top of page

מייק, מכור נקי כבר 16 שנה, מאמין שמנהיגים צריכים לנהל את הארגונים שלהם כמו מכורים | מאת ד"ר מזרחי אברהם מייסד טאותרפיה

מייק, מכור נקי כבר 16 שנה, מאמין שמנהיגים צריכים לנהל את הארגונים שלהם כמו מכורים. הוא למד שלושה עקרונות חיוניים בהחלמה: לעשות עבודה לא נוחה, להיות אותנטי ולהיכנע לתוצאה. בתחילה, מייק ניסה להרשים אחרים במפגשי ההחלמה, אך למד שאותנטיות היא מרשימה יותר. בעולם האמיתי, הוא חשב שעליו להסתיר את האמת, אך כשסיפר את האמת בראיון עבודה, הוא קיבל את העבודה במקום. 


מייק, מכור נקי כבר 16 שנה, מאמין שמנהיגים צריכים לנהל את הארגונים שלהם כמו מכורים | מאת ד"ר מזרחי אברהם מייסד טאותרפיה

מייק, מכור נקי כבר 16 שנה, מאמין שמנהיגים צריכים לנהל את הארגונים שלהם כמו מכורים | מאת ד"ר מזרחי אברהם מייסד טאותרפיה
מייק, מכור נקי כבר 16 שנה, מאמין שמנהיגים צריכים לנהל את הארגונים שלהם כמו מכורים | מאת ד"ר מזרחי אברהם מייסד טאותרפיה


בתאגיד, מייק גילה שהעקרונות הללו הובילו אותו להצלחה, כשקודם שמונה פעמים בשמונה שנים. הוא צבר 10,000 שעות באימון העקרונות הללו במפגשי ההחלמה. לאחר תשע שנים, הוא הקים חברה למרות הסיכויים הנמוכים. כשהתוכנה שלהם נכשלה והשפיעה על מטופל אחד, הצוות שלו רצה להסתיר זאת, אך מייק בחר באותנטיות וגילה את האמת ללקוח. בסופו של דבר, הלקוח העריך את האמון והמשיך לעבוד איתם.


מייק בנה חברה המבוססת על שלושת העקרונות כיתרון תחרותי. בתהליך הגיוס, הוא דרש מועמדים להודות בחולשה אמיתית ולא לנסות להסוות אותה כחוזקה. החברה צמחה ב-20,000% בחמש שנים והגיעה ל-30 מדינות. למרות שמייק הפך למנכ"ל מצליח, זה לא בגלל שהתמקד בהצלחה, אלא בגלל שהתמקד בעקרונות ההחלמה כדי להישאר נקי.


מייק מדגיש שלמרות שהעקרונות הללו נחוצים למכורים כדי לשרוד, הם זמינים לכולם. הוא מעודד מנהיגים לתרגל אותם כאילו חייהם תלויים בכך, ולא רק להיות מחויבים אליהם. אימוץ העקרונות הללו על ידי מנהיגים יכול לשנות את העולם. בסופו של דבר, הצלחתו של מייק נובעת מהתמקדותו בעשיית מה שמכורים עושים כדי להישאר נקיים, ולא מהתמקדות בלהיות סיפור הצלחה או מנכ"ל.


מייק מדגיש שהעקרונות הללו יכולים לשנות את העולם אם מנהיגים יאמצו אותם. הוא מזמין את כולם, לא רק מכורים, לתרגל אותנטיות נוקשה, להיכנע לתוצאות ולעשות עבודה לא נוחה כאילו חייהם תלויים בכך. העקרונות הללו אינם החלטות עסקיות בלבד, אלא החלטות חיים. אם יותר מנהיגים יאמצו אותם, העולם יכול להשתנות באופן דרמטי לטובה.סיכום מורחב


מנהיגות בסגנון מכורים: שלושת העקרונות להצלחה בעולם העסקים ובחיים


מבוא: הכוח הטמון בעקרונות ההחלמה


מייק, מכור נקי מזה 16 שנה, גילה שהעקרונות שלמד בהחלמה יכולים להוות בסיס איתן להצלחה בכל תחומי החיים, במיוחד בתפקידי מנהיגות. הוא מאמין שמנהיגים צריכים לנהל את הארגונים שלהם כמו מכורים, על ידי אימוץ שלושה עקרונות מרכזיים: עשיית עבודה לא נוחה, אותנטיות וכניעה לתוצאה. למרות שעקרונות אלה נחוצים למכורים כדי לשרוד, הם רלוונטיים ובעלי עוצמה לכל אדם המעוניין להצליח ולהשפיע.


