תכנית החלמה מפוסט טראומה

מבוססת 12 הצעדים

 

"תהליך של שינוי דרכו אנשים משפרים את בריאותם ורווחתם, מסוגלים לחיות חיים עם כיוון ומטרה, ושואפים להגיע למלוא  הפוטנציאל למימוש עצמי."

הקדמה לחברי קבוצת החלמה מ - PTSD

כול מי שנרשם לקבוצה המיוחדת, הזו לקורס של מכללת טאותרפיה, הם חיילים ותיקים ששירתו את מדינתם. כשחזרת לבית מהשירות הצבאי שלך, יכול להיות ששמת לב שהשתנית. כבר לא היית אותו הדבר. יתכן שהרגשת זאת בעצמך וייתכן ששמעת זאת מאהוביך, "השתנית."

ישנם חמש דרכים ששינו אותך כתוצאה משרות החובה שעשית ;

מבחינה פיזית: גופך מרגיש שונה ומגיב בצורה שונה מאשר לפני השרות.

מבחינה רגשית: עברת טרנספורמציה, השתנית, יש לך רגשות שונים להתמודד איתם ובדרכים שונות מבעבר. עברת טרנספורמציה בקשר לעולם המחשבות, על מה אתה חושב ואיך אתה.

אתה משקיע זמן רב יותר במחשבות על הערכות איום שונות, על סכנה אפשרית הרבה יותר מאזרח רגיל, על מקומות מסוימים, ואתה חושב על הסביבה בדרכים שלא עשית בעבר. מבחינה חברתית אתה השתנית. אתה לא סובלני או סומך על מערכות היחסים והרגיעה שאליהם היית רגיל בעבר.

מבחינה רוחנית השתנית: אמונותיך, רוחניות, אמונה בבני אדם, תחושת הגינות של החיים והאמון בטוב הבסיסי שיש באנשים או בחיים השתנה.

לאחר שעברתם את הטרנספורמציה אז אתם תחזרו לבית, לקהילה ולחברה לרשתות החברתיות שהיית חלק מהן, שמבינים במה את/ה שונה?

מי רואה את זה?

האם יש לך גב?

בדרך כלל את/ה עלול/ה להרגיש לבד ולא מובן/ת.

כשאת/ה לא מרגיש/ה מובן/ת את/ה לא מרגיש/ה בטוח/ה, למרות שאת/ה שוב בעיר שלך, בשכונה, שלך ובסביבה שלך, ואף אחד לא יורה עליך. את/ה יודע/ת שאת/ה שונה ואף אחד אחר לא השתנה או עבר טרנספורמציה או.

זה יוצר מודעות קבועה לכך שאת/ה לבד ואינך סומך/ת על אחרים או על עצמך. את/ה לא יודע/ת מה עלול לדחות אותך או מה אתה מסוגל יכול לעשות. עכשיו את/ה נמצא/ת בכוננות גבוהה לכל מה שיכול לקרות.

סימן סכנה: קהל בקניון, את/ה מחכה בתור ארוך לתשלום במכולת, או שבן זוג שרוצה להיות קרוב ושואל כמה שאלות, ילדים שרועשים או שכן שלא שם את הדברים שלהם במקומם, רעש בלילה, נהג שעובר אותך בכביש או , קופאית במרכול או בסופר שלא מכבדת אותך.

כל העולם האזרחי הרגיל וכל החוויות מקבלות משמעויות שונות מבעבר והתגובה שלך אליהם מהווה סכנה.

בזמן שמערכת העוררות שלך ה-FFF הזהירה אותך כל הזמן מפני סכנה. החושים שלך הפכו חריפים יותר תגובתיים יותר. ראית בצורה ברורה יותר, שמעת טוב יותר, הגברת את המודעות שלך בכל תחומי חייך, הסיבה היא כי חייך היו תלויים בזה.

כשחזרת לחיים הרגילים האזרחיים, אותה מערכת עוררות ה- FFF נותנת לך אותה התראה, אתה מקבל את אותה הודעה. את/ה לבד ולא בטוח/ה. את/ה לא מבחינ/ה בין סכנת הלחימה לבין ריבוי הבעיות הטמונות בחיים האזרחיים.

כתוצאה, את/ה מגיב/ה לכל מיני סיטואציות כאילו הם באמת מסוכנים ואת/ה ממשיך להיות שומר, חרד, ערני, בפיקוח, לא נותן לאף אחד להתקרב אליך ובסופו של דבר את/ה מרגיש/ה רחוק/ה, שונה, לא מוגן/ת, לבד ולא בטוח/ה.

כך PTSD מנהל את חייך היום, ולמה שאנו מתכוונים כשאנו אומרים שה - PTSD הוא תוצאה של ההווה, לא העבר.

זהו ה- PTSD שאנו נתייחס אליו בקבוצה זו. אנו נתמקד באופן שבו התרחשה PTSD לאורך חייך ואיך החרדה שלך מונעת ממך לעשות דברים שאתה בעצם מסוגל לעשות וליהנות מהחיים.

אנו עובדים על שיפור איכות חייך על ידי פיתוח 12 הצעדים כדי שתוכלו להתמודד עם כל מה שקורה היום. אחרי הכל, היום את/ה לא בקרב, ובהשוואה לחיים הקרביים, היום זה באמת אמור להיות קטן עליכם.

ניתן לטפל ב- PTSD :

קיימות מספר התערבויות דרך שיטת 12 הצעדים אשר הוכחו ועוזרות להפחית באופן ניכר או אפילו לחסל את הסימפטומים של ה- PTSD. זה לא מצב שאתה צריך לחיות איתו לנצח.

אנו יוצאים למסע ונפתח את המדריך לעבודת 12 הצעדים ל-PTSD ונתחיל

ללומד על PTSD, על הסימפטומים שלו, הטריגרים והדרך המיוחדת של הצעדים.

קורס פוסט טראומה ב-12 הצעדים

מאת : ד"ר מזרחי אברהם

המכון הישראלי לטאותרפיה

התמחות בטיפול בכל

סוגי ההתמכרויות

פוסט טראומה.jpg

תן לעצמך הזדמנות וצור קשר עכשיו – את\ה לא לבד!

אנשי המקצוע והמומחים שלנו ישמחו לסייע הטיפול מותאם אישית. השאר/י פרטיך ונחזור אליך בהקדם האפשרי או פנה/י

 

אלינו בטלפון: 03-7788766