תכנית

הלימודים

אנחנו הדבר הבא בפסיכותרפיה

“כי כולנו מכורים למשהו”

 לימודי התמכרויות שיטת טאותרפיה

"התכלית אינה המטרה, אלא הדרך"

לאו-דזה

: מטרת הלימודי הפסיכותרפיה

להכיר ולהתנסות בחוויה יוצאת דופן, ללמוד על המגיפה העולמית של ההתמכרויות, כל סוגי ההתמכרויות ולהתנסות באופן אישי בדרך על ההתמכרויות הקטנות שלנו.

אנחנו בעידן של מגיפה הולכת ומחריפה, התמכרויות לטכנולוגיה, לסמים, לאלכוהול, גראס, כדורי מרשם, מערכות יחסים הרסניות, קניות הימורים ועוד המון התמכרויות אחרות.

הטיפול בהתמכרויות הוא סוגיה מרכזית בחברה הישראלית והעולמית כיום. פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ומטפלים נשארים חסרי אונים אל מול תופעה שהולכת ומתרחבת של אוכלוסייה הולכת וגדלה של מטופלים אשר מביאים אל השדה הטיפולי מצוקות הנובעות מהתמכרות. אנו מעוניינים להקנות כלים לטיפול דינמי ארוך טווח וקצר טווח וטכניקות של "התערבות" כדי לעזור למכורים ולבני משפחותיהם וכדי להעניק לכם מקצוע ייחודי ומאתגר.

טקס סיום מחזור שני
טקס סיום מחזור ראשון

רקע :


התכנית להכשרת פסיכותרפיסטים לטיפול בהתמכרויות. תכנית הוליסטית אינטגרטיבית, מזרח ומערב ותכנית 12 הצעדים. טאותרפיה מיועדת למי שמעוניין להתעמק בטיפול בהתמכרויות, ללמוד את הפסיכותרפיה ההוליסטית של הטאותרפיה, של הגישות הדינמיות הקלסיות ושל 12 הצעדים, ולמי שמעוניין לעשות אינטגרציה של התאוריות הקלסיות, ללמוד פסיכואנליזה בודהיסטית וטאואיסטית ולהכיר את ההיבטים הטכניים והיישומיים הנגזרים מהן. אנו מזמינים את המעוניינים לעשות זאת אתנו, בתכנית ייחודית ומאתגרת. התכנית מכשירה מטפלים מכל סוג שהוא לעבודה טיפולית פרטנית בטיפול בהתמכרויות. כיום קיימת קהילה של אנשי מקצוע אשר מטפלים בהתמכרויות. אנו בטאותרפיה לוקחים צעד קדימה ויוצרים דיאלוג מתמשך, אינטימי, סוער ויצירתי בין ידע תאורטי לבין חוויות ייחודיות, אישיות ורגשיות. מושגים תאורטיים, טכניקות ספציפיות וידע אמפירי משמשים בסיס ורקע לחוויות הקליניות. אלה, מצדן, מעוררות תחושות שלא תמיד קל לצקת למילים, חושפות תופעות שאינן קשורות בהכרח במושגים ברורים דיים או ברגשות מובחנים עד תום. בריקוד זה הידע התאורטי מעשיר את החוויה, והחוויה מצדה מאתגרת את הידע. מהמתח שבין הידוע לנחווה נולדות המשגות חדשות ומתעצבת הזהות המקצועית האישית והשדה המקצועי כולו.

סגל המרצים :

ד"ר PHD אברהם מזרחי M.A. - פסיכותרפיסט, עובד סוציאלי, בעל ותק של מעל 26 שנות עבודה בטיפול בהתמכרויות, מייסד מכללת טאותרפיה, מרצה, מדריך צוותים ומטפל. אני אוטודידקט , למדתי בודהיזם, פילוסופיה, פסיכולוגיה, 12 הצעדים, למדתי לתרגל מדיטציה בשיטת 12 הצעדים, אני מתרגל ומתאמן במדיטציה, אני כותב ומעלה על הכתב את הרעיונות שיש לי לגבי 12 הצעדים פסיכולוגיה ובודהיזם, אני בעל חזון מיוחד שבו אני משתדל לתת הזדמנות לכל אדם ששואף להתפתח שתהיה לו את המסגרת המתאימה לצמיחה וגדילה. 

יובל אידו-טל - מנהל בית הספר פסיכודהרמה, סופר וחוקר, מנחה קבוצות, מורה במגוון רחב של נושאים במרחב הבודהיסטי. כתב את הספרים "בודהיזם מבוא קצר", ואת "משירי אוגאווה יוגימצו".  אני מתאמן במדיטציה מזה כעשרים שנה, מתוכן כשמונה עשרה שנים בדרך הזן, ומתוכן כחמש עשרה שנים אני מנחה ומלמד קבוצות מדיטציה, קבוצות לימוד ואימון למטפלים ולתלמידי בודהיזם בכלל בפסיכו-דהרמה, במרכז הישראלי לרפואת גופנפש, בקמפוס ברושים, בטאותרפיה ובמקומות אחרים. לתואר הראשון למדתי לימודי מזרח אסיה. לתואר השני למדתי לימודי דתות. יענקל’ה רז לימד אותי זן-בודהיזם, תרצה פייטן-סלע לימדה אותי קליגרפיה זן-בודהיסטית ובודהיזם טיבטי למדתי מנזירים מתבודדים בהימלאיה ומנחי אלון.

