קבע עוד היום

פגישת אבחון וייעוץ

 PTSD -גישת 12 הצעדים

התמודדות עם נכות ופוסט-טראומה

המכון הישראלי לטאותרפיה -

התמחות בטיפול

בכל סוגי הטראומה וההתמכרויות

ביוני 2017 זכיתי ללוות חבורה של לוחמים שרובם פוסט טראומתיים להודו, למסע ייחודי, מסע רגשי יוצא דופן על גילוי העוצמה הפנימית שקיימת בנו.

בכל שנות עבודתי כמטפל, כמכור נקי אשר העביר אין ספור קבוצות טיפוליות, המון שעות טיפול בלמעלה מ- 26 שנות עבודה בתחום ההתמכרויות לאוכל, סמים, אלכוהול, הימורים, מין, קניות ועוד הרבה מאוד התמכרויות אחרות, בכל השנים הללו לא פגשתי קבוצה אמיצה ומיוחדת כזו.

הטכניקות שלי, השפה שלי, האמירות שלי באים מהעולם הטיפולי שפיתחתי על פי הערכים והעקרונות של 12 הצעדים, בודהיזם ופסיכולוגיה שמהם נוצרה ונוסדה טאותרפיה שהיא שפה ייחודית בשדה הטיפולי בישראל ובעולם.

החוויה הייתה מיוחדת עבורי, החיילים המשוחררים יצאו לטיול שחרור שהם החמיצו, טיול שחבריהם עשו הם טיפלו בצלקות הפיזיות והרגשיות שלהם.

אני הייתי מכור לסמים קשים באותה תקופה שחבריי בילו להם וטיילו בעולם, מעולם לא חשבתי על טיול כזה, מראש פסלתי אפשרויות מהסוג הזה. הייתי אמיץ בהמון תחומים בחיי, אבל להתרחק ככה להיות עצמאי, לטפל בעצמי כל כך רחוק מהבית זו הייתה משימה שלא חשבתי שאי פעם אעשה.

לטפס לגובה 5400 מטר בלאדק, בצפון הודו כלל לא עלה בדעתי, להיות בשדה, לישון באוהלים רק המילים הללו מרתיעות אותי מלחשוב על טיול כזה.

והנה יצא כך שהיקום זימן לי אפשרות ללוות חבורת אמיצים, חבורה של לוחמים, חבורה של גברים, חבורה שבתוכה נשים מופלאות ואמיצות, וכלנו יחד יצאנו למסע אל הבלתי נודע.

המפגש עם התוכן הרגשי של הטראומות מוכר לי מעבודתי עם מכורים לסמים ואלכוהול, ידוע שרוב מוחלט של מכורים נושאים עימם טראומה שקדמה להתמכרות. 

IMG-20210622-WA0026.jpg

בינואר 2022 זה קורה

קורס 12 הצעדים לפוסט
טראומתיים

לאחר סיום ההכשרה הראשונה בצל הקורונה שנערכה בבית הלוחם, קורס שהוא כולו חוויה אישית של 12 הצעדים עבור הלומי קרב או פוסט טראומה בצל שרות צבאי.

טאותרפיה החלה בפרויקט "חוסן" לחיילים משוחררים כדי להעניק להם הזדמנות אמיתית לצאת ממעגל הסבל.

התכנית תורגמה מפוסט-טראומתיים אנונימיים בארה"ב ומעניקה כוח עצום, מופלא, ייחודי ויוצא דופן שבו אנו נלמד מה הכוח של הסובלים לעזור אחד לשני.

לכל מועמד ייערך ראיון קבלה 

התכנית ממומנת מתרומות וכרוכה בהשתתפות עצמית של  המועמד

כולנו בטאותרפיה נשמח לארח אתכם בחוויה לימודית יוצאת דופן עם התנסות אישית ועבודה קבוצתית פורצת דרך

אנו נרגשים ומחכים לכם

כולם הזהירו אותי שהחיילים המשחוררים הם שונים, הם אחרים, צריך להיזהר איתם צריך להיזהר שהם לא יפתחו הסתייגות ממני או מהשפה שלי שמגיעה מההבנה שכולם מכרוים למשהו, שלכולם יש טראומה כזו או אחרת, כולנו יכולים להזדהות אחד עם השני על כל מיני תחושות, רגשות וחוויות.

ואכן עם כל המטען של ההזהרות יצאנו למסע בין שבועיים ללא נודע, כבר במטוס הייתה חרדה מהולה בשמחה, בחור שהיה בהתקף חרדה במטוס ועבר שעות קשות מאוד. 

הייתה לי מייד הזדמנות לנסות להשתמש בטכניקות שלי שרכשתי עם השנים, חלקם מגישת 12 הצעדים, התוצאה עבור שנינו הייתה מעולה.

התחברנו מאוד, הייתי קרוב אליו כל הטיול, עברנו מסע רגשי משותף ואני כל כך שמח שהוא נהנה מהנוכחות שלי ואני משלו במסע המאתגר הזה.

כלים והכשרות גם להורים של פצועי צה"ל : 

יש לכם ילד או ילדה אשר סובלים מטראומה, מנכות, אתם חסרי אונים מול המצב, אתם רצים לטיפול משפחתי, מחפשים עזרה פסיכולוגית ולא מקבלים מרגישים שיש מענה הולם לצרכים שלכם, אתם מחפשים תמיכה והיא איננה.

 

ההורות נפגמה ?, הזוגיות נפגעה ?, שאר הילדים מוזנחים ?, מה עושים ?

 

היום המהפיכה החלה והיא כאן, יש דרך, יש כיוון, יש עזרה, בואו לחזות, לשמוע אנשים שחוו מהפיכה בחייהם עם ילדיהם, עשו שינוי יסודי בחייהם, ולמדו להתמודד עם ילדיהם.

תן לעצמך הזדמנות וצור קשר עכשיו – את\ה לא לבד!

 

קורס חדש יוצא לדרך, ראיון קבלה חובה, אנו נשמח לבדוק האם התכנית יעילה עבורם.

 

השאר/י פרטיך ונחזור אליך בהקדם האפשרי או פנה/י

 

אלינו בטלפון: 03-7788766