top of page

מהם לימודי פסיכותרפיה הוליסטית ממוקדת טראומה והתמכרויות - מכללת טאותרפיה - ד"ר מזרחי אברהם

Updated: Apr 21

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית ממוקדת טראומה והתמכרויות | מייסד מכללת טאותרפיה - ד"ר מזרחי אברהם


מהם לימודי פסיכותרפיה | הוליסטית | ממוקדת טראומה | התמכרויות | מכללת טאותרפיה | דוקטור | מזרחי אברהם |

קורס 12 הצעדים
מהם לימודי פסיכותרפיה הוליסטית ממוקדת טראומה והתמכרויות | מייסד טאותרפיה ד"ר מזרחי אברהם

לימודי פסיכותרפיה רוחנית בשיטת טאותרפיה ממוקדת טראומה והתמכרויות הם תהליך מרתק ומאתגר הדורש מהתלמידים התמדה ומחויבות. כדי להתחיל את דרכם המקצועית בתחום זה, על התלמידים להשקיע בלימוד תאוריות ושיטות פסיכולוגיות שונות ובתרגול והתאמנות בפסיכותרפיה מעשית.

כדי להתחיל את לימודי הפסיכותרפיה, חשוב לבחור במוסד הלימודי המתאים. ישנם הרבה תוכניות לימוד בתחום הפסיכותרפיה, כגון תואר ראשון או שני בפסיכולוגיה עם קורסים נלווים בפסיכותרפיה, או תואר ייעודי בפסיכותרפיה או במכללות עצמאיות שמעניקות מסלולים ייחודים גם ללא תואר כגון טאותרפיה.

בנוסף ללימודי הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה, חשוב לקבל חוויה מעשית ולבצע תרגולים תחת הנחיית מומחה. כך, יש לחפש פעילות מתאימה כמו פסיכותרפיה מעשית, תוכניות ייעודיות לתלמידים ומעגלי ניסיון במוסדות הפסיכולוגיים.

כדי להצליח בתחום הפסיכותרפיה, חשוב להיות מאוד מסורים ומוכן להתמודד עם נושאים רגשיים קשים ומורכבים. על הפסיכותרפיסט לפעול באופן אמפתי וקשוב כדי לסיים את ההכשרה.

אנו לומדים את הצרכים והרצונות של המטופלים שלנו לעתיד. כמו כן, יש להיות מסוגלים לבנות תקשורת מעולה עם המטופלים וליישם שיטות טיפול שונות בהתאם לצרכים שלהם.

כשהתלמיד משלב את הידע התיאורטי עם התנסות מעשית וקשר אמפתי עם המטופלים שלו, הוא יכול להתחיל לבנות תפקיד מכריע במטרת סיוע לאנשים להתמודד עם בעיות רגשיות ונפשיות. בכדי לקבל תואר בפסיכותרפיה ולהתקדם בתחום, ישנם תוכניות רבות הכוללות פרקטיקות מקצועיות, עבודה עם מנחים ואנשי מקצוע מנוסים, והשתתפות בסמינרים ובוחנים מקצועיים.

בניסיון להשתלב בתחום הפסיכותרפיה, חשוב לשמור על מנטליות חיובית ולהיות מוכן ללמוד ולהתפתח כל הזמן. כמו כן, חשוב לשמור על יחסי עבודה מקצועיים ואמינים עם המטופלים, ולהיות עמית ולימוד מהניסיון של אחרים בתחום.

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית ממוקדת טראומה והתמכרויות | מייסד מכללת טאותרפיה - ד"ר מזרחי אברהם


התקשרו לייעוץ ומידע: 03-7788766

לימודי הפסיכותרפיה הם תהליך עמוק ומאתגר הדורש מהתלמידים להתמדה ומחויבות. כדי להצליח בתחום יש ללמוד מקרוב את התהליכים הפסיכולוגיים והחברתיים של המטופלים, כדי להבין את המקורות של הבעיות הנפשיות והרגשיות שלהם וליישם טכניקות מתאימות בטיפול.

למרות שלימודי הפסיכותרפיה יכולים להיות מאתגרים, הם מציעים גם תהליך מאתגר ומשולב מכיל למידה והתנסות מעשית. התלמידים צריכים ללמוד להתמודד עם מצבי לחץ וסטרס, כדי להתמודד עם האתגרים המקצועיים והאישיים שמצפים להם. יש צורך ביכולת להתאים את הטיפול לצרכי המטופלים ולהיות גמישים במתן התמיכה הנדרשת כדי להצליח בתחום הפסיכותרפיה.