אותנטיות: המפתח להערכה ואמון


בתחילת דרכו בהחלמה, מייק ניסה להרשים אחרים במפגשים, אך מהר מאוד הבין שאותנטיות היא הדרך האמיתית ליצירת קשרים משמעותיים ולהשגת הערכה. כאשר העז להיות פגיע ואמיתי, הוא זכה לתמיכה ולהערכה מצד עמיתיו. גם בעולם העסקים, מייק גילה שאותנטיות היא המפתח לבניית אמון ויחסים בעלי ערך. כאשר סיפר את האמת בראיון עבודה, למרות הפחד מדחייה, הוא התקבל מיד והבין את הכוח שטמון בלהיות נאמן לעצמו.


עבודה לא נוחה: הדרך לצמיחה והתפתחות


אחד העקרונות המרכזיים בהחלמה הוא הנכונות לעשות עבודה לא נוחה, להתמודד עם אתגרים ולצאת מאזור הנוחות. מייק למד שהתמדה בעבודה הקשה, גם כשהיא מאתגרת ומלחיצה, היא הדרך היחידה להתקדם ולהשיג מטרות. בתאגיד שבו עבד, העקרון הזה הוביל אותו להצלחה יוצאת דופן, כאשר קודם שמונה פעמים בשמונה שנים. מייק מדגיש את החשיבות של צבירת שעות בתרגול העקרונות הללו, כפי שעשה במפגשי ההחלמה, כדי לפתח חוסן ויכולת התמודדות עם קשיים.


כניעה לתוצאה: ההכרה במגבלות השליטה


עיקרון מפתח נוסף בהחלמה הוא הכניעה לתוצאה, ההבנה שישנם דברים שאין לנו שליטה עליהם ושעלינו לקבל זאת. כאשר הקים מייק את החברה שלו, הוא נאלץ להתמודד עם מצב שבו התוכנה שפיתחו נכשלה והשפיעה על מטופל. למרות הפיתוי להסתיר את התקלה מחשש לאובדן לקוח חשוב, מייק בחר באותנטיות וגילה את האמת. בסופו של דבר, הכנות שלו הובילה לחיזוק האמון והקשר עם הלקוח. מקרה זה ממחיש את החשיבות של כניעה לתוצאות שאינן בשליטתנו והתמקדות במה שבאחריותנו – שקיפות, יושרה ועשיית הדבר הנכון.


בניית תרבות ארגונית מבוססת עקרונות


כשהקים את חברתו, מייק הטמיע את שלושת העקרונות כחלק מהתרבות הארגונית וכיתרון תחרותי. הוא עיצב תהליך גיוס ייחודי, שבו דרש ממועמדים להודות בחולשה אמיתית ולהימנע מהסוואתה כחוזקה. רק מי שהפגין אותנטיות ונכונות לעבודה לא נוחה התקבל לחברה. כתוצאה מכך, מייק הצליח לבנות צוות מחויב ומסור, שצמח בקצב מסחרר והגיע להישגים יוצאי דופן. החברה התרחבה ל-30 מדינות והכנסותיה עלו ב-20,000% בתוך חמש שנים בלבד.


המיקוד הנכון: עקרונות לפני הצלחה


למרות ההצלחה העסקית והפיכתו למנהל מוערך, מייק מדגיש שמה שהוביל אותו להישגים אלה לא היה הרצון להפוך לסיפור הצלחה או מנכ"ל, אלא ההתמקדות בעקרונות שסייעו לו להישאר נקי ולנהל חיים בעלי משמעות. הוא מאמין שכאשר אדם מחויב לערכים ולדרך חיים מסוימת, ההצלחה והסיפוק האישי מגיעים בעקבותיהם. עבור מייק, האתגר האמיתי אינו בהשגת תפקיד או מעמד, אלא בהתמדה בתהליך הצמיחה האישית והמחויבות העמוקה לעקרונות המנחים אותו.


