לימודי פסיכותרפיה ממוקדת התמכרויות

תחושות ורגשות מלווים אותנו לכל אורך הדרך מהרגע שאנחנו נולדים. תורות עתיקות מדברות על החיבור המלא בין הגוף לנפש, אך בעולם המערבי נראית רק בשנים האחרונות הפנמה של הקשר ההדוק בין גוף ונפש, בעיקר בזכות מחקרים מדעיים המאששים זאת. לימודי פסיכותרפיה, במיוחד כאלה המשלבים גם את שיטת הטאותרפיה- טכניקה חדשה יחסית המשלבת בין הפסיכולוגיה המערבית לבין תורות המזרח, מספקים ללומדים הכשרה נרחבת וארגז שלם של כלים לטיפול במצבים שונים, כולל התמכרויות.

פסיכותרפיה- שיטת טיפול המתאימה לכולם

הפסיכולוגיה החלה בשיטת הפסיכואנליזה של פרויד. מן הפסיכואנליזה התפתחו שיטות טיפול נוספות כמו הפסיכותרפיה המשלבות לא רק דיבור וניסיון להגיע למקומות עמוקים בהם ישנו “הפצע” שגורם לקשיים אלא גם טכניקות הכוללות משימות ופעולות, קשר ישיר יותר בין המטפל למטופל, וההסתכלות היא בעיקר על הכאן והעכשיו עם ראיה קדימה ופחות התמקדות בעבר. טיפולים אלה יכולים להיות במתכונת אישית אך גם קבוצתית, מתכונת שנמצאו לה יתרונות רבים. שיטה זו מתאימה לטיפול במגוון התמכרויות: גמילה מעישון, גמילה מאלכוהול, גמילה מסמים, ואף התמכרות למין.

מה בעצם נחשב להתמכרות?

האם כל הרגל שלנו הוא התמכרות? האם פעולה שאנו דבקים ומתמידים בה הופכת אותנו למכורים אליה? כמובן שהדבר לא כך. התמכרות היא תלות עמוקה בחומר, התנהגות או פעילות אשר גורמת לפגיעה בתפקוד ופוגמת באיכות חייו של האדם ואף פוגעת בסביבתו. את ההתמכרות מלווה מחשבה אובססיבית ודחף כפייתי להתנהגות, כשהצורך המיידי הנובע מן ההתמכרות קודם לכל. לכן, התמודדותו של אדם עם ההתמכרות שלו דורשת קודם כל רצון חזק מאוד שלו להיגמל, יחד עם הכוונה צמודה והדוקה וליווי לכל אורך הדרך. ההכוונה צריכה לכלול שיחות אך בעיקר למידת כישורי חיים והצבת מטרות. המטרות הן תחילה קטנות מאוד ולטווח המיידי. ככל שאדם נכנס לתהליך, כך האופק מולו מתרחב והוא יכול להביט קדימה בבטחה רבה יותר ולהציב מטרות לעתיד הרחוק יותר.

 

טאותרפיה – שילוב של מזרח ומערב

שיטת הטאותרפיה היא למעשה פיתוח של הפסיכותרפיה המערבית ושילובה עם תורת הטאו, אחת התורות העתיקות והמרכזיות במזרח הרחוק. הנחת היסוד של הטאותרפיה היא שבכל אחד ישנם כוחות פנימיים וחופש הבחירה לממש את הפוטנציאל הטמון בו. השיטה משלבת את טכניקת 12 הצעדים, טכניקת טיפול בהתמכרויות בה נעשה שימוש בקבוצות אלכוהולסיטים אנונימים (AA), יחד עם כלים מן הפסיכותרפיה המערבית והגישה הרוחנית של הטאו. יחד נוצרת שיטת טיפול בה נלקח הטוב מכל שיטה, ואינטגרציה בין כל השיטות המובילות לשלם שהוא יותר מסך כל חלקיו- ממש כמו האדם.

למי מתאימים לימודי פסיכותרפיה?

 

לימודי פסיכותרפיה בשיטת הטאותרפיה המוצעים במכללת טאותרפיה מכשירים מאמנים להחלמה מהתמכרויות. ההכשרה מתאימה לאנשי מקצוע בתחום הטיפולי המעוניינים להגדיל את ארגז הכלים שברשותם, לבני משפחה של מכורים אשר רוצים לקבל כלים לעזור טוב יותר לקרוביהם אשר זקוקים לכוונה נכונה על מנת לצאת ממעגל ההתמכרויות או לכאלה המלווים מכורים מפוכחים.

לימודים תוך כדי תנועה

המיוחד בלימודי פסיכותרפיה במכללת טאותרפיה וקבלת ההכשרה להיות מאמנים דרכה הוא הלמידה מתוך השטח. ד”ר מזרחי אברם, מנהל המכללה ומקימה, עבר בעצמו תהליך גמילה ארוך מסמים בשיטת 12 הצעדים  ובנה את שיטת הטאותרפיה על סמך ניסיונו האישי והכרת הצרכים האמיתיים של המכור כפי שרק אדם שהיה במעגל המכורים, השתקם ובנה את עצמו היטב יכול. מאמנים בשיטה זו זוכים לסייע בהצלחה רבה ולגרום לאנשים שאיבדו תקווה או לקרוביהם לעלות על הדרך ולהמשיך קדימה.

התקשרו

להכוונה טלפונית

או תפנו באנונימיות

Thanks! Message sent.