עעעעע.png

מסלולי הלימוד בתחום ההתמכרויות

"אנו החסד והחמלה שביקשנו ולא מצאנו בעבר"

טאותרפיה מציעה חוויות לימודים אחרת בה יושבים יחד אנשי טיפול, מכורים נקיים ואנשים הרוצים ללמוד את השיטה. יחד תלמדו כיצד להיות המטפלים הטובים ביותר עבור עצמכם ועבור הסביבה בה אתם נמצאים, חיים ועובדים. טאותרפיה מאמינה ברוח האדם, בכוחות שלכם, בצמיחה שלכם. אנו רואים את הפונים שלנו כמטפלים ומטופלים בעלי פוטנציאל בלתי מוגבל. אנו דוגלים בשוויוניות מלאה בין המטפל למטופל. הביטוי העמוק ביותר לשוויון זה הוא ההזדהות שמראה המטפל, החיבור שלו לכאביו, לפצעיו, להתמכרויות שלו, למוגבלויות שלו. כל אלה הופכים את המרצים והמטפלים של המכללה לאנושיים, רגישים, ייחודיים ויוצאי דופן בעולם הטיפול ובתחום הידע של השיטה

שיטת 12 הצעדים זו הגישה היעילה ביותר בעולם כיום לטיפול בהתמכרויות.

זהו קורס חווייתי מאוד, מסעיר, של 15 מפגשים מיוחדים במינם. 

קהל היעד: לכל אנשי המקצוע, פסיכולוגים, פסכיאטרים, עובדים סוציאליים, אנשי חינוך, אנשי שב"ס, הורים ומשפחות של מכורים, נשים ובעלים של מכורים, כמו כן לכל מי שמעוניין לגעת בעצמו, לגלות דרך הגישה המופלאה הזו את סודות החיים הטובים והנקיים.

"אין דרך לאהבה האהבה היא הדרך"

המסלול של הנחיית קבוצות פותח על-ידי ד"ר מזרחי אברהם. הידע הקונבנציונאלי לא מספיק להתמודד עם עולם ההתמכרויות.

במקום בו הרבה מנחי קבוצות מקצועיים כושלים אל מול ההרס העצמי של האנשים, לכלים, לידע ולניסיון שלנו אין תחליף.

הפכנו להיות כוח מוביל של ריפוי והחלמה, זכינו לראות כה הרבה אנשים מחלימים ממחלות נפש, התמכרויות, משברים, טראומות עבר. וזאת בזכות התהליך הקבוצתי הייחודי שלנו, אותו אנו מלמדים ומעבירים הלאה במסלול של 18 חודשים מסעירים.

בית הספר לפסיכותרפיה בשיטת טאותרפיה,

פועל על בסיס אינטגרציה של שיטות שונות מעולם הפסיכולוגיה, הבודהיזם, 12 הצעדים, פסיכודרמה ומדטיציות מגוונות ושונות. תכנית הלימודים מושתתת על עקרונות הפסיכולוגיה של גישת 12 הצעדים ומשלבת לימודי תיאוריה ומעשה מתקדמים וייחודיים. באמצעות כלים ומיומנויות מקצועיות באות לידי ביטוי היצירתיות ואומנות הטיפול הטאותרפי ותוצאותיו החיוביות.

הלימודים כוללים קורסים תיאורטיים וחווייתיים בהנחיה ובליווי של מרצים מהשורה הראשונה, סמינרים קליניים, הדרכות קבוצתיות, ניתוחי מקרה, הדגמות חיות, הכשרה מעשית, הרצאות מפי מרצים אורחים ועוד.

הבודהיזם זו אותה דרך חיים, הדהרמה שהיא בת 2,500 שנה, אותה תורת חיים שמיוחסת לבודהה, גישה מופלאה לחיים לאורח חיים, לתרגול מעשי, לבריאות פיזית נפשית רגשית ורוחנית. 

עולם ההתמכרויות קרוב לפתחה של התורה הבודהיסטית, גישה זו רואה עין בעין עם גישת 12 הצעדים את ההתמכרות, את המקור להתמכרות, הדרך לשחרור מההתמכרות, ואת התרגולים הנדרשים להשיג חופש מהתמכרות פעילה מסמים אלכוהול או כל התמכרות אחרת שהאדם בוחר לסיים. 

מדיטציה (בּוֹנְנוּת) זו היא התבוננות פנימית, או היכולת למחשבה ללא ניתוח, או סוג של חיבור גוף-נפש-רוח, ללא מטרה חומרית, או מטרה אחרת בדרך כלל.

יכולה להיות מטרה של שיפור הקשר ההכרתי של האדם עם התודעה, עם היקום, עם הכוח העליון כפי שהאדם מבין אותו (12 הצעדים).

היא יכולה להיות גם אסטרטגיה לביצוע פעולה עצמית בגוף ובנפש האדם. כתוצאה מתרגול הטכניקות הללו, מצב התודעה של האדם משתנה ביחס למצבי התודעה השכיחים אצלו, בעת ההתנהגות והפעולות היומיומיות.

קורס אימון

ממוקד התמכרויות

העולם נע קדימה, תורות אימוניות חדשות נכתבות, מחקרים חדשים על יכולות האדם נכתבים, העולם וטאותרפיה נעים אל עבר מציאת כלים חדשים להתמודדות עם מיגוון שלם של התמכרויות, תחלואה נפשית,דיכאון, חרדות, התפתחות אישית והעצמה אישית.

פיתחנו עבורכם מודל חדשני יצירתי לאימון מחלימים והעצמה אישית, עם דגש על עבודת עמיתים, מודל שיתופי לקדם את המאומנים שלכם.