אהרון פריבר - פסיכותרפיסט מומחה בטיפול בהתמכרויות, מומחה ביהדות ושנים עשר הצעדים. אני חי אורח חיים רוחני, מתרגל עבודת 12 הצעדים באופן קבוע שבע שנים, מתרגל עבודת חסידות בשילוב 12 הצעדים ופסיכולוגיה, כתב בעיתון, חבר אבא ואח

שי גצק - פסיכותרפיסט, מתמחה בטיפול בהתמכרויות ו-12 הצעדים. מנחה קבוצות, מורה דרך, מתרגל 12 צעדים וזן בודהיזם

ממו יערה- פסיכולוגית, פסיכותרפיסטית, מתרגלת בודהיזם ו-12 הצעדים, מרצה ומנחת קבוצות

קרני אושר- קרמינולוג, פסיכותרפיסט, מנחה קבוצות, מתרגל יוגה, 12 הצעדים, מורה דרך

דיויה עידית - מלווה אישית ומנחת קבוצות מדיטציה, תרפיה, התפתחות אישית וניקוי גוף מרעלים

מלווה בגמילה מהתמכרויות ועבודה עם פוסט טראומה. למדה במרכז המדיטציות של אושו בפונה-הודו, במרכז אושו יומניברסיטי בהולנד, אצל המורים אלון גבע וסווגיטו ליברמייסטר, גמילה מעישון והתמכרויות מטעם הפקולטה לרפואה באונ’ בן גוריון - לימודי חוץ. לומדת טיפול בפוסט טראומה דרך החוויה הסומטית ועמותת נט"ל אצל המורה  ג'ינה רוס

הקורס מיועד ל :

טאותרפיה מיועדת למי שמעוניין להתעמק בטיפול בהתמכרויות, ללמוד את הפסיכותרפיה ההוליסטית של הטאותרפיה, של הגישות הדינמיות הקלסיות ושל 12 הצעדים, ולמי שמעוניין לעשות אינטגרציה של התאוריות הקלסיות, ללמוד פסיכואנליזה בודהיסטית וטאואיסטית ולהכיר את ההיבטים הטכניים והיישומיים הנגזרים מהן. אנו מזמינים את המעוניינם לעשות זאת אתנו, בתכנית ייחודית ומאתגרת. התכנית מכשירה מטפלים מכל סוג שהוא לעבודה טיפולית פרטנית  בטיפול בהתמכרויות

  1. לכל אדם אשר רוצה לנהל את חייו ולא שהחיים ינהלו אותו!!!

  2. לכל אדם ולכל מכור נקי אשר רוצה: להצליח בחיים, לצמוח רגשית, להתפתח מקצועית, להיות בעל קליניקה משגשגת, לעשות שינוי ולהשיג את מטרותיו.

  3. לעובדים סוציאליים, אנשי חינוך, מאמנים, קרימינולוגים אשר רוצים להתנסות בכלי עבודה משמעותיים לגמילה מכל סוגי ההתמכרויות.

  4. אנשי מקצוע מרקע רלוונטי כגון: פסיכולוגים, פסיכיאטרים. אנשי טיפול וייעוץ, המעוניינים לרכשו כלים מעמיקים לצורך עבודתם המקצועית.

  5. לאנשי עסקים, אנשי הייטק אשר מחפשים משמעות בחיים מעבר לעבודה, לכסף והצלחה חומרית.

תנאי קבלה :

 

תנאי קבלה

קורס בסיסי של 12 הצעדים בהיקף של 90 שעות (אפשר ללמוד במקביל), בעלי תואר אקדמי  טיפולי – ראשון ושני – מטפלים מתחומים שונים, מדריכים מקצועיים במסגרות טיפוליות , מאמנים, ומי שמרגיש שזה הייעוד שלו בחיים.

 

ראיון קבלה חובה​

תעודות :

למסיימים שיעמדו בדרישות הקורס תוענק בסיום שלוש שנות הלימודים וההכשרה תעודת "לימודי פסיכותרפיה התמחות בטיפול הוליסטי בהתמכרויות", מטעם בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בווינגייט

תעודות נוספות: תעודת מטפל מוסמך בפסיכותרפיה של 12 הצעדים ממוקדת פסיכודרמה

התכנית מוכרת על ידי "האגודה הישראלית לטאותרפיה – פסיכותרפיה של הטיפול בהתמכרויות

למה אצלנו :

הקורס הוא ייחודי ונלמד רק אצלנו בחסות המכללה האקדמית בווינגייט. התכנית מוכרת על ידי "האגודה הישראלית לפסיכותרפיה ההוליסטית של טיפול בהתמכרויות". תכנית הלימודים נמצאת תחת קורת גג אקדמית והסטודנטים נהנים ממרצים בעלי ניסיון קליני כמטפלים ובעלי ניסיון בהוראה

טקס סיום מחזור שלישי

צור קשר

איתנו

טל: 037788766

פקס : 037788766

mail : tao@taotherapy.co.il

טיפול בהתמכרויות 

בקרו אצלנו

כל יום מהשעה 10:00 בבוקר

למעט ימי שישי 

המכללה והמכון פתוחים

רחוב קהילת ונציה 12

תל-אביב 

חניה בשפע

 

מרגישים את זה

השאירו פרטים