חיפוש
  • Dr Avraham Mizrahi

התמכרות למין | התמכרות לאוננות​ | טאותרפיה ב-12 הצעדים

#סקסוהליסטיםאנונימיים #12הצעדים #התמכרותלמין #התמכרותלפורנוגרפיה #שניםעשרצעדים #לימודיהתמכרויות #שיטת12הצעדים


מאת : ד"ר מזרחי אברהםהתמכרות למין פוגעת במישור הפיזי הנפשי והרגשי | 12 הצעדים טאותרפיה
מכורים למין זו מחלה על-פי גישת 12 הצעדים ושיטת טאותרפיה

בטאותרפיה, חוויית הטיפול מלווה בקבלה מלאה שהמין היא התמכרות, ללא שיפוטיות, הבנה עמוקה לתהליכי ההחלמה, גם של חברי SA וגם של SALL, אנו מאמינים שרק הבנה וקבלה מוחלטת של ההתמכרות למין כמחלה מובילה את המכור לשינוי. אתם מוזמנים להתרשם ממטפלים וותיקים שחיים בעצמם את גישת 12 הצעדים כחלק מדרך חייהם.


הבעיה

תפיסת הנושא המיני שונה מתיאוריה לתיאוריה, מדת לדת, על מקורה, על הדחפים שבה,מניטשה, שופנאוהאור , פרויד, יונג, קליין, וויניקוט, קוהוט, מהדת היהודית שרואה ביצר המיני כמקור לתיקון, כחלק טבעי, לדת הנוצרית שרואה במיניות חטא, לבודהה ללאו-טצה, לכולם יש תיאוריות שונות מגוונות ביותר להסברה של תופעת המיניות ועצמתה כוחה, לבנייה וכליה.

התמכרות למין - על מה מדובר?

יש ביצרים המיניים כפי שפרויד סבר את כוח החיים, היצירה, העבודה הכוח שמניע את הקיום האנושי, אך לצידו אותה אנרגיה פסיכית מובילה אנשים למעשים הרסניים, לפגיעות מיניות באחרים, לפגיעה בעצמם, לאוננות כפייתי, לצפייה אינסופית בסרטי פורנו, לבריחה מהמציאות ועוד.

טאותרפיה משלבת היבטים שונים בתפיסת הבעיה והפתרון שאנו מציעים -

קודם כל אנו מאמינים בגישת 12 הצעדים כפי שהיא באה לביטוי בסקסוהוליסטים אנונימיים.

סקסוהוליסטים אנונימיים

"רבים מאיתנו הרגישו חסרי ערך, לא ראויים, בודדים ומפוחדים. הפנימיות שלנו מעולם לא תאמה את מה שראינו בחיצוניות של אחרים. בשלב מוקדם התחלנו להרגיש מנותקים – מההורים, מבני גילנו, מעצמנו. התנתקנו בעזרת פנטזיות ואוננות. התחברנו באמצעות התבוננות תאוותנית בתמונות, צילומים וברדיפה אחרי מושאי הפנטזיות שלנו. התאווינו ורצינו שיתאוו לנו".

התמכרות לאוננות - התמכרות אמיתית

הפכנו למכורים אמיתיים: מין עם עצמנו, מין ללא הבחנה, ניאוף, יחסי תלות ועוד פנטזיות. קיבלנו את זה דרך העיניים; קנינו את זה, מכרנו את זה, סחרנו בזה, מסרנו את זה חינם. היינו מכורים לתחבולות, להתגרוּת, לדבר האסור. הדרך היחידה שהכרנו כדי להשתחרר מזה הייתה לעשות את זה. "בבקשה תתחבר/י איתי ותעשה/י אותי שלם/ה!" צעקנו בזרועות מושטות. מתוך תאווה למנה הגדולה שתסדר אותנו, מסרנו את עוצמתנו לאחרים.

דבר זה יצר אשמה, שנאה עצמית, חרטה, ריקנות וכאב, ונדחפנו עוד ועוד פנימה, הרחק מהמציאות, הרחק מהאהבה, אבודים בתוך עצמנו.

ההרגל שלנו הפך את הקרבה האמיתית לבלתי אפשרית. מעולם לא ידענו אחדות אמיתית עם אדם אחר מפני שהיינו מכורים לבלתי אמיתי. הלכנו על ה"כימיה" הקשר שהיה בו את הקסם, כי הוא עקף אינטימיות ואחדות אמיתית. פנטזיה השחיתה את האמיתי; התאווה הרגה אהבה.

קודם מכוּרים, אחר כך נכי אהבה, לקחנו מאחרים כדי למלא את מה שהיה חסר בנו. הונינו את עצמנו שוב ושוב שהאדם הבא יושיע אותנו, ובמציאות הלכנו ואיבדנו את חיינו.


קורס פסיכותרפיה ממוקדת התמכרויות

קורס 12 הצעדים

קורס מאמנים להחלמה מהתמכרויות

הנחיית קבוצות בשיטת טאותרפיה

יוגה והחלמה מהתמכרויות