמילה.


4. בעיות שינה:


- הפרעות שינה, כולל קושי להירדם ושינה לא סדירה, נפוצות בקרב אנשים שמנסים להיגמל מקטמין.


תסמינים פסיכולוגיים


1. תשוקה לחומר:


- משתמשים יכולים לחוות תשוקה חזקה לחזור ולהשתמש בקטמין, דבר שמקשה על תהליך הגמילה.


2. בלבול והפרעות בתודעה:


- גמילה מקטמין יכולה לגרום לבלבול ולהפרעות בתודעה, במיוחד אצל אנשים שהשתמשו בחומר לתקופות ממושכות.

התמודדות עם גמילה


1. תמיכה רפואית:


- מומלץ לעבור את תהליך הגמילה בפיקוח רפואי, במיוחד עבור אנשים עם היסטוריה של שימוש כבד או ארוך טווח בקטמין.


2. תמיכה פסיכולוגית:


- טיפול פסיכולוגי, כולל תרפיה קבוצתית או אישית, יכול לעזור להתמודד עם התסמינים הנפשיים והפסיכולוגיים של הגמילה.


3. תמיכה חברתית:


- תמיכה מצד משפחה, חברים, וקבוצות תמיכה יכולה להקל על תהליך הגמילה ולספק תחושת שייכות וביטחון.


סיכום


תהליך הגמילה מקטמין יכול להיות מאתגר וכולל תסמינים פיזיים, נפשיים ופסיכולוגיים. תמיכה מקצועית ומערכת תמיכה חזקה יכולות להקל על תהליך הגמילה ולסייע לאדם להימנע מחזרה לשימוש.
"אם הכאב אמיתי, כך גם האור מלא החדווה שבתוככי הכאב ומעבר לו"
שכיחות השימוש בקטמין בעולם


התופעה של שימוש לא רפואי בקטמין היא נושא מורכב ומרתק. נתונים על השימוש בקטמין ברחבי העולם משתנים בהתאם לאזורים, דמוגרפיות, ותקופות זמן. להלן סקירה על שכיחות התופעה והפרטים הקשורים לשימוש הלא רפואי בקטמין:1. אסיה:


- השימוש בקטמין נפוץ במיוחד באסיה, עם דגש על מדינות כמו סין, הודו, ודרום-מזרח אסיה. לפי דוחות, קטמין הוא אחד הסמים הנפוצים ביותר באזור זה, במיוחד במסיבות ובאירועים חברתיים.


2. אירופה:


- באירופה, השימוש בקטמין נחשב נפוץ יותר במערב ובמרכז היבשת, עם מגמות שימוש גוברות במועדונים ומסיבות. במדינות כמו בריטניה, הולנד, וגרמניה, קטמין נפוץ יחסית בשימושים פנאי.


3. צפון אמריקה:


- בארצות הברית וקנדה, השימוש בקטמין נמצא בעלייה, במיוחד בקרב צעירים ובקרב קהילות המשתמשות בסמים פסיכדליים. ישנה עלייה במודעות לשימוש בקטמין כטיפול ניסיוני לדיכאון, מה שיכול להשפיע על תפיסת השימוש בו.


4. אוסטרליה וניו זילנד:


- השימוש בקטמין נפוץ גם באוסטרליה וניו זילנד, בעיקר בסצנת המסיבות ובקרב משתמשים צעירים. באוסטרליה, קטמין משמש לעיתים גם בסביבות רפואיות ווטרינריות.


נתונים סטטיסטיים


- דוח האו"ם על סמים ופשע (UNODC):

- לפי דוח של UNODC, קטמין נחשב לסם נפוץ בשימוש פנאי בחלקים נרחבים של העולם, אם כי הקשיחות בהכנסת הנתונים משתנה מאזור לאזור.


- דוחות ממשלתיים ומקומיים:


- בבריטניה, לדוגמה, דוח ממשלתי משנת 2019 מציין כי כ-0.4% מהאוכלוסייה בגילאי 16-59 השתמשו בקטמין במהלך השנה האחרונה.

- בארצות הברית, סקר לאומי על שימוש בסמים ובריאות (NSDUH) מציין עלייה בשימוש בקטמין בקרב בני נוער וצעירים.


מגמות עולמיות


- עלייה בשימוש טיפולי:

- השימוש בקטמין בטיפולים ניסיוניים לדיכאון ולמצבים נפשיים אחרים מתרחב, במיוחד במרפאות וברפואה פסיכיאטרית. מגמה זו יכולה להשפיע על תפיסת הציבור ועל שכיחות השימוש.


