חיפוש
  • Dr Avraham Mizrahi

מיהו המכור ? שיטת 12 הצעדים

#טאותרפיה #בודהיזם #שניםעשרצעדים #לימודיפסיכותרפיה #הנחייתקבוצות #לימודיהתמכרויות #דרמזרחיאברהם #12צעדים #קורס12צעדים #יוגהוהתמכרויות #התמכרותלאלכוהול #התמכרותלקוקאין #התמכרותלסמים #התמכרותלמחשבכתב : אהרון פריבר פסיכותרפיסטגישת 12 הצעדים לתפיסת ההתמכרות כמחלה
מיהו המכור | 12 הצעדים

מיהו המכור?


תשובה לשאלה זו רק האדם יכול לתת לעצמו! וזו תשובה מאד בעייתית, כי אחד הסימפטומים של מחלת ההתמכרות היא שהמכור נמצא בהכחשה מתמדת ביחס להתמכרות שלו. וההכחשה כל כך חזקה, שגם אחרי שהוא מודה בה, הוא מתאמץ לחזור ולהכחיש אותה.

זה קורה גם למכורים נקיים, כאלה שכבר נקיים הרבה שנים, תמיד מכרסם בהם הספק, אולי אני לא מכור, אולי בכל זאת אני יכול לשלוט בזה? רואים את זה במסרים של חברים וותיקים בתכנית, שהם מאד נזהרים לא ליפול לספק הזה, ועל כן משמיעים לעצמם בקול שהם לא מסוגלים לשלוט בשימוש שלהם, ומדבריהם מובן שהספק תמיד מכרסם בהם.

בקיצור, להודות בהתמכרות, כל התמכרות, התמכרות למין, להימורים, לרשתות החברתיות, לסמים ואלכוהול, לאוכל, זה דבר קשה מאד, ולמעשה זאת עיקר הבעיה של המכור, להרים דגל לבן ולהודות בתבוסה, להודות שהוא לא בבעלות עצמו, שזו המשמעות הפשוטה למילה "מכור", שהאדם הוא לא ברשות עצמו, מישהו קנה אותו, מישהו מושל בו, כמו אדם שנכנס לחנות ורואה על מוצר מסוים שלט "נמכר" הוא מבין שלדבר הזה יש בעלים, כך המכור יש לו בעלים, ההתמכרות היא האדון שלו, הוא נמכר לה.


קורס פסיכותרפיה ממוקדת התמכרויות

קורס 12 הצעדים

קורס מאמנים להחלמה מהתמכרויות

הנחיית קבוצות בשיטת טאותרפיה

יוגה והחלמה מהתמכרויות456 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול