Thanks! Message sent.

תכנית

הלימודים

 הדבר הבא בפסיכותרפיה

“כי כולנו מכורים למשהו”

logo.png
image001 (1).jpg

לאלה שצריכים להתעורר ולאלה שהתעוררו

"התכלית אינה המטרה, אלא הדרך"

לאו-דזה

: מטרת הלימודי הפסיכותרפיה

להכיר ולהתנסות בחוויה יוצאת דופן, ללמוד על הדרך של ההתעוררות על תהליכי עומק בחויית המתעורר, חוויה אשר מצריכה ידע מסוג שונה מזה שהיה מוכר עד היום במערכות הטיפולויות ובמסלולים הרוחניים.

כמו כן נושאים של טראומה או פוסט טראומה אשר מציבים אתגרים משמעותיים לעולם הטיפול הם משמעותיים בתהליכי ההחלמה ששיטת טאותרפיה מעניקה מענה יחודי להתמודדות ולהחלמה עמוקה ושחרור ממרכיבי הטראומה השונים.

אנו עדים כיום למגיפה עולמית של התמכרויות, כל סוגי ההתמכרויות ואנו במהלך הלימודים נעבוד באופן אישי בדרך על ההתמכרויות הקטנות שלנו.

אנחנו בעידן של מגיפה הולכת ומחריפה, התמכרויות לטכנולוגיה, לסמים, לאלכוהול, גראס, כדורי מרשם, מערכות יחסים הרסניות, קניות הימורים ועוד המון התמכרויות אחרות.

הטיפול בטאלו שהתעוררו בטראומה והתמכרויות הוא סוגיה מרכזית בחברה הישראלית והעולמית כיום. פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ומטפלים נשארים חסרי אונים אל מול תופעה שהולכת ומתרחבת של אוכלוסייה הולכת וגדלה של מטופלים אשר מביאים אל השדה והמרחב הטיפולי מצוקות הנובעות מערות טראומה  והתמכרות. אנו מעוניינים להקנות כלים לטיפול קצר מועד, לטיפול דינמי ארוך טווח וטכניקות של "התערבות" כדי לעזור לערים לטראומתיים למכורים ולבני משפחותיהם. 

 

 להעניק לכם מקצוע ייחודי ומאתגר בשיטת טאותרפיה.

מי שמתבונן החוצה חולם, מי שמתבונן פנימה מתעורר

פסיכותרפיה הדדית בתהליכי החלמה בגישת טאותרפיה, זהו מארג לא קליני, זהו סט ערכים מיוחד, אלו פרקטיקות שקשורות ל-12 הצעדים, לבודהיזם, לפסיכולוגיה המערבית ופסיכודרמה. 

אך גם לניסיון החיים שיש לנו ואשר בא לביטוי בעבודת השותפים לדרך, בעזרה שהגשנו למתעוררים או למכורים או לאחרים בדרך, בשיתוף שלנו אותם מניסיון חיינו, ובניסיון שצברנו מתהליכי ההחלמה שלנו ושל אחרים.

זוהי למידה ממה שעובד עבורנו ועבור אחרים ומה לא עובד עבורנו ואחרים מתוך התנסות ישירה.

פסיכותרפיה הדדית בתהליכי החלמה הם קטליזטור לשינוי והעצמת השותפים שלנו למסע והדרך.

אנו מנחים את התהליך, מלווים, מתווכים, מעצימים ותומכים בשותף לדרך, בהחלטות שלו, בבחירות שלו ובמטרות שלו לאחר שהתעורר.

רקע :


התכנית להכשרת פסיכותרפיסטים לטיפול בהתמכרויות. תכנית הוליסטית אינטגרטיבית, מזרח ומערב ותכנית 12 הצעדים. טאותרפיה מיועדת למי שמעוניין להתעמק בטיפול בהתמכרויות, ללמוד את הפסיכותרפיה ההוליסטית של הטאותרפיה, של הגישות הדינמיות הקלסיות ושל 12 הצעדים, ולמי שמעוניין לעשות אינטגרציה של התאוריות הקלסיות, ללמוד פסיכואנליזה בודהיסטית וטאואיסטית ולהכיר את ההיבטים הטכניים והיישומיים הנגזרים מהן. אנו מזמינים את המעוניינים לעשות זאת אתנו, בתכנית ייחודית ומאתגרת. התכנית מכשירה מטפלים מכל סוג שהוא לעבודה טיפולית פרטנית בטיפול בהתמכרויות. כיום קיימת קהילה של אנשי מקצוע אשר מטפלים בהתמכרויות. אנו בטאותרפיה לוקחים צעד קדימה ויוצרים דיאלוג מתמשך, אינטימי, סוער ויצירתי בין ידע תאורטי לבין חוויות ייחודיות, אישיות ורגשיות. מושגים תאורטיים, טכניקות ספציפיות וידע אמפירי משמשים בסיס ורקע לחוויות הקליניות. אלה, מצדן, מעוררות תחושות שלא תמיד קל לצקת למילים, חושפות תופעות שאינן קשורות בהכרח במושגים ברורים דיים או ברגשות מובחנים עד תום. בריקוד זה הידע התאורטי מעשיר את החוויה, והחוויה מצדה מאתגרת את הידע. מהמתח שבין הידוע לנחווה נולדות המשגות חדשות ומתעצבת הזהות המקצועית האישית והשדה המקצועי כולו.

סגל המרצים :

ד"ר PHD אברהם מזרחי M.A. - פסיכותרפיסט, עובד סוציאלי, בעל ותק של מעל 26 שנות עבודה בטיפול בהתמכרויות, מייסד מכללת טאותרפיה, מרצה, מדריך צוותים ומטפל. אני אוטודידקט , למדתי בודהיזם, פילוסופיה, פסיכולוגיה, 12 הצעדים, למדתי לתרגל מדיטציה בשיטת 12 הצעדים, אני מתרגל ומתאמן במדיטציה, אני כותב ומעלה על הכתב את הרעיונות שיש לי לגבי 12 הצעדים פסיכולוגיה ובודהיזם, אני בעל חזון מיוחד שבו אני משתדל לתת הזדמנות לכל אדם ששואף להתפתח שתהיה לו את המסגרת המתאימה לצמיחה וגדילה. 

יובל אידו-טל - מנהל בית הספר פסיכודהרמה, סופר וחוקר, מנחה קבוצות, מורה במגוון רחב של נושאים במרחב הבודהיסטי. כתב את הספרים "בודהיזם מבוא קצר", ואת "משירי אוגאווה יוגימצו".  אני מתאמן במדיטציה מזה כעשרים שנה, מתוכן כשמונה עשרה שנים בדרך הזן, ומתוכן כחמש עשרה שנים אני מנחה ומלמד קבוצות מדיטציה, קבוצות לימוד ואימון למטפלים ולתלמידי בודהיזם בכלל בפסיכו-דהרמה, במרכז הישראלי לרפואת גופנפש, בקמפוס ברושים, בטאותרפיה ובמקומות אחרים. לתואר הראשון למדתי לימודי מזרח אסיה. לתואר השני למדתי לימודי דתות. יענקל’ה רז לימד אותי זן-בודהיזם, תרצה פייטן-סלע לימדה אותי קליגרפיה זן-בודהיסטית ובודהיזם טיבטי למדתי מנזירים מתבודדים בהימלאיה ומנחי אלון.

אהרון פריבר - פסיכותרפיסט מומחה בטיפול בהתמכרויות, מומחה ביהדות ושנים עשר הצעדים. אני חי אורח חיים רוחני, מתרגל עבודת 12 הצעדים באופן קבוע שבע שנים, מתרגל עבודת חסידות בשילוב 12 הצעדים ופסיכולוגיה, כתב בעיתון, חבר אבא ואח

שי גצק - פסיכותרפיסט, מתמחה בטיפול בהתמכרויות ו-12 הצעדים. מנחה קבוצות, מורה דרך, מתרגל 12 צעדים וזן בודהיזם

ממו יערה- פסיכולוגית, פסיכותרפיסטית, מתרגלת בודהיזם ו-12 הצעדים, מרצה ומנחת קבוצות

קרני אושר- קרמינולוג, פסיכותרפיסט, מנחה קבוצות, מתרגל יוגה, 12 הצעדים, מורה דרך

הקורס מיועד ל :

טאותרפיה מיועדת למי שמעוניין להתעמק בטיפול בהתמכרויות, ללמוד את הפסיכותרפיה ההוליסטית של הטאותרפיה, של הגישות הדינמיות הקלסיות ושל 12 הצעדים, ולמי שמעוניין לעשות אינטגרציה של התאוריות הקלסיות, ללמוד פסיכואנליזה בודהיסטית וטאואיסטית ולהכיר את ההיבטים הטכניים והיישומיים הנגזרים מהן. אנו מזמינים את המעוניינם לעשות זאת אתנו, בתכנית ייחודית ומאתגרת. התכנית מכשירה מטפלים מכל סוג שהוא לעבודה טיפולית פרטנית  בטיפול בהתמכרויות

  1. לכל אדם אשר רוצה לנהל את חייו ולא שהחיים ינהלו אותו!!!

  2. לכל אדם ולכל מכור נקי אשר רוצה: להצליח בחיים, לצמוח רגשית, להתפתח מקצועית, להיות בעל קליניקה משגשגת, לעשות שינוי ולהשיג את מטרותיו.

  3. לעובדים סוציאליים, אנשי חינוך, מאמנים, קרימינולוגים אשר רוצים להתנסות בכלי עבודה משמעותיים לגמילה מכל סוגי ההתמכרויות.

  4. אנשי מקצוע מרקע רלוונטי כגון: פסיכולוגים, פסיכיאטרים. אנשי טיפול וייעוץ, המעוניינים לרכשו כלים מעמיקים לצורך עבודתם המקצועית.

  5. לאנשי עסקים, אנשי הייטק אשר מחפשים משמעות בחיים מעבר לעבודה, לכסף והצלחה חומרית.

תנאי קבלה :

 

תנאי קבלה

קורס בסיסי של 12 הצעדים בהיקף של 90 שעות (אפשר ללמוד במקביל), בעלי תואר אקדמי  טיפולי – ראשון ושני – מטפלים מתחומים שונים, מדריכים מקצועיים במסגרות טיפוליות , מאמנים, ומי שמרגיש שזה הייעוד שלו בחיים.

 

ראיון קבלה חובה​

תעודות :

למסיימים שיעמדו בדרישות הקורס תוענק בסיום שלוש שנות הלימודים וההכשרה תעודת "לימודי פסיכותרפיה התמחות בטיפול הוליסטי בהתמכרויות", מטעם בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בווינגייט

תעודות נוספות: תעודת מטפל מוסמך בפסיכותרפיה של 12 הצעדים ממוקדת פסיכודרמה

התכנית מוכרת על ידי "האגודה הישראלית לטאותרפיה – פסיכותרפיה של הטיפול בהתמכרויות

למה אצלנו :

הקורס הוא ייחודי ונלמד רק אצלנו בחסות המכללה האקדמית בווינגייט. התכנית מוכרת על ידי "האגודה הישראלית לפסיכותרפיה ההוליסטית של טיפול בהתמכרויות". תכנית הלימודים נמצאת תחת קורת גג אקדמית והסטודנטים נהנים ממרצים בעלי ניסיון קליני כמטפלים ובעלי ניסיון בהוראה

exhibities (1).jpg

צור קשר

איתנו

טל: 037788766

פקס : 037788766

mail : tao@taotherapy.co.il

טיפול בהתמכרויות 

בקרו אצלנו

כל יום מהשעה 10:00 בבוקר

למעט ימי שישי 

המכללה והמכון פתוחים

רחוב קהילת ונציה 12

תל-אביב 

חניה בשפע

 

מרגישים את זה

השאירו פרטים

תודה נחזור אליך בהקדם