טאותרפיה-לימודי פסיכותרפיה ממוקדת התמכרויות

התקשרו

להכוונה טלפונית

או תפנו  במייל

פסיכותרפיית טאותרפיה ממוקדת התמכרויות

תכנית תלת שנתית במכללת טאותרפיה בשיתוף המכללה האקדמית בוינגייט, בית הספר לרפואה משלימה , קהילת ונציה 12 (בניין בית מגור, חניה חינם בשפע) .

 

שנה"ל תשע"ט 2018-2019

תאריך התחלה: 17.10.18 בין השעות 16:00-21:00

מרכז אקדמי: ד"ר מזרחי אברהם.

מרכת תכנית 12 הצעדים: הרב אהרון פריבר

מרכז תכנית הפסיכולוגיה הבודהיסטית: יובל אידו טל

  ועדת היגוי: אהרון פריבר, אמיר תישבי

האבות המייסדים:

 

ביל ווילסון מייסד גישת 12 הצעדים

 

אריך פרום, ויקטור פרנקל ויחסם להתמכרות.

קריאה בסיסית בכתבי פרויד , קארל יונג , וויליאם ג'יימס וההתייחסות היחודית לבעיית ההתמכרות .


התיאוריה המורכבת ורבת הגוונים שפרויד הגה, יצר ועדכן באופנים יצירתיים ובלתי מתפשרים, שימשה קרקע לאורה וכנגדה יצרו תיאורטיקנים דינאמיים מאוחרים יותר. התיאוריה ומייסדה שינו את תפיסת האדם ואת התפיסה הטיפולית. הם הפכו לאקלים, לשגריריו של הלא מודע והלא מוכר המצוי בתוכנו. אחד המתנגדים היה קארל יונג , וויליאם ג'יימס הביא פאן אחר שונה מאוד .
שלושתם השפיעו באופן מיוחד על הפסיכותרפיה של 12 הצעדים .
אנחנו גאים להיות המסגרת היחידה שמנתחת את היסודות התיאוריה של שלושתם , מתוך התבוננות מעמיקה על האיכויות , החסרונות של גישות הללו , ונעשה אינטגרציה לתוך ה"טאותרפיה " .
קורס זה נועד לקרוא מחדש חלק ממאמריו המכוננים של פרויד של יונג , ושל וויליאם ג'יימס . ". אנו נבדוק את הממשקים וההשפעות של הגישה הפרודיאנית , היונגיאנית בטיפול בהתמכרויות .
הקריאה תעקוב אחרי ציוני דרך בהתהוות תפיסת המטפל והטיפול הנפשי. ביל מייסד איי איי טען שפרויד יחד עם יונג וויליאם ג"יימס היו "האבות המייסדים" של 12 הצעדים , מכאן שהמבוא להכשרת מטפלים בהתמכרויות חייב לעסוק בתוכן המדעי שלהם .מהפגישה הראשונה אל הטיפול: מסגרת, העברה, ופירוש

מכללת ווינגייט מסטר א' יום ג' 17:45-19:15

התהליך הטיפולי נפתח בסרטוט ה-setting הטיפולי באמצעות הגדרה של מיקום, תדירות, משך, עלות והיבטי גבול נוספים. תיאורטיקנים רבים כתבו על ההגנה שגבול זה מספק, על המגבלות שהוא מחייב, על רגישותה של המערכת הנפשית להתוויות אלה ועל תגובות אופייניות שמעוררת המסגרת הטיפולית. הפגישה הראשונה מהווה צוהר לתהליך הטיפולי, וליחסי ההעברה המתפתחים. עם התקדמות הטיפול מעמיקה המודעות ליחסי ההעברה ואתה הצורך לפרש, להפריד בין עבר להווה. קורס זה נועד לבנות היכרות מעמיקה עם סוגיות טיפוליות מרכזיות, תיאורטיות וטכניות, באמצעות העמקה במאמרים שדנים בשאלות אלה ודיון בחוויות והתנסויות שתלמידים בקבוצה יעלו מתוך התנסותם הקלינית.
נדון בהקשרים שבין מסגרות התמיכה של הצעדים , הסטינג שמסגרות אלו מעניקות לביסוס העבודה במודלים התמכרותיים .שיטת 12 הצעדים : תלת שנתי .

הפסיכותרפיה של הצעדים , כל יום נסיים עם לימוד פרק מהצעדים ונעשה אינטגרציה עם החומר הנלמד באותו יום .

סמינר קליני- הדרכה קבוצתית -  19:30-21:00 


הסמינר הקליני מתמקד בהבנת הקליניקה והטכניקה הטיפולית לאורן של הגישות הטיפוליות הנלמדות. הסמינר מושתת על הדרכה קבוצתית ומהווה רכיב מהותי בתוכנית הלימודים. במהלך כל השנה תנותחנה פגישות טיפוליות כתובות שיביאו המשתתפים בקבוצה, מתוך עבודתם הטיפולית.
האוריינטציה של שנה א תהיה ה"פסיכותרפיה קלינית ב 12 הצעדים " הבנת הסוגיות הקליניות ב 12 הצעדים בהדרכה .
 

תכנית הלימודים ללימודי פסיכותרפיה