אימוץ העקרונות על ידי מנהיגים: הזדמנות לשינוי עולמי


מייק מאמין שהעקרונות של אותנטיות, כניעה לתוצאות ועשיית עבודה לא נוחה יכולים לחולל שינוי משמעותי בעולם, אם יותר מנהיגים יאמצו אותם. הוא קורא למנהיגים בכל התחומים לתרגל את העקרונות הללו בצורה נחושה ועקבית, כאילו חייהם תלויים בכך. מייק מדגיש שמדובר בהרבה יותר מאסטרטגיות עסקיות או כלים ניהוליים – אלה הן החלטות חיים מהותיות, הקובעות את האופן שבו אנו מתנהלים, יוצרים קשרים ומממשים את הפוטנציאל שלנו.


הזמנה לכולם: עקרונות נגישים ובעלי עוצמה


למרות שמייק גילה את העקרונות הללו בהקשר של התמודדות עם התמכרות, הוא מאמין שהם רלוונטיים ונגישים לכל אדם, ללא קשר לרקע או לנסיבות חייו. הוא מזמין את כולם, לא רק מכורים, לאמץ ולתרגל עקרונות אלה בחייהם האישיים והמקצועיים. בעולם שבו חוסר אותנטיות, שליטה והימנעות מאתגרים הם נורמה, יישום העקרונות הללו יכול להוות מהפכה אישית עבור כל אחד ואחת.


שינוי פני העתיד: עולם של מנהיגות מודעת


מייק מעלה תהיות מרתקות לגבי האופן שבו העולם יכול להשתנות, אם מנהיגים בכל רמות החברה יאמצו את העקרונות של אותנטיות, כניעה ועבודה לא נוחה כאורח חיים. הוא מזמין אותנו לדמיין עתיד שבו בסביבת העבודה, במערכות יחסים ובתהליכי קבלת החלטות, אנשים פועלים מתוך מחויבות לאמת, אומץ להתמודד עם אתגרים וקבלה של מה שמעבר לשליטתם. שינוי כזה עשוי להוביל לפריצות דרך מדעיות, חברתיות וכלכליות, תוך יצירת עולם צודק, שוויוני ובר-קיימא יותר.


מסקנה: הכוח לבחור בהתעלות


סיפורו של מייק מדגים את הכוח הטמון בכל אחד מאיתנו לבחור בהתעלות, בצמיחה ובחיים מלאי משמעות. הוא מזכיר לנו שההצלחה האמיתית נמדדת לא בתארים או בהישגים חיצוניים, אלא במידת הנאמנות שלנו לערכים ולעקרונות המובילים אותנו. בעולם מורכב ומאתגר, אימוץ עקרונות אלה יכול לספק לנו מצפן פנימי, המאפשר לנו לנווט בביטחון ולקבל החלטות הנובעות מתוך יושרה ואומץ. בסופו של דבר, מייק מזמין אותנו להצטרף אליו למסע בעל עוצמה של שינוי עצמי ועולמי, באמצעות מחויבות עמוקה לחיות על פי העקרונות המעצימים הללו.תובנות מרכזיות


1. אותנטיות, כניעה לתוצאה ועבודה לא נוחה הם שלושת העקרונות החשובים ביותר להישרדות ולהצלחה.

2. להיות אותנטי נחשב למרשים יותר מאשר לנסות להרשים אחרים.

3. אם אתה מוכן להיות אותנטי, לוותר על התוצאה ולעשות עבודה לא נוחה בכל מצב, זה יכול להוביל לחופש אמיתי.

4. האמון נובע מהיותך אותנטי, היעילות נובעת מאי היאחזות בתוצאות שאינך יכול לשלוט בהן, והנכונות לעשות את העבודה הלא נוחה מובילה לתוצאות צפויות עם יושרה.

