top of page

שיטת 12 הצעדים ליזמים | 12 הצעדים ליצמות ויצירתיות | ד"ר מזרחי אברהם מייסד מכללת טאותרפיה

השבוע יצא לי לדבר  עם קבוצת יזמים, אנשי עסקים, אומנים על שלושה עקרונות של כוח של מודל האומץ שלי להצלחה פורצת דרך, ברת קיימא וניתנת לשחזור.

 

בעולם קיימת קבוצה בת 6,000 חברים המכונה "יזמים אנונימיים".

זה - אתה חייב להודות - הוא שם די קליט, לא?

 

לפני כמה שנים קבוצת יזמים נפגשה לאחר שסיימו קורס הכשרה עסקית. הם המשיכו להיפגש לאחר השיעור לצורך תמיכה הדדית וחשבון נפש, והם קראו לעצמם "יזמים אנונימיים".


שיטת 12 הצעדים ליזמים | 12 הצעדים ליצמות ויצירתיות | ד"ר מזרחי אברהם מייסד מכללת טאותרפיה

שיטת 12 הצעדים ליזמים | 12 הצעדים ליצמות ויצירתיות | ד"ר מזרחי אברהם מייסד מכללת טאותרפיה
שיטת 12 הצעדים ליזמים | 12 הצעדים ליצמות ויצירתיות | ד"ר מזרחי אברהם מייסד מכללת טאותרפיה

עם הזמן הקבוצה שלהם הפכה למקום שמשרה ביטחון ואמון  ללמוד בו, מקום בו אפשר וצריך לבקש תמיכה ולבקש עזרה עם צמיחת עסקיהם האישיים שהלכו והתפתחו. במובן מסוים הם יצרו מוח קולקטיבי שמבוסס על כנות, פתיחות ונכונות לתת באהבה לאחרים את הניסיון שלהם.

מניסיון חיי העשיר ואני נקי מסמים ואלכוהול והימורים וכל דבר שמשנה את מצב הרוח והתודעה משנת 02/09/1992 וחבר בקבוצות התמיכה של מכורים אנונימיים, כמו כן ייסדתי את מכללת טאותרפיה ששמה לה למטרה לקדם את תחום הטיפול האישי והקבוצתי בשיטת 12 הצעדים, לכן אני חוקר ומגיע למחקרים ומאמרים ברחבי העולם בתחום ואני יודע שהשם "יזמים אנונימיים" מתאים גם בדרכים אחרות,

שכן ניהול עסק יכול להיות מעט (או הרבה) ממכר.

 

יש סיבה לכך אנו סוגים שונים של יזמים ואנו עובדים כל כך הרבה - אפילו כשאנחנו הבוסים או אולי בעיקר כאשר אנחנו הבעלים או המנהלים.

 

אני עם רקע עמוק ארוך טווח בתחום ההתמכרויות על סוגיהן הרבים, עבדתי הרבה עם התמכרויות במסגרות שונות מעל 28 שנות ניסיון. המסגרת של 12 הצעדים, שהוקמה לראשונה באלכוהוליסטים אנונימיים (AA), היא חברותא ותיקה ומוכרת מאז ה-10/06/1935. למעשה, תמיד חשבתי שיש חוכמה בצעדים האלה שכול בני אדם יכולים להשתמש בהם.

בתחילת דרכי היו צוחקים עליי שאני פאנט, עיוור, חושב שכולם מכורים, חושב שכולם סובלים, היום לאחר אין ספור ימי החלמה אני יודע שצדקתי וכיום אני רואה כמה "נורמטיביים" מגיעים ללמוד במכללת טאותרפיה את השיטה כדי להשיג שיפור באיכות חייהם, להשיג את מטרותיהם, ולהגשים את השאיפות שלהם.

 

לכן, בידיעה שלכל קבוצה "אנונימית" ראויה תהיה גרסה משלה ל -12 הצעדים, לא יכולתי לעמוד בפני המחשבה לכתוב ולתרגם חומרים עבור כל אלה שנמצאים יחד במסע המטורף הזה.

 

אז מתוך אסירות תודה, הערכה והתפעלות מגברים ונשים מעוררי השראה של 12 הצעדים מרחבי העולם, הנה הגרסא  ל 12 הצעדים, שנוצרה במיוחד עבור "יזמים אנונימיים".

 

אני מקווה שזה יגרום לכם לחייך.שנים עשר צעדים ליזמים


צעד ראשון

 

הודענו שאנחנו חסרי אונים ביחס ליזמות ומול הזרם הבלתי פוסק של פוסטים בפייסבוק בלוגים, תוכניות השקה מפוצצות ורעיונות עסקיים חדשים - ושהחיים שלנו הפכו בלתי נשלטים.

 

צעד שני

 

הגענו להאמין שרק מאמן, מנטור, שיהיה שותף באחריות או קבוצת מוחות של יזמים עמיתים יוכלו להחזיר אותנו לשפיות.

 

צעד שלישי

 

קיבלנו החלטה להעביר את יעדינו לטווח הקצר ואת התוכניות האסטרטגיות לטווח הארוך להנחיית צוות המאמנים, המנטורים, שותפי האחריות שלנו ועמיתים כפי שהבנו אותם.