בסופו של דבר, לימודי הפסיכותרפיה הם חלק חשוב ומרכזי בתחום הטיפול הנפשי והרגשי. הם מאפשרים לתלמידים להתפתח כמקצוענים ולסייע למטופלים להתמודד עם בעיות רגשיות ונפשיות ולהשיג תחושה של רווחה ושלווה בחייהם. התחום מציע אפשרויות רבות למספקי הטיפול להתפתח במקצוע ולקדם את כישוריהם והיכולות שלהם.

יש להשקיע זמן ומאמץ בקריאת ספרי תיאוריה ובתרגול פעילויות פרקטיות, להשתתף בתכניות לימוד מקיפות ולקבל הדרכה ממומחים בתחום. כמו כן, חשוב להתאים את הטיפול לצרכי המטופל ולתת מענה אמפטי ומקצועי לצרכיו.

מומלץ לתרגל את כלי העבודה השונים כמו תכנון טיפול, תכנון פעילויות ומשימות, תכנון תוכנית טיפול והערכת תהליך הטיפול. כלי עבודה אלו יעזרו לך לבנות תכנית טיפול מקיפה ומתאימה לצרכי המטופל.

בנוסף, חשוב לבנות יחסי עבודה טובים עם מנחים ומטפלים אחרים. מנחים ומטפלים מנוסים יכולים לתת לך עצות וכלים לעזור לך להתפתח ולהשתפר כמטפל.

בסיכום, לימודי הפסיכותרפיה הם תהליך ארוך ומאתגר אך יכולים להיות מאוד משמעותיים ומלאי שביעות רצון. עם מחויבות, יכולת לימוד והתמדה, ניתן לקחת את התחום לכיוון הנכון ולתרום לטיפול הרפואי של אנשים בצורה משמעותית.

​​

מהי פסיכותרפיה הוליסטית רוחנית:

פסיכותרפיה רוחנית היא שיטה של טיפול פסיכולוגי שמתמקדת בחיבור בין התורה, הדת, המסורת, 12 הצעדים לבין התהליכים הפסיכולוגיים והרגשיים של האדם. המטרה העיקרית של פסיכותרפיה רוחנית היא לסייע לאדם להבין את מקומו ותפקידו בעולם, להתמודד עם קשיים ולפתח יכולת להתמודד עם התמכרויות, טראומה, מצבי חרדה, דיכוי, פחד מערכות יחסים קריירה ועוד והחא מקפיה באופן הוליסטי את כל סוגיות החיים.

במהלך הטיפול, פסיכותרפיסט רוחני עשוי להשתמש בכלי עזר רוחניים כמו תפילה, מדיטציה וקריאת טקסטים קדושים כדי לעזור ללקוח לחפש פתרונות פנימיים ולהתחבר למקור הרוחני שלו. בנוסף, פסיכותרפיה רוחנית מתמקדת בתהליכי החשיבה של הלקוח ובעזרתם מנסה לשפר את התפקוד הרגשי והחברתי שלו.

כדי להתאים את הטיפול לצרכי הלקוח, פסיכותרפיסט רוחני מתייעץ עם הלקוח ומסתכל על המסורת והתהליכים הרוחניים שהם חשובים לו. הטיפול מתבצע באופן אישי ומותאם לצרכי הלקוח, וכך מסייע לו לחזק את הקשר שלו עם הקהילה הרוחנית שלו ומעצים אותו דרכה.

פסיכותרפיה רוחנית היא גישה לטיפול בבעיות נפשיות ורגשיות שמשלבת בין מבוססים על עקרונות רוחניים לבין עקרונות פסיכולוגיים. היא מתמקדת בחיפוש אחר המשמעות והמטרות העמוקות של החיים של המטופל ובחיזוק הקשר שלו עם עצמו, עם האחרים ועם העולם הסביבתי.

בפסיכותרפיה רוחנית, המטופל נדרש לפעול על מנת לזהות ולשחרר את המחשבות והרגשות השליליים שלו, כדי להשיג שלום ושלווה פנימית. בין האמצעים המשמשים בטיפול ניתן למנות מדיטציה, תרגול תפיסה של הרגשות והמחשבות, תרגול נשימה, ושימוש בתפיסות רוחניות שונות.

הגישה הרוחנית מקובלת על ידי חלק מהאנשים כפתרון למצבים כמו חרדה, דיכאון, וחוסר משמעות בחיים. המטרה של הפסיכותרפיה הרוחנית היא לעזור למטופל להתחבר לצד הרוחני של עצמו ולהבין את המשמעות העמוקה יותר של חייו.

הפסיכותרפיה הרוחנית מתמקדת באנשים כולל אנשים רגשיים ורוחניים, ומציעה להם יכולות ועזרה להתמודד עם הקשיים הללו בצורה ייחודית ומאוזנת.