5. חברות יכולות להיבנות על עקרונות של אותנטיות, כניעה ועבודה לא נוחה כיתרון תחרותי.

6. לפעמים, קבלת החלטה קשה תוך היצמדות לעקרונות הללו יכולה להוביל להצלחה בטווח הארוך.

7. אם אנשים לא יכולים להיות אותנטיים בראיון, אי אפשר לסמוך עליהם שיעשו את העבודה הלא נוחה עם הצוות, השותפים והלקוחות.

8. מנהיגים צריכים להתאמן בשלושת העקרונות הללו כאילו חייהם תלויים בכך, לא רק מחויבים אליהם.

9. הדבר הגרוע ביותר לגביך יכול להפוך לדבר הטוב ביותר בך ולהפוך ליתרון התחרותי שלך.

10. אם מנהיגים בעולמנו היו מתרגלים אותנטיות נוקשה, נכנעים לתוצאה ועושים עבודה לא נוחה כאילו חייהם תלויים בכך, העולם היה משתנה. "ההצלחה האמיתית נמדדת לא בתוצאות שאתה משיג, אלא במכשולים שאתה מתגבר."

עצות מעשיות


1. היו אותנטיים בכל מצב, גם אם זה לא נוח או מפחיד.

2. אל תנסו להרשים אחרים; במקום זאת, היו אמיתיים ופגיעים.

3. היו מוכנים לוותר על תוצאות שאינכם יכולים לשלוט בהן.

4. אל תירתעו מעבודה קשה ולא נוחה; זה מוביל להצלחה בטווח הארוך.

5. בנו יחסים ועסקים על בסיס אמון הנובע מאותנטיות.

6. זכרו שהחולשות והמאבקים שלכם יכולים להפוך ליתרונות ייחודיים שלכם.


מנטרות לדיבור עצמי


1. במקום "אני לא מספיק טוב", תגידו "אני מספיק ואני מתאמץ להשתפר בכל יום".

2. במקום "אני תמיד נכשל", תגידו "אני לומד מהטעויות שלי ומתקדם".

3. במקום "אני לא יכול לעשות את זה", תגידו "אני מסוגל לעמוד באתגר הזה".

4. במקום "אף אחד לא אוהב אותי", תגידו "אני ראוי לאהבה וחיבה".

5. במקום "החיים קשים מדי", תגידו "יש לי את הכוח להתמודד עם האתגרים שהחיים מזמנים".אלות מעוררות מחשבה


1. האם אתם מרגישים שאתם חיים חיים אותנטיים? אם לא, מה מונע מכם להיות האני האמיתי שלכם?

2. באילו תחומים בחיים אתם נאחזים בתוצאות שאין לכם שליטה עליהן? כיצד תוכלו לתרגל יותר כניעה?

3. מהי העבודה הלא נוחה שאתם נמנעים ממנה כרגע? מה יכול לעזור לכם להתמודד איתה?

4. כיצד תוכלו ליישם את שלושת העקרונות של אותנטיות, כניעה ועבודה לא נוחה בחייכם האישיים והמקצועיים?

5. אילו מסכות אתם עדיין עונדים בחייכם? מה יידרש כדי להסיר אותן ולחיות בחופש האמיתי של להיות מי שאתם?בחן את תודעתך1. היום, היכן תבחרו להיות אותנטיים יותר, גם אם זה מפחיד או לא נוח?

2. באיזו דרך תתרגלו השבוע כניעה לתוצאה שאין לכם שליטה עליה?

3. מהי משימה אחת לא נוחה שתתחייבו לבצע השבוע כצעד לקראת המטרות שלכם?

4. כיצד תשלבו רגע של פגיעות אותנטית בשיחה עם מישהו קרוב אליכם השבוע?

5. מהי "המסכה" שאתם מוכנים להוריד החודש כדי לחיות חיים חופשיים ואמיתיים יותר?


מייק, מכור נקי כבר 16 שנה, מאמין שמנהיגים צריכים לנהל את הארגונים שלהם כמו מכורים | מאת ד"ר מזרחי אברהם מייסד טאותרפיה


Комментарии


bottom of page