 

צעד רביעי

 

ערכנו ספירת מלאי כנה וחסרת פחד של כל הרעיונות והמחשבות שעדיין לא יישמנו, את כל הפחדים שמעכבים אותנו וכל הדרכים שחבלנו בהצלחה שלנו.

 

צעד חמישי

 

התוודינו בפני המאמנים שלנו, צוות התמיכה שלנו ומול עצמנו, על האופי האמיתי של הספקות שלנו, כמו גם בכוחם ובאפשרותם של חלומותינו להתגשם.

 

צעד שישי

 

היינו לגמרי מוכנים לשחרר את אמונותינו המגבילות, להכיר בערך האמיתי שלנו ומהו ערכנו האמיתי.

 

צעד שביעי

 

ביקשנו בענווה את מהנשמה של עסקנו לעזור לנו לשחרר פחדים ישנים, למחוק את הספקות שלנו ולאמץ את כוחנו.

 

צעד שמיני

 

ערכנו רשימה של לקוחות פוטנציאליים, קשרים והזדמנויות שאולי פספסנו או התעלמנו מהם, והיינו מוכנים להושיט יד ולתקן בכל מקום שנוכל.

 

צעד תשיעי

 

יצרנו קשר ישיר עם הרשימה שלנו בכל מקום אפשרי, בחינת שותפויות, הזמנת שיתופי פעולה והצעת הצעות, למעט לעשות זאת כאשר זה לא יהיה אסטרטגי ויעיל לעסק שלנו.

 

צעד עשירי

 

המשכנו לקחת את רשימת המלאי את הלך הרוח שלנו, וכשאנחנו נעשים לא ממוקדים, מאבדים אמונה, מתאפקים או זקוקים לתמיכה, הודינו מייד.

 

צעד אחד עשר

 

חיפשנו באמצעות מדיטציה, יומן או פרקטיקות יומיומיות אחרות כדי לשפר את הקשר המודע שלנו עם הנשמה של העסק שלנו, וחיפשנו רק את האומץ והביטחון להצמיח את העסק שיהיה רווחי ומצליח ולהביא את הטוב ביותר לעולם.

 

צעד שנים-עשר

 

לאחר שהתעוררנו לעוצמה שבנו, הגענו לתוצאות ופיתחנו חוסן פנימי כתוצאה מהצעדים הללו, ניסינו להעביר את הבשורה ליזמים אחרים ולתרגל עקרונות אלה בכל עניינינו.

 


והנה לך אלו הם: שנים עשר הצעדים ליזמים.


אם אתה יכול להתייחס לצעדים אלה, אני מקווה שתיישם אותם בחיי היומיום שלך כיזם.

 

בדיוק כפי שיגידו לך ההחלמה, זה לא תהליך שאתה עובד פעם אחת ומגיע לשלמות. יזמות היא הדרך בה אנו חיים, ואלה הם תמרורים אשר ישאירו אתכם בדרך בה תתקדמו בצלילות ובבהירות.

מאחל לכם שמחה והצלחה לאורך הדרך.

ותזכרו

כל יום בעיתו. :-)"יש פחות ופחות סלעים שאנו יכולים להיאחז בהם, פחות ופחות דברים שאנחנו יכולים להתייחס אליהם כאל נכונים אמיתיים וקבועים."יישום פרקטי ליזמים ואנשי עסקים


מדובר ברקע מרתק ובנייה יצירתית של שיטת 12 הצעדים ליזמים! השילוב של מודל האומץ וקבוצת התמיכה המוכרת מתגלה כמשאב עשיר מאוד ליזמים.

הנה תגובה מרשימה כשהתייחסת לשלבים באופן חכם ומעורר השראה. כל צעד משתלב עם השלב הבא, יוצר מסגרת קריטית להתפתחות אישית ועסקית.

זהו עבודה מרתקת כשאתה מנסה לסדר מושגים מורכבים כמו יזמות והתמכרויות בצורה שמאפשרת הבנה ויישום פרקטי.המסקנות מעוררות השראה:


1. התמיכה המשולבת: שילוב בין מודל האומץ וקבוצת התמיכה המבוססת על שיטת 12 הצעדים יכול להיות כלי עוצמתי ליזמים ועסקנים כאחד.

2. התוצאות של השילוב: השילוב מספק מסגרת עבור צמיחה אישית ועסקית, מקנה אומץ ואמון עצמי ומקדם יצירתיות והתקדמות.

3. הדרך הכוללת: יזמות היא מסע שמתרחש בכל יום, והשימוש בשלבים אלו מציע כלי קבוע ותמידי להתפתחות רוחנית ועסקית.

4. המסר לאחרים: העבודה עם השלבים יכולה לשמש כמקור להשראה והדרכה ליזמים נוספים, מה שמגביר את האפקטיביות של המערכת כולה.