- החמרת הפיקוח והחקיקה:

- מדינות רבות מחמירות את הפיקוח על השימוש בקטמין, במיוחד בעקבות החשש לשימוש לרעה והתמכרות. החמרת החקיקה עלולה להשפיע על הנגישות והפופולריות של הקטמין בשוק השחור.


סיכום


השימוש הלא רפואי בקטמין נפוץ באזורים רבים בעולם, עם דפוסי שימוש המשתנים בהתאם לתרבות המקומית ולסצנת הסמים. למרות שמדובר בסם עם פוטנציאל לטיפול רפואי משמעותי, השימוש הלא מבוקר בו מעלה חששות בריאותיים וחברתיים.

טאותרפיה היא שיטת טיפול רב-תחומית המתמקדת בטיפול בהתמכרויותטאותרפיה היא שיטת טיפול רב-תחומית המתמקדת בטיפול בהתמכרויות ובבעיות נפשיות באמצעות גישה הוליסטית המשולבת עם עקרונות רוחניים, פסיכולוגיים ופיזיולוגיים. השיטה מושתתת על עקרונות של פילוסופיית ה"טאו" (Dao) הסינית, המדגישה איזון והרמוניה בין הגוף, הנפש והרוח. הנה סקירה של שיטת הטאותרפיה לגמילה וטיפול בהתמכרויות:


עקרונות בסיסיים של הטאותרפיה


1. איזון והרמוניה:

   - הטאותרפיה מתמקדת בהשגת איזון והרמוניה בין כל מרכיבי האדם: הגוף, הנפש והרוח. ההנחה היא כי חוסר איזון בין המרכיבים הללו מוביל להתמכרויות ולבעיות נפשיות.

  

2. עקרונות הטאו:

   - השיטה נשענת על עקרונות הטאו (דרך), המנחים את המטופל לשאוף לחיים מאוזנים והרמוניים. פילוסופיית הטאו מדגישה חיים בפשטות, בענווה ובהתאמה לזרימת החיים הטבעית.


3. גוף, נפש ורוח:

   - הטאותרפיה רואה את האדם כשלם ומשולב, ולא מתמקדת רק בתסמינים של ההתמכרות אלא גם בשורשים העמוקים יותר של הבעיה, כמו טראומות עבר, רגשות בלתי מעובדים וקשיים נפשיים.

מרכיבי הטיפול בטאותרפיה1. טכניקות רוחניות:


   - מדיטציה: מדיטציה משמשת ככלי מרכזי לטיפול, ומטרתה להשיג רוגע פנימי, איזון נפשי ורוחני, ולהפחית את המתח והלחץ.

   - תרגולי נשימה: תרגולים שמטרתם לשפר את היכולת של האדם לשלוט בנשימה ולחזק את הקשר בין הגוף לנפש.


2.טכניקות פסיכולוגיות:


   - טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT): עקרונות הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי משולבים עם עקרונות הטאו כדי לשנות דפוסי מחשבה והתנהגות מזיקים.

   - טיפול בטראומה: עבודה על עיבוד טראומות עבר ושחרור רגשות בלתי מעובדים שיכולים לתרום להתמכרות.


3. פעילות גופנית:

   - יוגה וצ'י גונג: תרגולים אלו משלבים תנועה, נשימה ומודעות פנימית, ומטרתם לחזק את הגוף, להרגיע את הנפש וליצור תחושת איזון והרמוניה.

   - פעילות גופנית כללית: פעילות גופנית סדירה משפרת את הבריאות הפיזית והנפשית ומפחיתה את הצורך בהתמכרות.


4. תזונה נכונה:

   - תזונה מאוזנת: הטאותרפיה מדגישה את החשיבות של תזונה מאוזנת ובריאה ככלי לשיפור הבריאות הפיזית והנפשית.


יתרונות הטאותרפיה בטיפול בהתמכרויות


1. גישה הוליסטית: השיטה מטפלת במטופל כמכלול ולא רק בתסמינים, מה שמאפשר התמודדות עם שורשי הבעיה.

2. שילוב של טכניקות שונות: הטאותרפיה משלבת מגוון רחב של טכניקות רוחניות, פסיכולוגיות ופיזיולוגיות, מה שמגביר את היעילות של הטיפול.

3. שיפור איכות החיים: על ידי השגת איזון והרמוניה, המטופלים חווים שיפור משמעותי באיכות החיים, בבריאות הפיזית ובתחושת הרווחה הנפשית.


