חיפוש
  • Dr Avraham Mizrahi

מרכז יומי הוליסטי לטיפול בחוסר איזון נפשי והתמכרויותלראשונה בישראל מתמודדים עם חוסר איזון נפשי ורגשי, התמכרויות, דיכאון וחרדה, טראומה ועוד בבית מתעוררים בשיטת טאותרפיה.


מסלול ייחודי אשר פותח במשך 30 שנות וותק בטיפול הוביל את ד"ר מזרחי אברהם להעניק מענה בסביבה הטבעית ובקהילה. עד היום הפתרון היה אשפוז או מרכז גמילה, אך מהיום ישנה עוד אופציה רלוונטית לא פחות.


מדוע מרכז יום


רוב האנשים שמתחילים תהליכים בבתי חולים, או במסגרות גמילה יוצאים וחוזרים חזרה לדפוסים הישנים המכאיבים והכואבים. היציאה מתוך המסגרת אל הבדידות הכואבת בעולם החיצוני לא מותירה לרבים את האופציה לחיות חיים מועילים ויצרתיים.


שנים רבות ליוויתי אין ספור בני אדם מופלאים לעבר חיים יצירתיים יצרניים ובעלי משמעות בחייהם, מה שמשותף לכולם הייתה ההתמסרות אל דרך חיים ארוכת טווח ולא מנוחה בבית חולים או מרכז גמילה.


מרכז מתעוררים נותן מענה רחב לשהייה מחוץ למסגרות הטיפוליות האשפוזיות ונוגע ביסודות החיים המשמעותיות ביותר בעולמו של האדם במסע הפרטי והייחודי שלו.


לעיתים אין ברירה ולשלב הראשון האדם צריך אשפוז של חודש, או אשפוז בבית חולים לאיזון נפשי, אך בהרבה מקרים נוספים אחרים ואולי רובם אין צורך באשפוז ואפשר להתחיל תהליך אינטנסיבי עם פיקוח צמוד וליווי אישי אינטסיבי של הצוות ומענה רחב לצרכים הקיומיים.


דיכאון, חרדה, חוסר תפקוד, התמכרות, סבל הם אינם הכרחיים !!!!!!!!!!!1


אפשר וצריך לקחת אחריות על החיים ולהבנות משמעות עבור כל אדם בתוך תהליך אישי, טיפולי, משפחתי, זוגי ומערכתי הוליסטי וכולל.


גם הסביבה החיצונית וגם הסביבה הפנימית של האדם שותפים לתהליך אחר עם פעילות יוצאת דופן, של הנפש, הגוף והרוח.


שנים רבות ד"ר מזרחי אברהם שיקם אלפי מטופלים ובין היתר הפך אותם למטפלים מובילים בתחום ההתמכרויות בישראל. בכל רחבי ישראל מצויים בוגרי הגישה היוצאת דופן שלו אשר מביאה את רוח האדם והכוחות בה אל עבר מיצוי דרמטי של יכולות האדם.


דבר אחד הוא הבחין במשך השנים הרבות הללו, ההתמסרות לדרך, ההתמסרות לתהליך של האדם ומשפחתו הן אבן הפינה המרכזית להצלחת התהליך. האדם הוא נוף מולדתו והאדם הסובל מושפע ומשפיע על הסביבה שברובה הפכה להיות פוסט טראומתית כתוצאה מארועים מורכבים שהמשפחה עוברת.


לכן השינוי הוא היקפי ומצריך גם מהסביבה לקבל את הכלים המתאימים ללוות את התהליך ולא לעשות יותר עם טעויות רבות ומגוונות שאנשים בדרך כלל עושים.


מהו התהליך בין שבעת השלבים:


ד"ר מזרחי אברהם זיהה שברובם בבסיסם בני אדם דומים, הסבל מאחד את כולם וכל אחד סובל בדרכו הייחודית ונמלט אל דפוסי חיים, הנחות, אמונות, הרגלים ובריחות שמשמרות הסבל.


בבריחתו של האדם, לדיכאון, לסבל, לסמים, לאלכוהול, להימורים, לחרדות, לחוסר תפקוד או למחלת נפש האדם אינו מודע לסבל הנגרם. ברגע הראשון ישנה הקלה, הסבל נעלם, הראש לא עובד, פס קוקאין ואפשר להירגע, המוח שקט, כוסית אלכוהול ואפשר להירגע, כדורי שינה ואפשר לישון, אך מעגל הסבל מתעצם וגדל ללא הכר.


הפתרון הפך לבעיה המרכזית:


מה שהיווה את הפתרון כעת הופך למרכז הבעיה של האדם והוא רודף אחר הבריחות מעצמו תוך כדי כך גורם לעצמו נזקים כבדים ולא תמיד במודע. העיוורון הכרוך בבריחת מהחיים, מהרגשות, מהתהליך הוא עיוורון שיכול להימשך חיים שלמים.


בטאותרפיה פגשנו אלפי אנשים שלא היו מודעים לעיוורון שלהם וחשבו שככה צריך לחיות והם פועלים ברציונאליות בתוך החיים. הסבר קצר על העיוות במנגנון הרציונאליות מבהיר להם את עומק העיוורון בהם הם חיו ואת תעתועי התודעה מהם סבלו.