top of page

טיפול בחרדה - התמכרות לחרדות - טיפול בשיטת טאותרפיה - קורס 12 הצעדים

Updated: Apr 22

המכון הישראלי לטאותרפיה - התמחות בטיפול בכל סוגי הטראומה, ההתמכרויות, החרדות ודיכאון


חרדה | התמכרות לחרדות | טאותרפיה | טיפול | חרדה |קורס 12 הצעדים| טיפול אישי

קורס 12 הצעדים
טיפול בחרדה - התמכרות לחרדות - טיפול בשיטת טאותרפיה - קורס 12 הצעדים

חרדה היא מצב המתעורר בשל דאגה מפני איום כלשהו אשר נגלה לאדם, חָרְדָה היא מצב פסיכולוגי או פיזיולוגי בו האדם חש אי שקט פיזי ונפשי, מתח ודאגה רבה, בשל מחשבה, תחושה או הרגשה שמשהו רע עומד לקרות עוד רגע או עוד כמה ימים. המחשבה יכולה להיות על איום וסכנה ממשיים במציאות עצמה או מחשבה וירטואלית דמיונית, או שהמחשבה היא מודעת או שהיא קיימת בלא מודע, והאדם חש באותם רגעים שהוא במצוקה, חסר אונים מול המחשבות התחושות והרגשות שבאות לביטוי פיזי.

בדרך כלל החרדה מתאפיינת במתח הולך וגובר, חשש ודאגה, דופק מהיר, נשימה מהירה, הזעה, רעד, תחושת עילפון/סחרור ותחושות פחד.

חרדה היא רגש שלילי רגש מתעתע, משהו מעורפל שלא נראה קשור לגירוי חיצוני קונקרטי ממשי, בעוד שפחד הוא תגובה מידית לתופעה מסוכנת במציאות ואפשר למקד את תחושת הפחד.

הבדל נוסף הוא בעיתוי הגירוי ברצף הזמן - פחד עולה לרוב מול גירוי שנתפס מאיים מיידית, בעוד חרדה עולה מול גירוי פנימי או חיצוני שלעיתים קרובות נתפס כמהווה סכנה עתידית הצפויה להתרחש.

בנוסף, הפחד מקושר יותר להתנהגויות אקטיביות ספציפיות של תגובת FFF הילחם או ברח או קיפאון, בעוד חרדה היא תוצאה של סכנה שנתפסת כבלתי ניתנת לשליטה ורובה אינה מודעת והיא מעניקה תחושה שלא ניתן להימנע ממנה בשום צורה.

תחושת חרדה במידה מסוימת, היא תגובה נורמלית למצב של לחץ, ולמעשה היא הכרחית להישרדות (פרויד כינה אותה בשל כך בשם "חרדת סיגנל", כלומר חרדה המהווה "אזעקה" ומאפשרת להגיב במהירות לאיום ממשי וכך לשרוד). אך ברמות גבוהות שלה, היא עלולה להתפתח לכדי הפרעת חרדה.

אריך פרום וויקטור פרנקל סבורים שהחרדה היא אוניברסלית וקשורה לתרבות הקפיטליסטית שאנו חיים בה בעידן הנוכחי. לכן אל לאדם לחוש או להרגיש אשמה בעקבות החרדה או הפחד.

התקשרו לייעוץ ומידע: 03-7788766

חרדה עשויה להיות מלווה בתסמינים וסימנים מסוגים שונים:

תסמינים פיזיולוגיים - עוררות פיזיולוגית של מערכת העצבים הסימפתטית הבא לידי ביטוי בתסמינים כגון: דפיקות לב חזקות ומהירות, בחילה, כאבים בחזה, קוצר נשימה, כאבי בטן או כאב ראש, תנועות מעיים מהירות, צורך דחוף להטיל שתן, טשטוש ראייה, סחרחורת או חולשה. הגוף מכין את האדם להתמודדות עם איום בתגובת הילחם או ברח, וכך עולים לחץ הדם וקצב הלב, ההזעה מוגברת, עולה זרימת הדם לקבוצות שרירים חשובות להתמודדות זו, ולעומתם מופחתת למשל פעילותם של מערכת החיסון ותהליכי העיכול. סימנים חיצוניים נוספים של חרדה עשויים להיות עור חיוור, הזעה, רעידות, והרחבת אישונים.

תסמינים פסיכולוגיים - כגון אי שקט, מתח, פחד מפני העתיד, חוסר ודאות, מחשבות של פחד ודאגה חוזרות ונשנות, חוסר ביטחון, צורך להיתלות באחרים או באמצעי ביטחון כלשהם, ועוד.

מיעוט מהאנשים שחווים חרדה עשויים גם לחוות תחושת אימה או פאניקה. התקף פאניקה בדרך כלל מגיע באופן פתאומי, ונוצרת תפיסת סכנה אמיתית, למרות שהסכנה והאיום מהגירוי המעורר זאת, אינם בהכרח רציונליים. אדם עשוי לבלבל בין התקף הפאניקה לבין התקף לב, אסטמה ועוד. הפאניקה דומה בביטוי ובמנגנון שלה לתחושת פחד חזקה, אבל נעדרת בדרך כלל אובייקט ממשי.

בספרות המחקרית נהוג להבחין בין חרדה מצבית לחרדה תכונתית. חרדה עשויה להיות מצבית, כלומר מופיעה לזמן קצר בעת תחושת סכנה, או תכונתית, כלומר קיימת אצל האדם לטווח ארוך. חרדה תכונתית משקפת נטייה יציבה להגיב בתחושות והתנהגויות של חרדה מצבית בציפייה קבועה יחסית למצבי איום. תכונת חרדה קשורה לתכונת אישיות של נוירוטיות.

אנחנו כאן עבורך.. טאותרפיה – סיוע בהתמודדות חרדות


טאותרפיה – סיוע בהתמודדות עם חרדות


​מרכז יום - בוקר או ערב


מרכז יום מאפשר שינוי יסודי של דפוסי החיים של האדם החרדתי, שינוי גישה לחיים, גמילה מהפנטזיה שהיא הקשה מכולם, שיקום הזוגיות או המשפחתיות.


אנו בטאותרפיה מאמינים גם בשילוב של קבוצת התמיכה חרדתיים אנונימיים, אנו מאמינים שמעבר לטיפול הפרטני, הקבוצתי, וההכשרות של טאותרפיה, קבוצת הבית של החרדתי, בה הוא יפנים לעד שזו דרך חיים, שבה הוא יפסיק לחפש פתרונות קלים אצל פסיכיאטר או פסיכולוג או עובד-סוציאלי, אלא יצטרף למאמץ אנושי יוצא דופן של חרדתיים כמוהו, שבחרו להימנע מכל סוג של בריחה ולחיות על-פי גישה רוחנית אשר מציעה דרך חיים חדשה.בקש עזרה עוד היום בטאותרפיה בטלפון 03-7788766


קורס 12 הצעדים


מדוע שיטת הצעדים יכולה לעזור לכם לצאת ממעגל ההתמכרות לחרדות ?


12 הצעדים זו גישה הוליסטית ייחודית, גישה אשר שמה דגש על דחיית סיפוקים, התמודדות עם ריקנות, עם כאב, עם הצפת רגשות שנובעת מתוך תהליך הגמילה העמוק שהמכורים לחרדות ולריכוז עצמי גבוה עוברים. 12 הצעדים מעניקה "מודעות נכונה" לטבעה של ההתמכרות למחשבות, שפה חדשה, ארגז כלים מיידי להתמודדות עם דחפים בלתי נשלטים, סביבה וחברותא שמעניקה עזרה אשר זמינה, שינוי גישה לחיים ואימוץ השקפה רוחנית וסיפוק רוחני אשר מהווה תחליף להתמכרות לחרדות."מכוח האני נגרם העוול, מכוח האני נוצר הסבל. מכוח העצמי מתרחק האדם מהחטא ומכוח האני האדם נגאל." (בודהה)


טיפול אישי


"אין האדם יכול להתיר את עצמו מבית האסורים"


הגמילה מחרדות ומחשבות אובססיביות אינה מתאימה לאגו של האדם שרוצה לשלוט ולנהל את חייו ולהגיע לפשרות על-פי רצונו, המכורים לחרדות ופחדים חייבים עזרה גם קבוצתית וגם אישית. ההתמכרות מצריכה ליווי רגשי רוחני אינטימי, ליווי אשר יכול להיעשות רק על-ידי מומחים לטיפול בהתמכרויות וטראומה. ללא מטפל ועדיף אדם שכבר עשה עבודה על ההתמכרויות שלו הטיפול לא יעבוד.

מטפלי טאותרפיה מחוייבים לעבוד על ההתמכרויות והטראומות של חייהם כדי לקבל תעודת מטפל. אנו מאמינים בלב שלם שאדם שלא וויתר על העולם החומרי לא יכול להיות מטפל בהתמכרויות.קבוצות טיפוליותטאותרפיה מציעה מעבר לקורס צעדים גם קבוצות טיפוליות לטיפול בהתמכרויות הטיפול הקבוצתי נועד להשלים את ארסנל הכלים שאנו מציעים.פנו עוד היום לטאותרפיה לייעוץ וטיפול

מרכז יום מתעוררים הוא בעצם המקום בו המטופלים שלנו עוברים תהליך עד שנה של טיפול אינטנסיבי 5 ימים בשבוע. המקום מיועד לכל מי שזקוק ליפול אינטנסיבי ארוך כדי לעשות עבודת עומק. לא כל אדם מסוגל להיגמל ללא מסגרת רצינית שתחזיק ותכיל אותו לאורך זמן. המטרה היא לא רק להיגמל אלא להישאר נקי לאורך זמן רב. 03-7788766ד"ר מזרחי אברהם מייסד טאותרפיה


"אין דרך לאהבה האהבה היא הדרך", ככה לימדו אותי חבריי לפני 31 שנים שהייתי שפוף ושבור, מאז הדת שלי היא האהבה, חיי סובבים סביב אהבה מעשית, אהבה שמייצרת החלמה, אהבה שמצמיחה מטפלים, מצמיחה מטופלים, אהבה שכל רצונה הוא להעניק לאחרים.

77 views0 comments

Comments


bottom of page