סיכום


טאותרפיה היא שיטת טיפול הוליסטית שמשלבת עקרונות רוחניים, פסיכולוגיים ופיזיולוגיים לטיפול בהתמכרויות ובבעיות נפשיות. השיטה מתמקדת באיזון והרמוניה בין הגוף, הנפש והרוח, ומשלבת טכניקות כמו מדיטציה, תרגולי נשימה, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, יוגה וצ'י גונג, ותזונה נכונה. הגישה ההוליסטית של הטאותרפיה מאפשרת טיפול עמוק ואפקטיבי בשורשי ההתמכרות ומשפרת את איכות החיים של המטופלים.

טאותרפיה מפעילה מרכז-יום לטיפול בהתמכרויות ובטראומה
טאותרפיה מפעילה מרכז יום לטיפול בהתמכרויות ובטראומה, המתמקד בגישה הוליסטית לשיקום וריפוי. המרכז מציע מגוון רחב של שירותים טיפוליים הנבנים על עקרונות הטאותרפיה, ומשלבים טכניקות רוחניות, פסיכולוגיות ופיזיולוגיות. הנה סיכום של המרכז והשירותים המוצעים בו:


מטרות המרכז


1. שיקום והתאוששות: לסייע למטופלים להתגבר על התמכרויות וטראומות ולשקם את חייהם.

2. השגת איזון והרמוניה: לטפח תחושת איזון והרמוניה בין הגוף, הנפש והרוח.

3. פיתוח כלים להתמודדות: להקנות למטופלים כלים מעשיים להתמודדות עם מתחים, חרדות ודחפים התמכרותיים.


שירותים ופעילויות במרכז


1. טיפול אישי:

   - פגישות ייעוץ: מפגשים אישיים עם מטפלים מוסמכים לטיפול בנושאים אישיים, רגשות ומצבי חרדה.

   - טיפול בטראומה: עבודה על עיבוד ושחרור טראומות עבר באמצעות טכניקות שונות כמו EMDR (עיבוד תנועות עיניים).


2. טיפול קבוצתי:

   - קבוצות תמיכה: קבוצות קטנות בהן משתתפים יכולים לשתף חוויות ולקבל תמיכה מחברים לקבוצה.

   - סדנאות טיפוליות: סדנאות שונות המתמקדות בנושאים כמו ניהול סטרס, פיתוח מיומנויות חברתיות והתמודדות עם דחפים.


3. טכניקות רוחניות:

   - מדיטציה: מפגשי מדיטציה יומיים המכוונים להשגת רוגע פנימי ואיזון נפשי.

   - תרגולי נשימה: טכניקות נשימה המיועדות להרגעה ולהתמודדות עם מתחים.


4. פעילות גופנית:

   - יוגה וצ'י קונג: שיעורים המשלבים תנועה, נשימה ומודעות פנימית, שמטרתם לחזק את הגוף ולהרגיע את הנפש.

   - פעילות גופנית כללית: פעילות גופנית מותאמת אישית לחיזוק הבריאות הפיזית.


5. תזונה נכונה:

   - הכוונה תזונתית: ייעוץ תזונתי מותאם אישית לשיפור הבריאות הכללית ולהתמודדות עם התמכרויות.

   -סדנאות בישול בריא: לימוד הכנת מזון בריא ומזין.


יתרונות המרכז


1. גישה הוליסטית: המרכז מטפל במטופל כמכלול ולא רק בתסמיני ההתמכרות, מה שמאפשר התמודדות עמוקה ויסודית עם הבעיה.

2. שילוב טכניקות מגוונות: השילוב של טכניקות רוחניות, פסיכולוגיות ופיזיולוגיות מגביר את יעילות הטיפול.

3. סביבה תומכת ומעודדת: סביבה טיפולית מכילה ותומכת, המספקת למטופלים תחושת ביטחון ורוגע.


סיכום


מרכז היום של טאותרפיה לטיפול בהתמכרויות ובטראומה מציע גישה הוליסטית ושילוב של טכניקות רוחניות, פסיכולוגיות ופיזיולוגיות לטיפול ושיקום. המרכז מתמקד בהשגת איזון והרמוניה, פיתוח כלים להתמודדות ושיפור איכות החיים של המטופלים. באמצעות מגוון רחב של שירותים ופעילויות, המטופלים מקבלים תמיכה מקיפה ומותאמת אישית לשיקום וריפוי עמוק.