פסיכותרפיה רוחנית היא שיטת טיפול ייחודית המתמקדת בטיפול בתחומי הרוחניות והנפשיות של האדם, כמו האמונות, הזהות הרוחנית, התפיסות והמצב הרוחני שלהם. השיטה מבוססת על הגישה ההוליסטית לצמיחה, ובמהלכה משתמש המטפל בכלים שונים כגון התפיסות והאמונות של המטופל, הקשר שלו לעולם ולסביבה, וכן הקשר שלו למערכת האמונות והערכים הכללית של החברה בה הוא חי.

המטפל בפסיכותרפיה רוחנית מכוון לסייע למטופל להבין ולהתמודד עם הקשיים הרוחניים והנפשיים שלו ולחזק את היכולת שלו להתמודד עם קשיים אלה באופן בריא ופונה לאורך זמן. הפסיכותרפיה רוחנית עשויה לכלול תרגולי רגישות והתעמלות רוחנית, מדיטציה, התנדבות, עבודה עם החברה ופיתוח קשר עם הטבע ועוד.
טאותרפיה היא פורצת דרך בתחומי הפסיכותרפיה הרוחנית​

עורך המאמר | ד"ר מזרחי אברהם | מייסד ומנהל מכללת והמכון לטאותרפיהטאותרפיה היא פורצת דרך בתחומי הפסיכותרפיה הרוחנית​ ממוקדת טראומה והתמכרויות ומובילה לצמיחה מתוך כאב וסבל לעבר הגשמה עצמית מלאה.
הירשמו עוד היוםמסלולי הלימוד של פסיכותרפיה ממוקדת טראומה והתמכרויות נפתחים אחת לשנה - המסלול נמשך על פני 3 שנים מיוחדות, מופלאות, עם תהליך שאין באף מקום בעולם.


גם לימודי פסיכותרפיה וגם מסע אישי


האמונה של טאותרפיה שמטפל טוב הוא אדם שעשה את המסע בעצמו. מעבר ללימוד התיאורטי כל מי שמגיע אלינו עובר מסע אישי, רוחני, טיפולי, מסע מיוחד שונה שמוליך אל עבר ה"מרפא הפצוע" שהוא האדם המושלם בעינינו. קרל יונג טבע את המונח וגם בשיטת הצעדים הבינו את הרעיון הרוחני העמוק הזה שהוא פשוט תהליך של אינדיבידואציה של חיבור עמוק של החלקים הפנימיים לעבר השלמה וקבלה עצמית."על מנת לפתוח את לבנו, חייבים אנו לקבל עלינו ברצון את עשרות אלפי השמחות ואת עשרות אלפי העצבונות."
בודהה


תעודה מטעם מכללת טאותרפיה ומכללת דוד ילין האקדמית


מכללת טאותרפיה - "לימודי פסיכותרפיה הוליסטית ממוקדת טראומה והתמכרויות" עובדת תחת החסות האקדמית של מכללת דוד ילין האקדמית במסגרת לימודי המשך של האקדמיה. התעודה מוכרת כתעודה רשמית.


תנאי קבלה


בטאותרפיה ובמיוחד אצל ד"ר מזרחי אברהם הרעיון של תנאי קבלה אקדמאיים לא קיים. התנאי היחידי שלנו הוא הסכמה לעבור תהליך אישי עמוק, להתמסר לתהליך. אנו ממליצים לעבור את קורס 12 הצעדים שמהווה בסיס עמוק ללימוד, להתנסות בסוג העבודה שאנו עושים. על אדם שמסוגל ללמוד את 12 הצעדים יכול להתקבל למסלול של טאותרפיה.


מלגות לימודים


בתור מוסד מוכר כל תלמיד שלנו זכאי להלוואת קרן שכ"ל לסטודנטים. כל תלמיד שלנו מקבל תעודת סטודנט וזכאי להגיש בקשה להלוואה שאפשר להתחיל שלם אותה רק בסוף הלימודים כאשר כבר תהיו אנשי מקצוע ותוכלו לפרוס את החזר ההלוואה עד 6 שנים.מימון מביטוח לאומי


כל מי שזכאי לסיוע לשיקום תעסוקתי יכול להגיש בקשה למוסד לביטוח הלאומי. טאותרפיה מוכרת בביטוח הלאומי כמוסד שמשקם את תלמידיו ומוביל אותם להפסיק את התלות במוסד לביטוח הלאומי אל עבר חיים עצמאיים איכותיים.לימודי פסיכותרפיה הוליסטית ממוקדת טראומה והתמכרויות - מכללת טאותרפיה - ד"ר מזרחי אברהם

Bình luận


bottom of page