התקשרו

להכוונה טלפונית

או תפנו באנונימיות

Thanks! Message sent.

קבע עוד היום

פגישת אבחון וייעוץ

המכון הישראלי לטיפול בהתמכרויות

 

אלכוהול, כמו סמים אחרים, הוא חומר פסיכו-אקטיבי אשר משפיע על מערכת העצבים במוח. בני האדם בדרך כלל ממעיטים בכוחו של האלכוהול, ובעוצמה של האלכוהול אשר יכול להיות הרסני בצורה איטית או מהירה. ידוע שהאלכוהול גורם לשינויים משמעותיים בתודעה, בהתנהלות, ברגשות ובהתנהגות, ולכך מתווספת במקרים חריפים יותר, גם השפעה שלילית על כושר השיפוט ועל הפעולות הפיזיות (מוטוריות) נפשיתרגשית ורוחנית.

כאשר אדם שותה כמות מתונה של אלכוהול ברור שההשפעה תהיה מינורית, קטנה, אפשר לומר לא מזיקה.  לעומת זאת, כאשר אדם מפריז בשתייה ושותה לשוכרה, הוא עלול להגיע למצב שבו הוא לא מצליח לשלוט מחשבותיו, רגשותיו בהתנהגותו. ישנה נטייה להסתבך במקרי אלימות, עם הסובבים, המשפחה, בני זוג, במועדון או סתם עם עובר אורח. האלכוהליסט מהווה לא פעם סכנה עבור עצמו ואחרים במיגוון מצבים רב כולל בנהיגה, או בניהול מצבים אשר דורשים תשומת לב. .

התמכרות לאלכוהל טיפול בשיטת טאותרפיה
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon
אלכוהול שיטת 12 הצעדים טאותרפיה
טיפול באכילה רגשית
דיכאון ואלכוהול
גמילה מהימורים
טיפול רוחני

בני המשפחה זקוקים להכוונה

וייעוץ בתחום ההתמכרויות

התמכרות במשפחה למריחואנה

אלכוהוליזם (מלועזית: Alcoholism)

 

אלכוהוליזם זו  התמכרות לאלכוהול ומשקאות חריפים אחרים. לעיתים קרובות אלכוהוליזם נחשב ל"מחלה של תרבות השפע", שייך לעולמנו המערבי, אך זה אינו מדוייק, אפשר לומר שבעידן המודרני יותר אנשים שותים ויותר אנשים מכורים בצורה כפייתית עקב הזמינות הרבה של האלכוהול.

אלכוהוליזם הוא  מחלה מסכנת חיים שלעיתים קרובות מובילה למוות,

אלכוהול הוא רוצח המונים כשישה וחצי מיליון בני אדם מתו כתוצאה מאלכוהול בשנת 2017.

הסיבות המרכזיות שאלכוהול קטלני היא בעיקר בשל מחלות כבד או כליות, דימום פנימי, התדרדרות מוחית, הרעלת אלכוהול, תאונות ואף התאבדות. בנוסף קיימת פגיעה בריאותית ונפשית, אלכוהוליזם יכול לפגוע בסטטוס החברתיבמסגרת התעסוקתית של האלכוהוליסט ויחסיו עם הסביבה.

 

האלכוהוליזם המאופיין על ידי:

  • רצון עז ותשוקה, רעב לצרוך אלכוהול.

  • איבוד שליטה בעת שתייה (נגעת נסעת, מהרגע שהחלה השתייה אין יכולת לאלכוהוליסט להפסיק).

  • מתפתחת עם השנים תלות פיזית בשתייה, עם תסמיני גמילה במקרה של הפסקה או הימנעות.

  • קושי הולך וגובר עם השנים להשתכר.

דרכי טיפול

אנו חיים בעידן שקיימות בו עשרות אפשרויות שונות בשיטות שונות לטיפול בהתמכרויות. ההחלטה לבחור בגישה מסויימת היא נחלטה קריטית עבור כל אלכוהוליסט אשר ניצב בפני הדילמה של התנקות, טיפול או המשך ההתמכרות.

בין דרכי הטיפול השונים באלכוהוליזם ניתן למצוא תוכניות גמילה, גמילה פיזית, הפסקת השתייה במסגרת סגורה עם השגחה של צוות רפואי ומדריכי גמילה, (דטוקסיפיקציה, סילוק רעלים) במכוני גמילה. אלו מסגרות מוגבלות בזמן, טיפולים אלה כרוכים בדרך-כלל בשהיה של מספר שבועות , תוך שימוש בתרופות כדי להימנע מתסמיני הגמילה.

לאחר הגמילה, ניתן להשתמש בצורות שונות של טיפול קבוצתי או פסיכותרפיה כדי להתמודד עם הבעיות הפסיכולוגיות המובילות לתלות באלכוהול.  נעשה גם שימוש בתרופות נוגדות דיכאון ותרופות פסיכוטרופיות כדי לטפל בתופעות כמו דיכאוןנרבוזות ופסיכוזות שנגרמות לעיתים בשל ההתמכרות לאלכוהול.

גישת הטיפול המבוססת על עזרה עצמית קבוצתית צברה פופולריות והצלחה במהלך המאה ה-20, והיא עדיין פופולרית. קבוצות התמיכה של "אלכוהוליסטים אנונימיים" (א"א) היא הדוגמה המוכרת ביותר והיא מהוות את הבסיס של תוכנית שנים עשר הצעדים.

דרך טיפול נוספת היא טיפול ארוך טווח, טיפול קהילתי במוסד טוטאלי סגור לתקופה ארוכה, קהילות טיפוליות רבות צמחו בעולם וגם בישראל מתוך אמונה שצריך להרחיק את האלכהוליסט לתקופה ממושכת מאזור המחיה שלו כדי שיצליח להתחזק טרם ייצא להתמודד בעולם.

משך הטיפול יכול לנוע בין חצי שנה לשנה וחצי.

טאותרפיה פיתחה אלטרנטיבה יעילה לאוכלוסייה עובדת, לאוכלוסיה שההתמכרות היא חלק מחיי היום יום, עדיין המכור

מתפקד, עדיין, יש לו עסקים רבים בעולם ובארץ, או שהוא בעל מקצוע תובעני, רפואה, עריכת דין, משחק ועוד.

הטיפול הוא טיפול משולב בהתמכרות לאכוהול, גם פרטני ולעיתים גם קבוצתי בהתאם לאפשרויות הקיימות. הטיפול הוא אפקטיבי מכיוון שישנה אוכלוסייה המהווה פלטפורמה להזדהות ולשיתוף עמוק על בסיס משותף.

טאותרפיה מציעה ליחיד וגם למשפחות קורסים להגברת המודעות דבר החשוב ביותר בשנה הראשונה להחלמה עבור היחיד והמשפחה ובני הזוג.

תן לעצמך הזדמנות וצור קשר עכשיו – את\ה לא לבד!

אנשי המקצוע והמומחים שלנו ישמחו לסייע הטיפול מותאם אישית. השאר/י פרטיך ונחזור אליך בהקדם האפשרי או פנה/י

 

אלינו בטלפון: 03-7788766