העתיד כבר כאן - הכשרת מטפלים בשיטת טאותרפיה להתמכרויות וטראומה מתוך אוכלוסיית המכורים הנקייםהכשרת מטפלים להתמכרויות מתוך אוכלוסיית המכורים הנקיים היא גישה יעילה ומועילה, בעיקר בשל ההבנה האישית והניסיון החיוני שיש למטפלים אלה. טאותרפיה, בגישתה ההוליסטית והרוחנית, מדגישה את החשיבות של חיבור אישי והבנה מעמיקה של תהליכי הגמילה והשיקום. הנה כמה היבטים חשובים על הכשרת מטפלים להתמכרויות בקרב מכורים נקיים בשיטת טאותרפיה:


יתרונות הכשרת מטפלים מתוך אוכלוסיית המכורים הנקיים:


1. הבנה וניסיון אישי:


   - חוויה אישית: מטפלים שעברו את תהליך ההתמכרות והגמילה בעצמם מבינים את המטופלים לעומק ומסוגלים להתחבר אליהם ברמה אישית.

   - השראה ודוגמה אישית: מכורים נקיים יכולים לשמש כדוגמה חיה למטופלים, ולהראות להם כי ניתן להתגבר על ההתמכרות ולחיות חיים בריאים ומלאים.


2. אמפתיה ואמינות:


   - אמפתיה חזקה: המטפלים יכולים להפגין אמפתיה אמיתית ולבנות קשרי אמון חזקים עם המטופלים, מאחר והם מבינים את האתגרים והקשיים שבדרך.

   - אמינות ואותנטיות: החוויות האישיות של המטפלים מוסיפות לאמינות שלהם בעיני המטופלים, מה שמקל על בניית מערכת יחסים טיפולית מוצלחת.


3. העצמה והשראה:


   - תהליך העצמה: הכשרת מטפלים מתוך אוכלוסיית המכורים הנקיים מאפשרת למכורים הנקיים לעבור תהליך העצמה אישי ולשמש כמובילים בקהילה שלהם.

   - מוטיבציה גבוהה: מטפלים אלו נוטים להיות בעלי מוטיבציה גבוהה לתרום ולעזור לאחרים, מתוך תחושת שליחות אישית ורצון לעזור לאנשים במצבים דומים.
תהליך ההכשרה בטאותרפיה


1. לימודים תיאורטיים:


   - פסיכולוגיה של ההתמכרות: הכשרה תיאורטית בנושאים כמו מנגנונים פסיכולוגיים של התמכרות, תסמיני גמילה והשלכות נפשיות.

   - עקרונות הטאותרפיה: לימוד עקרונות הטאותרפיה, כולל פילוסופיית הטאו, מדיטציה, טכניקות נשימה ואיזון גוף-נפש-רוח.


2. הכשרה מעשית:


   - סדנאות ותרגולים: השתתפות בסדנאות מעשיות הכוללות תרגולים של טכניקות טיפוליות שונות, כמו טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, יוגה וצ'י גונג.

   - התנסות מעשית: עבודה מעשית תחת פיקוח במרכזי טיפול, הכוללת טיפול פרטני וקבוצתי.


3. פיתוח מיומנויות אישיות:


   - מיומנויות בין-אישיות: פיתוח מיומנויות תקשורת, אמפתיה והבנת צרכים של המטופלים.

   - ניהול עצמי: כלים לניהול עצמי, התמודדות עם לחצים ושמירה על איזון אישי כמטפלים.


4. תמיכה והמשך התפתחות:


   - ליווי ותמיכה: קבלת ליווי ותמיכה ממטפלים מנוסים לאורך כל תהליך ההכשרה ולאחר מכן.

   - המשך התפתחות מקצועית: עידוד להשתתפות בהשתלמויות והדרכות מקצועיות נוספות לשם המשך התפתחות מקצועית.


סיכום


הכשרת מטפלים להתמכרויות מתוך אוכלוסיית המכורים הנקיים בטאותרפיה מציעה גישה ייחודית ומעצימה לטיפול. מטפלים אלו מביאים עימם הבנה עמוקה וניסיון אישי, אמפתיה ואמינות גבוהה, ותשוקה עזה לעזור לאחרים. תהליך ההכשרה כולל לימודים תיאורטיים, הכשרה מעשית, פיתוח מיומנויות בין-אישיות וניהול עצמי, וליווי מתמשך. גישה זו מאפשרת למכורים הנקיים לשמש כמובילים בקהילה ולתרום באופן משמעותי לשיקום ולריפוי של מטופלים אחרים.גמילה מקטמין | גמילה מהתמכרות לקטמין במרכז יום הוליסטי "מתעוררים" מבית טאותרפיה

Comentarios


bottom of page