בסך הכול, השילוב של מודל האומץ עם שיטת 12 הצעדים מציע מסלול מאוד משמעותי לצמיחה והתפתחות, ויכול לשרת ככלי עיקרי ליזמים בכל שלב בדרכם.כמה הצעות מעשיות ליישום של שיטת 12 הצעדים ליזמים:


1. צעד ראשון - התרשמות והבנה: פתח קבוצת תמיכה או חבר עמית בעסקך. זה יכול להיות חבר עסקי, מנטור, או אפילו קבוצת מאמצים כמו "יזמים אנונימיים".

2. צעד שני - אמון בעצמך: כתוב רשימה של הישגים קטנים שלך בעסק וקרא אותם בקול רם בכל יום. זה יעזור לך להבין ולהעריך את הישגים שלך.

3. צעד שלישי - העברת יעדים לטווח קצר וארוך: כתוב תוכנית עסקית עם מטרות מוחשיות ותקופות זמן מוגדרות. התחייב להפעיל אותן ולעקוב אחרי התקדמותך.

4. צעד רביעי - הודאה בכנות: פתח אמון עם הקהל שלך. כשיש לך בעיה או קשיים, אל תפחד לשתף אותם עם קבוצת התמיכה שלך או עם עצמך.

5. צעד חמישי - התוודות ותמיכה: זה הזמן להתוודות. הכנס עצמך למצב רגשי של התוודה ובקש תמיכה מהקהל שלך. זה עשוי להיות פגיע וקשה, אבל זה יכול להיות חיוני לצמיחתך האישית והעסקית.

6. צעד שישי - שחרור אמונות מגבילות: תירא את האמונות שלך המגבלות את היכולת שלך לצמוח ולהתפתח. שחרר אותן וגלה את הפוטנציאל שלך האמיתי.

7. צעד שביעי - בקשת עזרה מהנשמה של העסק: נפש את עסקך. הביא דמות לעסק שלך ושאל מה היא רוצה וכיצד אתה יכול לעזור לה.

8. צעד שמיני - רשימת לקוחות והתקשרות: עבור על רשימת הלקוחות שלך והתקשר לכל אחד מהם. זה יכול להביא להזדמנויות עסקיות חדשות ולחיזוק היחסים שלך עם לקוחות קיימים.

9. צעד תשיעי - קידום עצמי ופרסום: שלח מייל או הודעה לרשימת הלקוחות שלך עם הצעה מיוחדת או הנחה. זה יכול להיות דרך יעילה לקדם את העסק שלך.

10. צעד עשירי - תהליך הרגעה וריכוז: התקדם תמיד קדימה והימנע מהפסקות או התקשרויות. עבודה בכוונה ובמהירות תגרום לך להתקדם ולהשיג את המטרות שלך.

11. צעד אחד עשר - ריכוז רוחני והתמדה: עקוב אחרי התרגולים הרוחניים ושמור על התמדה. זה יסייע לך להגיע ליצירתיות והרמוניה.

12. צעד שנים-עשר - שיתוף חוויות: התייחס בכנות ובפתיחות לחוויות שלך עם אנשים אחרים. שתף בקהל שלך על חוויות שלך עם יזמות והתמכרויות, והבנה כי גם השיתוף יכול לשרת ככלי להתמודדות ולהתפתחות.מספר מנטרות שיכולות לעזור לך להעצמה:


1. אני מאמין בעצמי וביכולתי להצליח: השתמש בתקופות קשות כזמן לבניית אמון עצמי. תזכור לעצמך באופן חיובי כמה אתה יכול ומה יש לך להציע.

2. אני יודע להתמודד עם אתגרים ולהתגבר עליהם: זה חשוב להתעסק עם אתגרים כחלק מתהליך ההתפתחות. תזכור לעצמך שכל אתגר הוא הזדמנות לצמיחה ולהתפתחות.

3. אני יודע להתקשר עם צרכי ורצוני ברמה עמוקה: הקשב למה שרצונייך וצרכייך, והשקף על זה בזמן שאתה נכנס לפעולה. זה יעזור לך לשמור על מאזן ועל התאמה בין חיי העסק לחיי האישיים.

4. אני יודע לקבל עזרה ולשתף אחרים בצרכים ובמטרות שלי: אל תתבייש לבקש עזרה כאשר זה נדרש. עבודה בצוות ושיתוף פעולה עם אחרים יכולים להיות כלי חשוב בדרך להצלחה.

5. אני יודע להעריך את הישגים שלי, גם אם הם קטנים: אל תתעלם מהישגים קטנים. הם חשובים ויכולים לתת לך תחושת הצלחה והערכה. זה יכול לעזור לך להמשיך ולהתפתח.

6. אני יודע להתמודד עם כשלונות וללמוד מהם: אל תתבייש לכשל. זה חלק מהתהליך הלימודי והתפתחותי. למד מהשגיאות שלך והשתמש בהן כדי להשתפר ולצמוח.

7. אני מתמקד בכל רגע בתהליך של התפתחות אישית ועסקית: תהליך התפתחות אישית ועסקית דורש התמדה והתמקדות. נסה להתמקד בכל רגע ולהיות נוכח.


שיטת 12 הצעדים ליזמים | 12 הצעדים ליצמות ויצירתיות | ד"ר מזרחי אברהם מייסד מכללת טאותרפיה

Comments


bottom of page